Представники ВГО АППУ в складі Української Ради Бізнесу взяли участь у спільному заході з ДПС України щодо обговорення нового проєкту ДПС «Територія високого рівня податкової довіри» та переваг, які ця ініціатива надає чесному бізнесу.

08 листопада  2024 року представники ВГО «Асоціація платників податків України» у складі УРБ взяли участь в спільному заході ДПС України щодо обговорення  новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від №3813-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».

У заході участь взяли:

  • від ДПС України:
  • Євгеній Сокур, в. о. заступника Голови Державної податкової служби України;
  • Маргарита Матвійчук, заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податку на прибуток управління адміністрування податку на прибуток, неприбуткових установ і організацій та спрощеної системи оподаткування Департаменту оподаткування юридичних осіб;
  • Вікторія Різник, начальник управління інформаційної політики Департаменту організації роботи Служби;
  • Вадим Ковальов, начальник медійного відділу управління інформаційної політики Департаменту організації роботи Служби;
  • від ВГО  АППУ:
  • Йосип Бучинський, Віце-президент ВГО АППУ;
  • Дмитро Басалаєв, член Ради ВГО АППУ;
  • Леся Кашпур, начальник управління Генеральної дирекції ВГО АППУ.

Модератором заходу виступила Оксана Згур’єва, керівник ГО «Бізнес Хелп».

Євгеній Сокур презентував  присутнім Проєкт новітніх принципів взаємодії ДПС та підприємств з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства  та проінформував  про наступне:

  • перший Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства буде затверджено не пізніше останнього робочого дня листопада (29 листопада 2024 року) та оприлюднено на п’ятнадцятий робочий день з дня його затвердження (19 грудня 2024 року);
  • Місія Проєкту: Для країни, яка прагне в ЄС, є неприйнятним існування хибного суспільного договору за яким толеруються ухилення від оподаткування та корупція.
  • Мета Проєкту — побудова прозорих та справедливих податкових відносин, що ґрунтуються на взаємній відкритості та довірі між платниками та державою.
  • Переваги для платників податків- учасників проєкту:
  • Мораторій на документальні перевірки;
  • Скорочення строків перевірок;
  • Індивідуальні податкові консультації платнику податків надаються ДПС протягом 15 календарних днів, без можливості продовження строку його розгляду
  • Особистий консультант комплаєнс – менеджер
  • Умови, за яких юридичні, фізичні особи платники податків та резиденти Дія.Сіті можуть доєднатись до Проєкту.

З метою покращення сервісів для платників податків, ДПС створено окремий субсайт «Територія високого рівня податкової довіри», користуючись яким, платники мають можливість отримати зручний доступ до актуальної інформації, зокрема, Переліків платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та розрахованих середніх показників критеріїв у розрізі регіонів, видів економічної діяльності, груп платників податків та періодів.

Йосип Бучинський, коментуючи Презентацію ДПС України, зокрема,  зупинився на проблематиці тиску на бізнес правоохоронними органами, саме, використовуючи необґрунтовано відкриті кримінальні провадження, що значно ускладнить можливість платникам податку доєднатись до, так званого, «Клубу білого бізнесу». Також Віце-президент ВГО АППУ нагадав присутнім про проблеми некоректної роботи СМКОР, що продовжує бути негативним важелем в роботі доброчесних платників податків.

Леся Кашпур поставила запитання Євгенію Сокуру, за рахунок яких трудових ресурсів будуть виділені особисті консультанти комплаєнс-менеджери для роботи з платниками податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства?

Євгеній Сокур, відповідаючи на запитання, зазначив, що це будуть фахівці податкової служби, які попередньо пройдуть спеціальні навчання,  підготовку та будуть супроводжувати платника по всім питанням, пов’язаних з адмініструванням податків.

Учасники зустрічі підняли  питання перед представниками ДПС, які стосуються виникнення дискримінації платників податків при визначенні переліку платників, на яких поширюватиметься дія території високого рівня податкової довіри, адже саме визначення «платники податку з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» не повною мірою узгоджується з принципом рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації, передбачено статтею 4.1.2. ПКУ «рівність усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації — забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу».

Під час зустрічі представники ДПС відповідали на запитання, зауваження  та пропозиції учасників.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ