ПРЕДСТАВНИКИ АСОЦІАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОНЛАЙН РОБОЧІЙ ЗУСТРІЧІ З ГОЛОВОЮ ПОДАТКОВОГО КОМІТЕТУ ДАНИЛОМ ГЕТМАНЦЕВИМ

01 серпня цього року  відбулась онлайн Робоча зустріч представників Української Ради Бізнесу, зокрема, Асоціації платників податків України, яка є членом УРБ та одним із фундаторів її створення,  з Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики — Данилом Гетманцевим, за його ініціативи, з питань обговорення Законопроєкту №11416  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та  інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Модератором зустрічі виступив особисто Данило Гетманцев.

Від Міністерства фінансів України – заступниця Міністра, Світлана Воробей.

Від ВГО АППУ участь взяли:

  • Віце- президент, Генеральний директор АППУ, Людмила Герасименко та начальники управлінь Генеральної дирекції ВГО АППУ — Леся Кашпур та Вікторія Беспалова;
  • Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Львівській області, Лілія Долінська;
  • Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Луганській області, Олексій Малеванець.

Від УРБ:

  • представник Торгово –промислової палати України, Перший заступник Президента ТПП України, Михайло Непран;
  • Юлія Чумак;
  • Дарія Бібен;
  • Оксана Пашкова;
  • Борис Емельдейш;
  • Юрій Пироганич;
  • Олександр Чумак;
  • Анатолій Долинний;
  • Тетяна Лисовець;
  • Дмитро Загуменний;
  • Дмитро Кохан;
  • Вікторія Черкас та інші.

Захід відкрив Данило Гетманцев, який наголосив, що зустріч з представниками УРБ присвячена обговоренню урядовій ініціативі стосовно підвищення податків та розгляду пропозицій від бізнесу.

Данило Гетманцев закликав всіх учасників заходу в своїх виступах бути стислими, лаконічними, в зв’язку з обмеженням в часі та надавати конкретні пропозиції з обґрунтуванням.

«Звичайно, підвищення ставок податків — це не є добре і у всіх присутніх, включаючи представника МФУ, думка стосовно підвищення є аналогічною. Ми не хочемо піднімати ставки податків і не зважаючи на те, що я особисто рік тому обіцяв, що під час війни податки не будуть зростати, на сьогодні виникла гостра необхідність  в їх підвищенні, бо війна триває і потрібно здійснювати виплати військовослужбовцям, які боронять сьогодні нашу країну, ризикуючи свої життям. Тому, питання підвищення податків — це не питання дискусії, а питання альтернативності. Адже потреби армії на сьогодні становлять 495 мільярдів гривень. Ми сьогодні зібралися розглянути альтернативні пропозиції від бізнесу», — наголосив Данило Гетманцев.

Першою до слова Данило Гетманцев запросив Віце-президента, Генерального директора ВГО АППУ, Людмилу Герасименко, яка на початку свого виступу подякувала Данилу Гетманцеву за ініціативу проведення онлайн Робочої зустрічі та зауважила: «Фахівці та всі члени нашої потужної Асоціації опрацювали цей Законопроєкт та прийшли до висновку, що він містить низку вкрай негативних норм. Всі зауваження та пропозиції Асоціації наддамо Вам офіційно, а зараз я тільки озвучу найболючішу проблематику, яку не сприйняли абсолютно всі члени нашої Ради, це підвищення ставки військового збору з найманих працівників до 5%, а це з тих, хто отримує «білу» заробітну плату буде отримувати її менше «на руки» і це може призвести не тільки до плинності кадрів, держава може отримати ризик, що через такі зміни частина бізнесу піде в тінь.

Далі, Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко привела учасникам заходу статистичні дані з відкритих джерел, зазначивши при цьому, що вперше військовий збір тимчасово був запроваджений ще 03 серпня 2014 року для мобілізації додаткового ресурсу, щоб підтримувати сектор безпеки і оборони. В період з 2014 по 2022 рік надходження військового збору становили 165,6 млрд грн (із них у 2022 році — 33,7 млрд грн) або 2,4% від усіх податкових надходжень держбюджету за цей період. «Встановити  розмір надходжень військового збору в 2023 році відокремлено не змогли, так як сума надходжень військового збору значиться разом з надходженнями по ПДФО в 2023 році», — зауважила Людмила Герасименко.

«Отже, головним його недоліком є те, що він, незважаючи на свою економічну природу, не має цільового характеру та надходить до загального фонду і щоб його сутність відповідала назві,  важливо зробити його цільовим – через спеціальний фонд державного бюджету з подальшим використанням виключно для фінансування виплат військовослужбовцям та інших оборонних потреб держави. Наразі громадськість повинна розуміти і знати, на які потреби вже використані надходження військового збору», — наголосила Людмила Герасименко.

Також Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ, Людмила Герасименко озвучила пропозицію, яка була надана Головою Територіального відділення ВГО АППУ в Закарпатській області Мартою Волощук, стосовно збільшення ставки на доходи фізичних осіб для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) з 5% до 9%.

Далі, Людмила Герасименко висловила позицію стосовно запровадження військового збору в розмірі 15% від вартості легкових автомобілів при їх першій реєстрації та зазначила: «якщо запроваджувати цю новацію, то тільки до авто преміум-класу та дуже виважено підійти до розміру ставки, адже 15% — це надто висока ставка, яка навряд стане додатковим джерелом наповнення бюджету в очікуваних розмірах».

Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко продовжила свою промову питанням підвищення ставки військового збору в розмірі 30% від вартості реалізованих ювелірних виробів: «Досліджувала інформацію, зокрема, Союзу ювелірів України.  І дійсно їх позиція має рацію, що ціни вимушено зростуть настільки, що українським пані буде дешевше їздити у близьке закордоння, наприклад, до Туреччини, яка входить у четвірку лідерів ювелірного виробництва у світі, та у поєднанні з приємним відпочинком або активним бізнесом купувати собі прикраси там, а не в українських ювелірів. Тому, вважаємо, що ставка військового збору в розмірі 30% дуже зависока та є неприйнятною, бо збільшить тінізацію галузі та може призвести до зникнення вітчизняного ювелірного мистецтва, виробництва, торгівлі та, зокрема,  легального ювелірного ринку».

Завершуючи свій виступ, Людмила Герасименко, зокрема, зазначила: «Вироби із золота, платини і дорогоцінного каміння  та авто, зокрема преміум-класу, це товари, які належать до предметів розкоші, а не до предметів першої необхідності. Чому військовим збором буде обкладатися покупка автомобіля за ставкою 15% з фізичної особи – покупця авто при першій реєстрації, а покупка діамантів не буде оподатковуватися військовим збором? Треба Уряду ретельно переглянути перелік товарів, які належать до предметів розкоші, суттєво його доповнити, з урахуванням воєнного стану в країні, підвищити вартість за одиницю і шукати серед переліку джерела, зокрема, купівля елітних коней, додаткові надходження до бюджету».

На виступ Людмили Герасименко Голова податкового Комітету ВРУ Данило Гетманцев надав наступний коментар: «Ми не говоримо про ставку військового збору 5%, ми говоримо про її збільшення на 3,5%. Людям, які є зараз на фронті, потрібно дати стільки, скільки їм потрібно. І питання  такого формату дискусії, я думаю, не стояло б в березні 2022 року, коли під Києвом стояли російські війська, в Раді можна було  прийняти з голосу, за основу та в цілому і 25%, і 50%. Ми якось про це забули.

Щодо використання надходжень військового збору виключно для фінансування виплат військовослужбовцям, ми абсолютно підтримуємо це, до-речі, підтримували і в мирні часи, треба було це закріпити. Але, чому цього немає зараз, щоб Ви всі зрозуміли, все, що ми збираємо, 100% йде на потреби армії», — наголосив Голова податкового Комітету ВРУ Данило Гетманцев.

Данило Гетманцев подякував Людмилі Герасименко за таку пропозицію та звернувся до заступниці Міністра фінансів України Світлани Воробей розібратися з питанням оподаткування  дивідендів. Також він зазначив, що абсолютно погоджується, що оподаткування військовим збором у розмірі 30% від вартості реалізованих ювелірних виробів зависока для ювелірної галузі.

Далі, заступниця Міністра фінансів України Світлани Воробей коротко обґрунтувала позицію МФУ щодо озвучених Людмилою Герасименко проблемних питань, а саме:

  • Уточнила цифру зібраного військового збору в 2023 році, яка становила 38 млрд грн., а за шість місяців 2024 року було зібрано 20 млрд .гривень;
  • Зауважила, що всі кошти, які збираються в державі – всі спрямовуються на потреби армії. Всі інші, які є в державі, в тому числі, на заробітні плати лікарям, вчителям, на всі соціальні програми, навіть, до останнього часу, покриття дефіциту Пенсійного фонду — це кошти донорів, тобто це не наші кошти, а кошти платників податків інших країн.

Світлана Воробей зауважила, що кошти, які витрачаються на укладення бруківки — це кошти меценатів чи донорів.

«Все населення України повинно розділитись на тих, що воюють, і тих, хто заробляє на цю  війну. Є люди, які своїм життям закривають Україну, а є люди, які своїми статками, доходами закривають тих, хто воює і, крім цього, тих, хто втратив свої рідних. У нас значно зросли в цьому році, з певних причин, виплати по загиблих. Перші два роки виплати були незначні, так як були юридичні різні процедури, які відпрацьовувалися. Це дуже значна сума, і ми повинні віддати, тому що це наш обов’язок, як тих, кого захищали ці люди», — наголосила заступниця Міністра фінансів України Світлана Воробей.

«Золото та авто є предметами розкоші під час затяжної, жорсткої війни, а не є предметами першої необхідності і без них можна прожити. На моє особисте переконання, якщо людина має гроші в період війни, коли потерпають всі: бізнес і громадяни, військові і території, для придбання коштовностей, то  вона може сплатити 30% військового збору, цим вона поділиться з армією. І 30%, вважаю, не така вже велика сума», — зауважила заступниця Міністра фінансів України Світлана Воробей.

Зустріч відбулася в форматі конструктивного діалогу. Голова податкового Комітету ВРУ Данило Гетманцев надав можливість всім, без виключення, учасникам заходу висловити свої зауваження та озвучити пропозиції.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ