Грігол Катамадзе взяв участь у презентації переможців перших концесійних конкурсів

31 січня у конференц-холі готелю Radisson Blu відбулася презентація переможців перших концесійних конкурсів в портах України. Концесійні конкурси у портах «Херсон» та «Ольвія», проведені Мінінфраструктури, виграли компанії «Рісоіл-Херсон» та QTerminals. Сумарний обсяг інвестицій у розвиток портів найближчі 5 років — 3,7 млрд гривень.

З промовами виступили Міністр інфраструктури України Владислав Криклій, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов,  Міністр  транспорту та комунікацій Держави Катар Джасім Аль Сулейті, голова регіонального представництва IFC в Україні та Білорусі Джейсон Пеллмар, заступника голови ЄБРР в Україні Марк Магалецький, а також власники компанії «Рісоіл-Херсон», грузинські інвестори Давид Бежуашвілі та Шота Хаджишвілі.

«Для нас велика честь бути частиною першого успішного концесійного конкурсу в Україні, — заявив засновник «Грузинської Індустріальної Групи», компанії-співвласника «Рісоіл-Херсон», Давид Бежуашвілі. — Ми виграли у чесному, прозорому, організованому на високому рівні конкурсі. За 25 років діяльності «Грузинська Індустріальна Група» сформувалася як холдинг з найкращою західною практикою управління бізнесом. Ми представлені в різних індустріях, включаючи енергетику, медицину, фармацевтику, харчову промисловість, нерухомість, страхову діяльність та автомобілебудування. Окрема наша гордість – це інвестиції у сферу освіти. В Україні GIG представлена в сонячній енергетиці, фармацевтиці, а тепер уже і в портовій інфраструктурі.

GIG сьогодні є ​​в Грузії, Україні, Молдові, Вірменії, Азербайджані та Казахстані. Компанія забезпечує роботою понад 10 тисяч робочих місць. GIG вірить в Україну і збирається надалі продовжувати інвестувати в країну. Наша компанія розглядає можливість інвестувати в фармацевтичну галузь, медицину, енергетику, сільське господарство. Даний концесійний конкурс ще раз переконав нас, що в Україні можна займатися чистим, прозорим бізнесом, і підтримувати з урядом чесні відносини, засновані на верховенстві права.

На 2020-й рік ми збираємося брати участь в інших концесійних конкурсах, а також брати участь у великій приватизації, зокрема в приватизації частки держави в фармацевтичному підприємстві «Індар», де ми представлені з часткою 30%.

Ми вже впевнені в прозорості процесу оцінки даного активу незалежним оцінювачем і готові збільшити свою частку до 100%. При цьому розраховуємо на ініціативу, озвучену на українському сніданку в Давосі і сподіваємося, що нам вдасться взяти участь як у приватизації об’єктів понад 10 мільйонів доларів, так і стати об’єктом піклування інвест-няні», — резюмував Бежуашвілі.

«Я хочу привітати Україну з першим успішним проведенням концесії двох морських портів у Миколаївській та Херсонській областях, — сказав Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе. – Одночасно я радію, що на ринок України зайшли два великих гравці – катарська та грузинська компанії. Довгі роки працюючи послом, я намагався залучити інвесторів у Грузію. І я ніколи не міг подумати, що буду колись говорити про грузинські інвестиції деінде, зокрема в Україні. Я дуже радий, що перша грузинська інвестиція прийде в Україну, і що вона буде з боку однієї з найбільших грузинський компаній —  «Грузинська Індустріальна Група». Це мої близькі друзі, вже більше 30 років ми йдемо по життю разом, і я впевнений, що концесія Херсонського порту буде успішною не лише для регіону, а в цілому для України. 300 млн грн в Херсонський порт і 3,2 млрд грн в Ольвію – це на початковому етапі чималі гроші.

Багато зараз говорять про те, що Президент України у Давосі пообіцяв інвесторам інвестиційних нянь. Я вважаю, що сьогодні весь український уряд має бути нянею для інвесторів. Сьогодні Голова Херсонської обласної державної адміністрації запевнив у своїй готовності бути такою нянею і для цього проекту, і для майбутніх. Я вже знайомий з багатьма новими головами облдержадміністрацій, і знаю, що вони також готові активно підтримувати інвесторів у своїх регіонах».

Україна найближчим часом планує віддати в концесію чотири аеропорти, вісім залізничних вокзалів та кілька автомобільних доріг, заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
29.05.202008:01 Привітання Грігола Катамадзе з обранням на посаду Президент ВГО АППУ 28.05.202018:20 Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе прийняв участь в нараді в Офісі Президента України з питань напрацювання законодавчих ініціатив щодо вдосконалення податкового законодавства, у зв’язку з набуттям чинності Закону № 466-ІХ 27.05.202017:12 ВГО АППУ провела он-лайн зустріч у форматі відеоконференції з Виконуючим обов’язки Голови Державної фіскальної служби України Сергієм Солодченком 26.05.202018:46 ВГО АППУ провела безкоштовний практичний семінар он-лайн у форматі відеоконференції для своїх членів 26.05.202008:37 Вітання Народу Грузії та Президенту ВГО АППУ, Віце-президенту Європейської Асоціації платників податків, Члену Наглядової Ради Української Ради Бізнесу, Надзвичайному та Повноважному Послу Гріголу Катамадзе з Днем Незалежності його Батьківщини. ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ