ПРЕДСТАВНИКИ АСОЦІАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ОНЛАЙН РОБОЧІЙ ЗУСТРІЧІ З ГОЛОВОЮ ПОДАТКОВОГО КОМІТЕТУ ДАНИЛОМ ГЕТМАНЦЕВИМ

14 вересня цього року  відбулась онлайн Робоча зустріч представників Асоціації платників податків України з Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики — Данилом Гетманцевим, який виступив ініціатором зустрічі.

Модератором зустрічі був особисто Данило Гетманцев.

У зустрічі також взяли участь представники Торгово –промислово — палати України, зокрема Перший заступник Президента ТПП України, Михайло Непран та представники Державної податкової служби України.

Від ВГО АППУ участь взяли:

  • Генеральний директор АППУ, Людмила Герасименко;
  • Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Львівській області, Лілія Долінська;
  • Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Тернопільській області, Іван Іскерський;
  • Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Харківській області, Володимир Швадченко;
  • Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Луганській області, Олексій Малеванець;
  • Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Полтавській області, Галина Захарченко;
  • Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Сумській області, Андрій Фролков;
  • Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Херсонській області, Олександр Максименко;
  • Член Ради АППУ, представник ТВ ВГО АППУ в Хмельницькій області, Аліна Скоморохова;
  • Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Чернівецькій області, Ігор Мисевич;
  • Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Чернігівській області, Роман Вереша;
  • Виконавчий директор ТВ ВГО АППУ в Дніпропетровській області, Ірина Іваницька;
  • Виконавчий директор ТВ ВГО АППУ в Житомирській області, Микола Полак;
  • Виконавчий директор ТВ ВГО АППУ в Івано-франківській області, Олена Решетило;
  • Виконавчий директор ТВ ВГО АППУ в Кіровоградській області, Наталія Пашина;
  • Виконавчий директор ТВ ВГО АППУ в Рівненській області,

Лариса Садова;

  • Представники ТВ ВГО АППУ Черкаській області та місті

Києві, Анастасія Вишневська та Анна  Підопригора.

А також, Ярослав Бітієв, Директор Директорату з питань цифрової трансформації ВГО АППУ, Директор ТОВ «Хаб 4.0 Івент Агентство» та провідні фахівці Генеральної дирекції Леся Кашур, Вікторія Беспалова та Давид Алханішвілі.

 

Данило Гетманцев першою до виступу запросив Генерального директора ВГО АППУ, Людмилу Герасименко, яка на початку своєї промови подякувала Данилу Гетманцеву за ініціативу проведення онлайн Робочої зустрічі та, зокрема, наголосила: «Маю надію, що зустріч пройде у форматі конструктивного діалогу, Асоціація завжди була і є прихильником зустрічей в такому форматі». Далі, вона зауважила: «Наша практика роботи з податковими органами в регіонах та у місті Києві, зокрема, в рамках роботи податкових комунікаційних платформ показує, що 2020-2021 роки і 2022-2023 роки безумовно увійдуть в історію, як роки «виживання» бізнесу, бо скоригували бізнес-плани навіть самі потужні підприємства і стали справжнім випробуванням для середнього та малого бізнесу. Я впевнена, що давно настав час змінювати правила гри та вийти на шлях діалогу контролюючих органів з бізнесом, невідкладно всім разом треба зменшити «градус напруги», і не слід за найменшої підозри розглядати платника податків як «злочинця».

Наступним важливим моментом, на якому зосередила увагу Гендиректор стало питання поновлення конкурсів на посади в органах державної влади. Людмила Герасименко, звертаючись до Голови податкового Комітету акцентувала його увагу щодо необхідності, як найшвидше, піднімати питання внесення змін до Закону України від 12 травня 2022 року за  № 2259 – IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» щодо зняття спрощеної процедури вступу на посади публічної служби. Людмила Герасименко наголосила, що це в свою чергу дасть можливість призначати на посади через проведення прозорих та відкритих конкурсів досвідчених, професійних керівників.

На вищезазначене питання, Голова податкового Комітету Данило Гетманцев зауважив: «Статус «в.о» — це абсолютно свідома модель, яка дає можливість звільнити за одну годину  керівника з посади, у разі вчинення ним неправомірних дій, а у разі якщо людина сумлінно виконує обов’язки покладені на нею, її може бути переведено на постійну посаду, але на жаль, сьогодні таких випадків обмаль. Поки керівництво ДПС України схвалює таку модель, я підтримую це», — зауважив Данило Гетманцев.

Людмила Герасименко звернула увагу і на питання, про яке так давно наполягає ВГО АППУ – це питання запровадження персональної відповідальності, зокрема,  Голів чи Заступників Комісій, залежно хто з них прийняв неправомірне рішення стосовно платника податку щодо віднесення його до категорії «ризикових», блокування ПН/РК чи неприйняття Таблиць даних.

На що Голова податкового Комітету відповів: «На сьогодні достатньо жорстко реагується на факт зловживання з боку не тільки керівника контролюючого органу та Голови Комісії, а і всієї вертикалі влади на місцях, у разі отримання підтверджуючих фактів зловживання. І якби розповсюдити такий підхід до системи у всіх органах влади, то ми б на деякий час забули про корупцію».

Третім питанням виступу Генерального директора ВГО АППУ було питання внесення змін до програмного забезпечення СМКОР щодо інформування постачальника/покупця про ризиковість його контрагента відразу по факту спроби реєстрації першої ПН постачальником товарів/послуг. Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко, звертаючись до Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, зокрема, зазначила: «З однієї сторони є аргумент у податківців: необхідна згода контрагента продавця на те, щоб інформація про його ризиковість стала відома покупцю, але виникає питання? чи отримується ними така згода, коли вже в рішенні про присвоєння ризиковості вказуються коди ЄДРПОУ ризикових контрагентів, по взаємодії з якими його віднесли теж до ризикових, як приклад, ця інформація з’являється в четвертому або п’ятому рішенні», — наголосила вона.

Стосовно інформування платника щодо ризиковості його  контрагента, Данило Гетманцев зауважив: «Дане питання досить широко обговорювалося на Комітеті і було прийнято рішення про надання можливості розкриття такої інформації платником про себе своєму контрагенту. І на сьогодні – це оптимальніше рішення із тих, що є «на столі».

Наостанок Людмила Герасименко підняла питання стосовно перспективи прийняття Законопроєкту за № 10016 щодо скасування мораторію на проведення перевірок з 01 жовтня 2023 року та звернулася до Голови Комітету ВРУ з питанням щодо підтримки народними депутатами цього «вбивчого» Законопроєкту, ініціатором якого є Комітет, який очолює сам Данило Гетманцев. Також Генеральний директор ВГО АППУ звернула увагу присутніх, що  на спільній нашій зустрічі 19 червня цього року, вона виступала і надала бачення Асоціації щодо Законопроєкту  № 3219, який  скасовував з 01 серпня мораторій на проведення документальних планових/позапланових перевірок, за наявності умов безпечного їх проведення та допуску. «То що ж виходить? Для чого було тоді приймати №3219, якщо за ним вже з’явився №10016»,- наголосила Генеральний директор ВГО АППУ.

Данило Гетманцев звернув увагу, що Законопроєкт № 10016 швидше за все буде прийнятий з 01 листопада цього року, так як на даний момент цей Законопроєкт ще не виносився на розгляд Комітету, але багато позицій з цього Законопроєкту погоджено з МВФ, який є найпотужнішою фінансовою установою в світі і не зараховує прийняття Законопроєкту №8401, як виконання структурного маяка. І не виконання умов МВФ —  це не отримання фінансової допомоги від міжнародних партнерів». Також він наголосив, що перевірятися повинні платники лише ризикові, а не так як це робилося завжди до цього.

Під час зустрічі Модератор — Данило Гетманцев надав слово Голові Ради ТВ ВГО АППУ у Тернопільській області – Івану Іскерському, який у своєму виступі  озвучив проблему, яка постала сьогодні перед значною кількістю аграріїв та яка стосується питання нарахування пені по операціях у сфері ЗЕД при експорті аграрної продукції, у випадку несвоєчасного надходження валютної виручки.

Голова податкового Комітету попросив надати йому конкретно описану ситуацію Іваном Іскерським, Головою Ради ТВ ВГО АППУ у Тернопільській області та пообіцяв розібратися з ситуацією, що склалася.

Зі свого боку, Перший заступник Президента ТПП України, Михайло Непран доповнив стосовно даної проблематики, що для уникнення таких ситуацій, коли з продавцем несвоєчасно розраховується покупець, необхідно в Договорі закладати саме український арбітраж, а не польський чи стокгольмський».

Наступним до слова був запрошений Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Сумській області – Андрій Фролков. Він озвучив проблематику, яка надійшла до нього у зверненні від Асоціації УКРЕККА (Асоціація «Українські електроніка, комп’ютери, касові апарати») стосовно проведеної комп’ютерно-технічної експертизи програмних засобів ПРРО «Каса» та ПРРО «ДПС», яка була проведена ТОВ «Центр судових експертиз «Альтернатива»» на замовлення Асоціації УКРЕККА.  Мотивом  проведення такої експертизи став факт, що Асоціація УКРЕККА вважає, що в Україні функціонують окремі ПРРО, які не забезпечують коректність та  достовірність податкової інформації, яка формується під час продажу товарів/послуг суб’єктами господарювання.

Данило Гетманцев, Голова податкового Комітету ВРУ відповів Голові Ради ТВ ВГО АППУ в Сумській області Андрію Фролкову: «Технологія ПРРО, про яку йде мова припинена не буде, так як є всі необхідні документи та висновки про його роботу, в даній ситуації відсутні системні факти та їх технології про некоректну роботу цих ПРРО. Тут вбачається конкуренція двох технологій між собою, бо з 10 підключень на сьогодні, 9  — ПРРО, а не РРО».

В ході проведення онлайн Робочої зустрічі, представниками ВГО АППУ та  ТВ ВГО АППУ були обговорені актуальні проблемні питання бізнесу. Зустріч відбулася у форматі конструктивного діалогу. Всі учасники заходу змогли висловити свою думку.

 

Поділитись новиною:
Останні новини
17.05.202408:50До уваги платників плати за землю, екологічного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиного податку четвертої групи! Внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 року № 1364 17.05.202408:50Фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, може вести облік доходів і витрат в Електронному кабінеті 17.05.202408:50Чи зазначається інформація у рядку 8 фіскального чека щодо цифрового значення штрихового коду товару у разі реалізації коктейлів, виготовлених із використанням алкогольних напоїв? 16.05.202409:34Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165» 16.05.202409:24Чи потрібно завіряти копії документів, що подаються до Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено? ВСІ НОВИНИ
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ