Міжнародні експерти та представники влади обговорять світовий досвід реформування оподаткування праці

20 грудня у Києві відбудеться конференція “Міжнародний та український досвід реформування прямих податків”. Учасники спробують відповісти на питання: яка потрібна для України реформа оподаткування праці, яким є оптимальний рівень перерозподілу через публічні фінанси для України.

Конференція організована Українською Радою Бізнесу та Економічною експертною платформою у партнерстві з Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE), Асоціацією платників податків України, членами Української кіноасоціації, Асоціацією Software Ukraine, а також Данською Радою у справах біженців в рамках “Програми економічного розвитку східної України”, що підтримується урядами Швейцарії та Великої Британії.

Серед учасників заходу: голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, Professor of the Harvard and University of Pennsylvania Януш Ширмер, Professor Public Choice and Macroeconomic Analysis of Politics, Sofia University Красен Станчев, радник Президента України Олег Устенко, президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе, голова ради Асоціації Software Ukraine Юрій Сивицький та інші представники провідних бізнес асоціацій та аналітичних центрів.

Учасники конференції обговорять кілька питань: досвід різних країн з реформування податків на заробітну плату, рівень оподаткування у країнах Європи та Азії, вплив податків на заробітну плату на економіку країн, рівень перерозподілу через публічні вплив цього показника на зростання ВВП. Для України це актуальні питання, адже тут традиційно роль держави є значною, на цей час загальнодержавні видатки складають 41 % від ВВП.

Керівництвом Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики кілька днів тому було анонсовано великий податковий законопроєкт, який передбачає зниження оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб, а також запровадження податку на виведений капітал за польською моделлю. Знизити податкове навантаження планують шляхом об’єднання трьох обов’язкових платежів (Єдиного соцвнеску, податку на доходи фізосіб та військового збору) в єдину ставку ПДФО – 25%.

Визначення оптимальних параметрів щодо ключових показників реформи оподаткування праці та компенсатори до цієї реформи стане однією з ключових тем конференції.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
26.04.202416:52 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергової онлайн Робочої зустрічі з представниками Східного МУ ДПС по роботі з ВПП 25.04.202413:19 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором чергового, безкоштовного онлайн Вебінару за темою: «Індексація, як працювати в 2024 році, лікарняні, зарплатна звітність у II кварталі цього року, нюанси подання, оплата праці в умовах воєнного стану: переваги та недоліки» 25.04.202411:13 Податкову систему в Україні треба вдосконалювати 24.04.202416:48 Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в спільній зустрічі Офісу Генерального прокурора та Ради бізнес-омбудсмена з провідними бізнес-асоціаціями 16.04.202412:11 Представник ВГО АППУ взяла участь у онлайн Робочому засіданні фокус-групи з питання галузевого рівня соціального діалогу. ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ