Представники ВГО «Асоціація платників податків України» взяли участь в Конференції «Відновлення країни: економічні підсумки 2024, пріоритети 2025»
13 грудня цього року відбулась Конференція «Відновлення країни: економічні підсумки 2024, пріоритети 2025» , в якій взяли участь Голова партії Слуга народу Олена Шуляк, голова Комітету ВРУ з питань економічної політики Дмитро Наталуха та представники Української Ради бізнесу.
Організатори: Українська Рада Бізнесу.
Партнери заходу: Help-Hilfe zur Selbsthilfe Ukraine.
Аналітичний партнер: Економічна експертна платформа.
Від ВГО АППУ в заході взяли участь офлайн – Віце-президент Олександр Саєнко, онлайн — начальник управління Генеральної дирекції Вікторія Беспалова.
На Конференції були обговорені, зокрема, такі питання:
- Відновлення МСП, сприяння переробці, виклики та перспективи;
- Держпрограма страхування воєнних ризиків інвесторів;
- Відшкодування шкоди ММСП, нанесеної внаслідок агресії рф;
- Програма Е-відновлення, розширення програми;
- Розвиток мілітарі-теч, експорт;
- Підтримка регіонів з підвищеними воєнними ризиками.
Модератором заходу виступив Олег Гетьман, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.
На початку заходу Дмитро Наталуха, який підвів підсумки 2024 року Комітету ВРУ з питань економічної політики та окреслив пріоритетні напрямки роботи Комітету в 2025 році, серед яких, зокрема, є розробка форми податкового, фінансового, адміністративного стимулів для регіонів, постраждалих внаслідок війни, необхідність розширення програми «Купуй українське» не тільки на цивільну, а на й військову продукцію тощо.
До слова була запрошена Олена Шуляк, яка подякувала УРБ за можливість конструктивного спілкування з бізнесом та побажала всім, щоб в 2025 році владою рішення приймались швидше з максимальним залученням бізнесу до їх розробки. Також Голова партії Слуга народу зазначила, що досягненням 2024 року стало формування стратегії «Економічний патріотизм» і головним, на її думку, заданням в 2025 році є створення всіх умов для того, щоб український бізнес не тільки залишався в країні, а й розвивався та масштабувався в регіонах. В якості прикладу Олена Шуляк навела два регіони: рішення керівництва Харківського регіону, де бізнес звільнено від сплати податків на землю, нерухомість, та підтримку з боку влади Київської області місцевих підприємців, які отримують за рахунок місцевих програм компенсатори для погашення кредитних відсотків по державній програмі «Доступні кредити 5-7-9». Серед пріоритетних напрямків, над якими необхідно працювати в 2025 році Олена Шуляк зазначила оновлення стратегій розвитку регіонів, з обов’язковим залученням до їх формування бізнес-спільноти на місцях, доступу бізнесу до кредитування, проектного фінансування, збереження людського капіталу, підтримка бізнесу в його інтеграції до європейського експортного ринку.
Представник економічної експертної платформи Мирослав Лаба презентував присутнім дослідження «Стимулювання розвитку переробних галузей харчової промисловості», в якому, зокрема, зазначив: «За даними опитування Офісу ефективного регулювання 64,9% респондентів вважають найбільшою проблемою для бізнесу є блокування податкових накладних».
Також на заході виступили представники бізнес-асоціацій: Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування з темою «Міграційна стратегія», Андрій Саварець, Українська асоціація гуманітарного розмінування та відновлення, який висвітлив проблематику діючої системи розмінування забруднених територій та створення інноваційних шляхів щодо їх подолання, Борис Емельдеш, керівник Всеукраїнської Професійної Асоціації Підприємців та інші.
Конференція відбулася в форматі конструктивного, відкритого діалогу та обміну думками щодо виявлення та подолання ключових викликів для бізнесу та сприяння владою реалізації важливих бізнесу змін.