Представник Генеральної дирекції ВГО АППУ взяла участь в Круглому столі по обговоренню питань поліпшення умов ведення бізнесу під час локдауну

21 квітн 2021 року Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики проведено Круглий стіл на тему: «Законодавча підтримка бізнесу під час локдауну», на якому обговорювався Законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо надання допомоги застрахованим особам та підтримки бізнесу на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів» (реєстраційний №5346) та інші питання щодо поліпшення умов ведення бізнесу під час пандемії  та карантинних обмежень.
У роботі Круглого столу прийняли участь народні депутати України – Євгеній Железняк, координатор зустрічі, Кіра Рудик, Ніна Южаніна, а також представники громадськості та бізнесу. Від Асоціації платників податків України участь у проведенні Круглого столу прийняла начальник управління захисту прав платників податків – Катерина Гривнак.
На початку свого виступу вона зазначила, що Асоціація активно приймає участь в опрацюванні та наданні пропозицій до законопроектів, які стосуються не лише питань оподаткування, а й інших питань, що стосуються роботи бізнесу, та зупинилась на основних нормах законопроекту № 5346.
Щодо надання права органам місцевого самоврядування у 2021 році приймати рішення про внесення змін до прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та зборів щодо зменшення ставок з єдиного податку, з плати за землю, а також з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних та юридичних, то Асоціація цілком підтримує таку норму.

«Ми розуміємо, що це в певній мірі спричинить ускладнення адміністрування для контролюючих органів у зв’язку із уточненням податкових зобов’язань, але для регіонів це питання є дуже важливим в нинішніх умовах, — зазначила вона. Надання такого права місцевим радам у 2021 році хоча б частково полегшить життя суб’єктам господарювання, сприятиме збереженню діяльності тих суб’єктів господарювання, які зазнали значних втрат у зв’язку із здійсненням обмежувальних протиепідемічних заходів».

Вона уточнила, що у 2020 році місцеві ради були наділені такими повноваженнями, а у 2021 році місцеві ради можуть приймати рішення щодо перегляду ставок місцевих податків і зборів у термін до 1 липня цього року, але із введенням їх в дію лише з 1 січня наступного року.

Катерина Гривнак також наголосила на тому, що Асоціація підтримує пропозицію щодо звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску роботодавців, фізичних осіб — підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди під час яких вони не менше 7 днів перебували в Переліку страхувальників, робота яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів.

Однак зауважила, що тут виникає питання щодо втрати страхового стажу застрахованими особами і це потрібно опрацювати.

Далі Катерина Гривнак зауважила, що держава повинна надавати посильну допомогу суб’єктам господарювання, в яких працюють застраховані особи, та фізичним особам – підприємцям для пом’якшення наслідків посилених карантинних заходів.

Сьогодні підприємці отримують допомогу у розмірі 8,0 тис. грн. за основним кодом діяльності. Ситуація в країні у зв’язку із посиленням карантинних заходів призвела до заборони здійснення деяких видів діяльності, у зв’язку з чим значна кількість підприємців вимушена була закритися,  В результаті — значних збитків та вимушеного звільнення чи оформлення відпусток без збереження заробітної плати для працівників.

При цьому підприємці в складних теперішніх умовах з тим, щоб «вижити», здійснюють ті види діяльності, які зазначені в Реєстрі, але не є основним видом діяльності. Тому Асоціація підтримує пропозицію щодо  розширення права на отримання допомоги не лише по основному коду КВЕД.

Вона також звернула увагу присутніх на тому, що Асоціація уже більше 5-ти років наполягає на необхідності запровадження податку на виведений капітал на заміну податку на прибуток підприємств та надіється, що запропонована норма у законопроекті № 5346 щодо цього податку буде прийнята.

Разом з тим, вона висловила думку, згідно з якою Асоціація не  погоджується з тим, щоб встановити заборону на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на  період карантину:

за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику.

Це може призвести до виникнення негативних наслідків від провадження господарської діяльності. Задля збереження життя та здоров’я людини, забезпечення належної якості продукції, робіт та послуг чинну норму не можна змінювати. В залежності від ступеня ризику (високого, середнього, незначного) визначається періодичність проведення планових перевірок. Виключення діючої норми поставить в нерівні умови суб’єктів господарювання, перевірка яких у цьому році уже проводилась.

у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Не можна допустити безконтрольності в формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін в період, коли на теперішній час стрімко зростає кількість населення з низьким рівнем доходів.

у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. Не можна допустити погіршення умов санітарного та епідемічного благополуччя населення, які становлять потенційну загрозу життю і здоров’ю населенню країни, в зв’язку з нинішньою критичною ситуацією, що пов’язана з розповсюдженням COVID -19.

Наприкінці заходу Катерина Гривнак подякувала представникам Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики за організовану зустріч, зазначивши що Асоціація в цілому підтримує законопроект №5346 та  впровадження запропонованих змін, які є необхідною та реальною допомогою бізнесу та працівникам, і завжди готова до співпраці.

«Але, напевно, головне, це прискорення темпів вакцинації, проведення роз’яснювальної роботи серед населення про необхідність її проведення, щоб не допустити продовження запровадження локдаунів», – завершила вона.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ