Грігол Катамадзе взяв участь у зустрічі УРБ з Галиною Третьяковою

Днями відбулася зустріч Української ради бізнесу з головою парламентського комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галиною Третьяковою. Зустріч була присвячена обговоренню проектів з Топ-10 українського бізнесу, зафіксованих у меморандумі коаліції УРБ та партії «Слуга народу», які були реалізовані у 2019 році. Одним з активних учасників зустрічі був голова Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе.

Голова «соціального» комітету ВР Галина Третьякова розповіла про те, чим наразі займається уряд разом із профільним комітетом.

«У нас закон про працю, про другий рівень пенсійного забезпечення, розпочата реформа фонду соціального страхування, а також – в наступному році відбудеться реформа оподаткування домогосподарств, дотична до семи законопроектів, що перебувають у Верховній Раді щодо прожиткового мінімуму. Ми налаштовані запровадити чесний прожитковий мінімум», — заявила Галина Третьякова.

Також голова комітету наголосила, що вони разом з урядом працюють над здешевленням відкриття і закриття робочих місць для роботодавця.

«Хочемо відкрити 1 млн робочих місць за 5 років. Відповідно, створення відкритих робочих місць – при тій макроекономічній ситуації, коли трудовий ресурс від’їжджає за кордон, спотворює баланс попиту і пропозиції у структурі найманої робочої сили. І щоб роботодавцю було дешевше відкривати робочі місця, показувати, що у нас є попит на працівників», — заявила Третьякова.

Звертаючись до учасників УБР, голова комітету наголосила, що Україні потрібно брати за взірець досвід Польщі по міграції.

«Є відтік, і це серйозна проблема. Потрібна стратегія щодо того, щоб ми наших людей затримували на території України. Дайте пропозиції, що потрібно робити, щоб ми не втрачали ресурс», — попросила голова комітету.

Своєю чергою, Грігол Катамадзе нагадав, що у липні минулого року бізнес підписав Меморандум із провідними партіями, у тому числі, «Слугою народу», але мало що з цього документу було реалізовано.

«Багато чого зроблено у цьому «турборежимі», ухвалені закони. Але ще є, над чим працювати. Взяти хоча б інституційну реформу податкових органів, в рамках якої має відбуватися конкурсний відбір. А який конкурс пройшов сьогодні у податковій службі? Проводяться конкурси у Державній фіскальній службі, яка ліквідується. Тобто, у цій службі призначають людей, після чого переводять до нової служби. Але це аномалія», — обурився Катамадзе.

Він нагадав, що президент Володимир Зеленський декларував створення Бюро фінансових розслідувань до 1 грудня 2019 року, але цього так і не було зроблено.

«Зареєстрували закон. Ми всі працювали в робочих групах 2,5 місяці. Ухвалили у першому читанні, потім ми відпрацювали до другого і сподівалися, що він буде прийнятий. Несподівано 13 січня приходить резолюція – відхилити. І ніхто не пояснив, навіщо ми 2,5 місяці працювали, якщо це непотрібно було», — заявив голова АППУ.

Натомість Галина Третьякова підкреслила, що у планах законодавчої роботи на 2020 рік є створення органу, який займатиметься фінансовими розслідуваннями. На що Грігол Катамадзе відповів, що неважливо, як називатися новий орган і кому підпорядковуватися, головне – не залишати податкову міліцію.

Ще один пункт Меморандуму, який не виконала нова влада, – заміна податку на прибуток податком на виведений капітал.

«Кандидат у президенти Володимир Зеленський це обіцяв. Але потім все це змінилося, і нинішня влада повторює все те, що говорили попередники – що МВФ проти, незбалансований бюджет, що недоотримаємо кошти. З одного боку, Мінфін говорить, що в Україні лише 10% зареєстрованих компаній, які платять податок на прибуток, а решта не сплачує. І одночасно говорять, що якщо ми замінимо цей податок, то недоотримаємо в бюджет», — розповів Катамадзе.

Він навів приклад Грузії, де цей процес пройшов успішно, бо вони дбають про власний бізнес, а не інтереси МВФ. «Вони не говорять, що недоотримали щось до бюджету. А що вони ці гроші інвестують в розвиток грузинського бізнесу. Так повинен говорити міністр фінансів України – що це не втрати, а реінвестування в український бізнес. І дати йому можливість розвиватися», — наголосив Президент АППУ.

Галина Третьякова виправдалася тим, що занадто багато податків потребують вдосконалення, і зробити це одночасно дуже важко.

«Проводити одночасно реформу ПДФО, ЄСВ і прожиткового мінімуму і запроваджувати податок на виведений капітал – неможливо. Спочатку держава має впровадити нормальний прожитковий мінімум», — вважає Третьякова.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ