ПРЕДСТАВНИКИ АСОЦІАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОНЛАЙН РОБОЧІЙ ЗУСТРІЧІ З ГОЛОВОЮ ПОДАТКОВОГО КОМІТЕТУ ДАНИЛОМ ГЕТМАНЦЕВИМ

02 жовтня цього року відбулась онлайн Робоча зустріч представників Української Ради Бізнесу, зокрема, Асоціації платників податків України, яка є членом УРБ та одним із фундаторів її створення, з Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики — Данилом Гетманцевим з питань обговорення Законопроєкту №11416 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».
Модератором зустрічі виступив особисто Данило Гетманцев.
Від Міністерства фінансів України – заступниця Міністра, Світлана Воробей.
Від ВГО АППУ участь взяли:
Віце — президент, Генеральний директор АППУ, Людмила Герасименко та начальники управлінь Генеральної дирекції ВГО АППУ — Леся Кашпур та Вікторія Беспалова.
Захід відкрив Данило Гетманцев, який визначив концептуальні питання, які запропонував до обговорення, зокрема, поправки, внесені до Законопроєкту до другого читання, для недопущення ускладнення адміністрування в частині строків введення в дію підвищення ставок військового збору залежно від різних категорій доходів, які підлягають оподаткуванню. Так, запропоновано з 01 жовтня 2024 року застосовувати збільшені ставки військового збору лише для заробітної плати, що забезпечить 09 млрд. гривень до бюджету.
В дискусії щодо поправок до Законопроєкту взяли участь народні депутати України: Ярослав Железняк, Ніна Южаніна, Олександр Ковальчук та Максим Бужанський.

Людмила Герасименко звернулась до Данила Гетманцева з запитанням щодо перспективи створення спеціального фонду для надходжень військового збору, зазначивши: «Розуміючи дуже напружену ситуацію в країні, Асоціація підтримала збільшення військового збору на 3,5%. Але! Ми з Вами говорили ще 01 серпня цього року на робочій зустрічі і Ви мене підтримали, що головним недоліком військового збору є те, що він, незважаючи на свою економічну природу, не має цільового характеру та надходить до загального фонду і щоб його сутність відповідала назві, важливо зробити його цільовим – через спеціальний фонд державного бюджету з подальшим використанням виключно для фінансування виплат військовослужбовцям та інших оборонних потреб держави. Вивчила порівняльну таблицю до другого читання Законопроєкту за № 11416 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» і бачу, що є правка під номером 620, в таблиці до 2-го читання вказано: «доручити Кабінету Міністрів України розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування надходжень від військового збору до спеціального фонду Державного бюджету України з метою їх спрямування на потреби фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони».
Хотілося б дізнатися перспективу створення спецфонду на сьогодні?».
Данило Гетманцев, відповідаючи на запитання, зазначив, що пропозиція щодо створення спеціального фонду для надходжень військового збору цілком підтримана та включена до Законопроєкту ще в першому читанні.
Зустріч відбулася в форматі конструктивного діалогу. Голова податкового Комітету ВРУ Данило Гетманцев надав можливість всім, без виключення, учасникам заходу висловити свої зауваження та озвучити пропозиції.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ