Грігол Катамадзе назвав головну причину дірки в бюджеті України: «У всьому винні…»

Український експерт з податків Грігол Катамадзе, президент Асоціації платників податків України, розповів про контрабанду та наповненні бюджету

Журналісти газети «День» поговорили з фахівцем про наповнення бюджету України. Державний діяч поділився своїми думками про економіку країни і майбутнє в 2020 році.

Джерело: politeka.net

Григол Катамадзе

Україна не змогла виконати дохідну частину бюджету. Календарний рік вже майже закінчений і у фахівця запитали, чому так сталося.

Григол Катамадзе впевнений, невиконання бюджету — велика проблема для життя країни. Він не так давно читав інтерв’ю глави Мінфіну Оксани Маркарової, яка повідомила про проблеми з недобору на митниці. Вона назвала дві причини — безмитний імпорт обладнання для альтернативної енергетики та закупівля природного газу за ціною нижчою, ніж була в бюджеті.

«Я вважаю ці аргументи слабкими. Невиконання бюджету в частині митниці, я впевнений, сталося через контрабанди. Це велика біда України. Про це багато говорить бізнес. Експерти оцінюють втрати бюджету від сірого імпорту і контрабанди на рівні 63-93 мільярдів гривень на рік.», — розповів експерт.

Фахівець упевнений, що не бізнес винен у цьому. Підприємці завжди думають про оптимізацію витрат. Якщо йому дають можливість возити контрабанду, то він буде це робити.

«Але хіба бізнес винен у контрабанді? Підприємець завжди буде оптимізувати свої витрати. Бізнесу в Україні дали можливість ввозити контрабандні товари, і він це робить. Винні в цьому   законодавча і виконавча влада. Якщо на території країни немає можливості реалізувати контрабандно ввезений товар, то не буде сенсу його ввозити.», — сказав Катамадзе.

Григол Катамадзе

Український бізнес живе в тіні з-за того, що це дозволяє державу. При цьому нерозумно вважати, що українські підприємці не хочуть платити податки, зазначив експерт.

«Я категорично не згоден  з тими, хто кажи, що український бізнес звик і не хоче платити податки. Це неправда. Український бізнес живе в тіні, тому що держава цю «тінь» створює.», — підсумував фахівець.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ