Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко взяла участь у онлайн Робочій зустрічі з представниками ГУ ДПС у Черкаській області

04 вересня цього року в рамках запровадження роботи комунікаційних платформ ГУ ДПС у регіонах та столиці, відбулась онлайн Робоча зустріч за участю представників ВГО «Асоціація платників податків України», Головного управління ДПС у Черкаській області та  представників підприємства – члена Асоціації ПП «ТД ПОЛЯКОВ», яка була присвячена обговоренню питання: «Віднесення платника-члена Асоціації до категорії «ризикових».

За допомогою роботи таких платформ представники інститутів громадянського суспільства та бізнес-асоціацій, мають змогу  більш оперативно та якісно комунікувати з податковими органами.

Модератором заходу виступила Генеральний директор  ВГО АППУ — Людмила Герасименко.  

На початку свого виступу Людмила Герасименко, зокрема, зазначила: «Хочу зауважити колегам податківцям, що 2020-2021 роки і 2022-2023 роки безумовно увійдуть в історію як роки «виживання» бізнесу. Світова пандемія Covid-19, а потім клята війна суттєво скоригували бізнес-плани навіть самих потужних підприємств і стала справжнім випробуванням для середнього та малого бізнесу. Добре всі розуміємо, що сьогодні Україна переживає непрості часи, період змін та важких випробувань. Не втомлююсь повторювати! Перемогти у війні без функціонування бізнесу неможливо. Навіть в умовах війни бізнес усвідомлює, що повинен працювати там, де це можливо, платити податки та давати країні ресурс для продовження оборони. Проте замість підтримки, бізнес говорить, що податківці збільшили тиск, відносячи їх до ризикових.

Я  впевнена, що це не на часі, навпаки необхідно посилити підтримку бізнесу, який сплачує податки і негайно припинити суцільний на них тиск, якщо хочете зберегти довіру бізнесу. На превеликий мій жаль, останній час я дуже часто відчуваю  сором перед платниками податків, по-перше за корупційні дії податківців, по-друге, за їх некомпетентність», — зауважила Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.

Перед тим, як розпочати розгляд суті проблеми, звертаючись до податківців Людмила Герасименко зазначила: «Шановні колеги! Маю велику надію, що наша зустріч сьогодні пройде конструктивно, а головне в форматі діалогу! Асоціація завжди була і є прихильником тільки такого діалогу з податковими органами», — наголосила Модератор.

Далі Модератор заходу охарактеризувала проблему платника  ПП «ТД ПОЛЯКОВ» — представника реального сектору економіки, яке було віднесено до категорії «ризикових» в липні цього року.

Зокрема, Генеральний директор зупинилась на сплаті податків, привела статистику цифр, що не зважаючи на військовий стан, підприємство забезпечує робочими місцями 591 особу. З них працевлаштовано  55 осіб з інвалідністю. На даний момент мобілізовано 50 співробітників до лав ЗСУ. Середня заробітна плата по підприємству становила 7100 гривень. Керівництво ПП «ТД ПОЛЯКОВ» прислухалося до порад фахівців ВГО АППУ та з 01.08.2023 р. ними прийнято рішення щодо підвищення посадових окладів всіх працівників, що призвело до збільшення фонду оплати праці загалом по Підприємству і як наслідок до підвищення нарахування зарплатних податків на 25% так вже з 01 серпня цього року середня заробітна плата по підприємству складає – 9500 гривень. Це означає, що за серпень 2023 року фонд оплати праці склав вже: 5 205 465,12грн., сплачено відповідні податки: ПДФО – 921 939,99 грн., військовий збір – 77 636,74 грн. та ЄСВ – 1 121 347,98 грн.

Далі Генеральний директор звернула увагу присутніх, що 01вересня  за липень цього року додатково нараховано та сплачено до бюджету 01.09.2023 року ПДВ в розмірі: 2 002 386грн., що складає податкове навантаження  2,2 %, а також податку на прибуток за перше півріччя цього року в розмірі: 503 820грн., що складає наразі податкове навантаження – 0,39%, а показник податкового навантаження з ПДВ та податку на прибуток до середньогалузевого, відповідно 0,61% та % 0,43%.

Далі слово взяв представник з боку ГУ ДПС у Черкаській області – Микола Гріднєв – заступник Голови Комісії – начальник управління оподаткування юридичних осіб.  Він зазначив основну причину, яка слугувала причиною віднесення податковими органами до  категорії «ризикових»  ПП «ТД ПОЛЯКОВ».

Також слово брали інші представники ГУ ДПС у Черкаській області, зокрема: Олександр Байда — заступник начальника управління податкового аудиту — начальник відділу  аналізу податкової інформації, координації, звітності, аналізу та якості перевірок та Ольга Костенко – начальник відділу моніторингу операцій та роботи з ризиками управління з питань виявлення  та опрацювання податкових ризиків. Вони доповнили інформацію зазначену Миколою Гріднєвим, яка полягала в розбіжностях залишків на складах алкогольних напоїв між базою даних ДПС «СЕА ПДВ» та наявних залишків продукції на складах, які підтверджені актом інвентаризації представниками ГУ ДПС у Черкаській області, що була проведена в липні цього року.

В свою чергу, представники підприємства, які були присутні на  тристоронній зустрічі, а – це Власник – Сергій Успенський, Директор – Володимир Іващенко та Головний бухгалтер – Ірина Первушина, надали деякі відповіді на зауваження представників ГУ ДПС у Черкаській області, проте зауважили, що не погоджуються повністю з названими сумами розбіжностей, озвученими представниками ГУ ДПС у Черкаській області і мають надію, що позапланова документальна перевірка, яка розпочата сьогодні, 04 вересня цього року, спростує інформацію щодо сум розбіжностей, надану представниками ГУ ДПС у Черкаській області, так як  самостійно подали Заяву з проханням провести позапланову документальну перевірку, не зважаючи на те, що ПП «ТД ПОЛЯКОВ» значиться в списку підприємств, які включені до плану-графіку планових документальних перевірок на листопад цього року.

Наприкінці своєї промови Людмила Герасименко  зауважила: «Вже після проведення позапланової документальної перевірки, яка триватиме десять  робочих днів, у випадку її не подовження, ми знову зустрінемося в тристоронньому порядку та обговоримо результати даної перевірки, які, надіємося, слугуватимуть підставою для виведення з категорії «ризикових» ПП «ТД ПОЛЯКОВ».

Вона також наголосила: «Я впевнена, що давно настав час змінювати правила гри та зійти на шлях діалогу контролюючих органів з бізнесом, невідкладно всім разом треба зменшити «градус напруги», і не слід за найменшої підозри розглядати платника податків як «злочинця».

Зустріч відбулася конструктивно, у форматі діалогу.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ