ПРЕДСТАВНИК АСОЦІАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ВЗЯЛА УЧАСТЬ В КОНФЕРЕНЦІЇ «ДЕРЕГУЛЯЦІЯ ТА СПРОЩЕННЯ УМОВ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ. ВЗАЄМОДІЯ З ДЕРЖАВНИМИ ОРГАНАМИ»

31 жовтня  2024 року Представник Асоціації платників податків України — Леся Кашпур взяла участь в Конференції на тему: «Дерегуляція та спрощення умов ведення бізнесу. Взаємодія з державними органами», яка відбулася в змішаному форматі офлайн/онлайн.

Організаторами виступили: Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні та  Українська Рада Бізнесу.

Аналітичний партнер: Advanter Group, Економічна експертна платформа, CASE Ukraine

Модератор: Олег Гетман, координатор Економічної Експертної Платформи

Конференція була організована в межах проєкту «Трансформаційне відновлення задля безпеки людей в Україні», який імплементується ПРООН в Україні  та фінансується Урядом Японії.

Під час Конференції Андріієм Длігачем, економістом, керівником Advanter Group було презентовано представникам Уряду та парламенту дослідження на тему: «Оцінка доступу ММСП до фінансування під час війни» та  відбулося  його обговорення.

Впродовж заходу, його учасниками обговорювалися  наступні питання:

  • Доступ ММСП до фінансування, можливості та перешкоди;
  • Державна підтримка розвитку ММСП, наявні програми та проблематика;
  • Які фактори, крім нестачі коштів,  заважають веденню бізнесу (неефективні норми держконтролю, надмірна регуляція);
  • Взаємодія з перевіряючими та правоохоронними органами;
  • Перезавантаження ДПС та ДМС — важливі антикорупційні та інституційні зміни.

У заході взяли участь:

  • Ярослав Рущишин, секретар Комітету з питань економічного розвитку;
  • Максим Борода, керівник проектів Програми розвитку ООН в Україні;
  • Андрій Длігач, Економіст, керівник Advanter Group;
  • Павло Соболєвський, аналітик Advanter Group;
  • Олексій Соболєв, заступник міністра економіки України;
  • Ярослав Рущишин, секретар Комітету з питань економічного розвитку;
  • Анатолій Долинний, керівник УФІБ;
  • Ігор Марчук, член Комітету з питань економічного розвитку;
  • Олексій Устенко, голова підкомітету, член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики та інші.

Першим слово було надано Олексію Устенко, Голові підкомітету, члену Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, який зауважив, що для бізнесу  сьогодні існує багато викликів, таких як збереження робочих місць, бронювання та інше, а питання   фінансування ЗСУ повністю залежить від надходження податків до бюджету, які сплачують  платники, і при цьому, держава повинна допомагати бізнесу, що і робить постійно. Щоб полегшити роботу бізнесу, на сьогодні нам потрібно скоригувати державну політику так, щоб полегшити роботу бізнес-середовищу.

 

Андрій Длігач в своєму виступі  озвучив ключові проблеми  бізнесу, а саме: непрогнозованість ситуації в країні, відмова від бронювання працівників, блокування податкових накладних та ін. Він наголосив, що бізнес готовий збільшити досвід використання міжнародної допомоги, а також продовжує залишатися донором для ЗСУ. «Проте понад 35% бізнесу має на сьогодні незакриті кредитні угоди, 65% підприємств зовсім не подавалися на отримання кредитів, а половина з тих, які звернулися з проханням надання кредиту, отримали відмову. Причинами відмов стали: застави, фінансові показники і забюрократизованість проєктів. На сьогодні банки не фінансують розвиток, вони фінансують «виживання» і факторинг сьогодні знаходиться на дуже низькій позиції. Стосовно програми «5/7/9» — тут домінують державні банки», — наголосив Андрій Длігач. Також він звернув увагу на грантове фінансування, з яким на сьогодні бізнес стикається дедалі частіше.

Під час Презентації «Оцінка стану та тенденцій доступу ММСП до фінансових ресурсів» було висвітлено дослідження стосовно допомоги бізнесу під час війни, до яких віднесено:

  • Бізнес продовжує активно допомагати під час війни.
  • 90,8% респондентів заявили, що мають гуманітарні проєкти, зокрема допомагають ЗСУ, підтримують співробітників та їх сімʼї, працевлаштовують ВПО, допомагають у відновленні громади тощо.
  • 9,2% компаній не мають можливості здійснювати гуманітарні проєкти.
  • 70% компанії безпосередньо допомагають Збройним силам України
  • Середньозважаний розмір щомісячної допомоги складає 5,4% від обороту компанії

Зупиняючись на Презентаційному матеріалі заходу видно, що результати роботи бізнесу за 8 місяців 2024 року такі:

  • Суттєво скоротили обсяг робіт 40-60% бізнесу;
  • Обсяги робіт зменшилися 70-90%.

Стосовно очікувань щодо фінансово-економічного стану компаній в Україні  в 2025 році: ситуація в бізнесі погіршиться у 22,3%, залишиться без змін у 30,5%, покращиться в 36,7%, суттєво покращиться в 4,5%, суттєво погіршиться в 6,0%.

 

Олег Гетман, Модератор наголосив, що вагомою проблемою в роботі бізнесу є блокування податкових накладних. На що Олексій Устенко йому відповів, що було б добре, якби реєстр ризикових платників був відкритим для всіх платників податків, а також  зупинився на законі про перезавантаження БЕБ та наголосив, що нічого не змінилося, окрім назви органу, «з податкової міліції стало Бюро економічної безпеки». Тому, ДПС має позбутися каральної функції. Також він звернув увагу, що великим позитивом було б розширення «ДІЯ. СІТІ», зокрема, в розрізі галузей економіки.

 Анатолій Долинний, керівник УФІБ довів до учасників заходу: «Ми готуємо проєкт «Екосистеми та новації», де будемо вивчати темпи розвитку економіки. Всі наші  спільні напрацювання з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка будуть викладені в модель і продемонстровані, як вони працюють».

Олексій Соболєв, заступник Міністра економіки України наголосив, що український  бізнес використовує багато програм, по яких підприємства отримують гранти і таким чином купують нове обладнання та розвиваються, тому координація таких програм є дуже важливою. «Пропрацьовуємо механізми, які пов’язані з  фондами прямих інвестицій, кошти якого будуть спрямовані в український капітал. Незабаром Україна підпише велику програму зі США, яка буде направлена на розвиток українського капіталу. Наразі програма Ukraine Facility Plan   це найбільш актуальна та затребувана програма, яка є  програмою фінансової підтримки України від Європейського Союзу», — зазначив заступник Міністра економіки України Олексій Соболєв.

Такий формат спілкування урядовців та бізнесу може стати початком втілення на практиці  ідей, які  сприятимуть  полегшенню ведення та розвитку бізнесу в Україні.

Конференція відбулася в форматі конструктивного діалогу, учасники мали змогу обмінятися думками щодо полегшення роботи бізнесу.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
01.11.202416:08 Ексклюзивне інтерв’ю Людмили Герасименко – Віце-президента, Генерального директора ВГО «Асоціація платників податків України» — Головному редактору газети «Все про бухгалтерський облік» Зої Слободянюк. 01.11.202414:41 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором спільного з партнерами онлайн Вебінару за темою: «Річна фінансова звітність за МСФЗ-2024: на що звернути увагу». 30.10.202414:26 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергового та спільного з ДПС України онлайн Вебінару за темою: «Актуальні питання з ПДВ та КІК звітності». 25.10.202413:14 Головний бухгалтер Генеральної дирекції ВГО АППУ Антоніна Якимчук взяла участь в XІ BUSINESS & LEGAL TAX FORUM 23.10.202413:09 ВГО «Асоціація платників податків України» проведено урочисту церемонію нагородження переможців Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінний платник податків — 2023» ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ