Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором безкоштовного он-лайн Вебінару для членів ВГО АППУ за темами: «Нововведення у порядку проведення податкових перевірок, відповідальність платників під час воєнного стану, зміни 2023: РРО/ПРРО/платіжні термінали та Актуальні особливості захисту бізнесу».

16 травня   2023 року Генеральною дирекцією ВГО «Асоціація платників податків України» було проведено безкоштовний для членів Асоціації он-лайн Вебінар у форматі відео-конференції за темами: «Нововведення у порядку проведення податкових перевірок, відповідальність платників  під час воєнного стану, зміни 2023: РРО/ПРРО/платіжні термінали та Актуальні особливості захисту бізнесу» за участю  досвідчених лекторів – партнерів Асоціації:  податкового адвоката Дмитра Кулика, адвоката, керівника напрямку податкового консалтингу та комплаенса ЮК Legal House Галини Пилипенко та заступника начальника управління — начальника відділу контролю за готівковими операціями управління фактичних перевірок Департаменту податкового аудиту ДПС України Романа Добрянського. Для участі в заході в якості спікера також  було запрошено  Віце -Президента Асоціації платників податків України, Голову Адвокатського об’єднання «ЯР.ВАЛ», заслуженого юриста України Йосипа Бучинського.

На он-лайн Вебінарі  були присутні близько 80 учасників. Зокрема,  в заході взяли участь особисто Президент АППУ Грігол Катамадзе, Голови Рад, виконавчі директори та представники  ТВ ВГО АППУ в областях, а саме:  Вінницькій — Максим Касьянов, Дніпропетровській — Ірина Іваницька, Кіровоградській  — Наталія Пашина, Львівській -Лілія Долінська, Тернопільській — Іван Іскерський, Чернігівській — Роман Вереша, Закарпатській (Мукачевський місцевий осередок) —  Юлія Кілару, Черкаській — Анастасія Вишневська, Харківській — Володимир Швадченко, а також  головні бухгалтери, фінансисти підприємств — членів ВГО АППУ з  Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Кіровоградської,  Львівської, Одеської, Полтавської, Тернопільської,  Черкаської,  Чернігівської, Чернівецької, Харківської областей та міста Києва.

Модератором он-лайн Вебінару виступила Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.

 Відкрила захід Генеральний директор Асоціації — Людмила Герасименко, яка зазначила, що  Генеральною дирекцією в 2023 році  проводиться вже шостий масштабний он-лайн Вебінар, який, як і попередні є безкоштовним для платників податків — членів нашої Асоціації, в межах сплаченого ними лише раз на рік членського внеску. Людмила Герасименко  подякувала членам  Асоціації, які знайшли можливість сплатити членські внески, не зважаючи на непрості, важкі часи, особливо для громадських організацій, таких як  Асоціація платників податків України, яка існує і проводить свою діяльність виключно за рахунок сплати членських внесків та благодійної допомоги.

Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко анонсувала проведення  23 травня цього року першої в цьому році Робочої зустріч спільно з ДПС  України та керівниками регіональних Комісій, формат якої передбачає виключно проведення представниками ДПС України освітньо-просвітницького заходу представникам Комісій з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН ГУ ДПС в областях та у місті Києві та платникам податків-членам Асоціації. З пропозицією проведення зазначеного заходу виступила Генеральний директор АППУ Людмила Герасименко на он-лайн Робочій зустрічі 21 квітня цього року з Головою податкового Комітету ВРУ Данилом Гетманцевим, яка була повністю підтримана як Данилом Гетманцевим,  так і керівництвом ДПС України.

Окремо Людмила Герасименко звернула увагу членів Асоціації на практику проведення Генеральною дирекцією АППУ комунікаційних платформ з податківцями. «Якщо Ви, шановні члени Асоціації, маєте конкретні кейси, які по’вязані з проблемними питаннями, які необхідно вирішувати на рівні Головних управлінь ДПС у регіонах та м. Києві, будь ласка, надсилайте нам. Ми маємо  позитивний досвід проведення комунікаційних платформ з податківцями, результати які є досить ефективними у вирішенні Ваших проблемних питань, звісно у законодавчому полі», — зазначила Генеральний директор АППУ Людмила Герасименко.

Також, Людмила Герасименко анонсувала он-лайн Вебінар, який Генеральна дирекція ВГО АППУ буде проводити для членів Асоціації  15 червня цього року по двом  актуальним  темам: «Відновлення перевірок з питань дотримання правил трансфертного ціноутворення. Штрафні санкції під час дії воєнного стану. Нарахування і сплата конструктивних дивідендів. Звітність по КІК. Практичні аспекти підготовки, строки звітування. Повідомлення про КІК. Штрафи за неподання повідомлення. Очікувані зміни законодавства про КІК (проєкт закону 8137)», лектор – Лариса Врублевська —  член Ради ВГО АППУ, аудитор, партнер, керівник практики трансфертного ціноутворення Юридичної Групи EUCON та «Декларування податку на прибуток в умовах воєнного стану, зокрема, Нова декларація. Аналіз змін; Декларування податку на прибуток сільгоспвиробниками, а також Особливості подання декларацій з податку на прибуток при переході на ЄП 2% і при поверненні до статусу платника податку на прибуток», – лектор-  Світлана Тимощук — заступник начальника управління – начальник відділу розгляду звернень управління вдосконалення методології податку на прибуток підприємств департаменту методології ДПС України.

Учасників он-лайн Вебінару привітав також Президент АППУ Грігол Катамадзе, який відзначив важливість проведення  подібних заходів та подякував лекторам за участь в он-лайн Вебінарі, зокрема Віце -Президенту АППУ Йосипу Бучинському, яким також ініційовано проведення на наступному тижні окремого Круглого столу з приводу роботи та майбутнього Бюро економічної безпеки України.

 Далі перед присутніми виступили лектори з актуальних питань, пов’язаних  проведенням податкових перевірок, відповідальністю платників  під час воєнного стану, законодавчими змінами в діяльності  РРО/ПРРО/платіжних терміналів та Актуальними особливостями захисту бізнесу:

Дмитро Кулик — податковий адвокат з темою: «Порядок проведення документальних, камеральних та фактичних перевірок під час воєнного стану»;

Галина  Пилипенко – адвокат, керівник напрямку податкового консалтингу та комплаенса ЮК Legal House з темою: «Податкова відповідальність платників податків під час дії форс-мажорних обставин»;

Роман Добрянський — заступник начальника управління — начальник відділу контролю за готівковими операціями управління фактичних перевірок Департаменту податкового аудиту ДПС України з темою: «РРО/ПРРО/платіжні термінали та зміни, які відбулись в 2023 році».

Модератор — Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко, підводячи риску після лекторів щодо проведення перевірок та відповідальності платників податків, зокрема, зазначила, що на сайті ДПС України розміщено План графік перевірок на 2023 рік. «Контролюючі органи проведуть планові документальні перевірки до кінця поточного року близько 2100 юридичних осіб і майже 300 фізичних осіб-підприємців, а також понад 300 юридичних осіб з питань, пов’язаних з нарахуванням заробітної плати та сплатою відповідних зарплатних податків. Звертаю увагу тих, в кого були розпочаті документальні перевірки до 24 лютого минулого року та незавершені, вони будуть поновлені на невикористаний термін контролюючим органом. Тому, шановні члени Асоціації, пропоную Вам ретельно підготуватися до проведення перевірок. Я впевнена, що з 01 липня цього року перевірки повернуться, хоча Законопроєкт від 31.01.2023 року за № 8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» народними обранцями ще не розглядався, його ухвалять, так як, згідно Пояснювальної записки Головного податкового Комітету ВРУ значиться: законопроєкт розроблено з метою виконання Україною зобов’язань в рамках Меморандуму про економічну та фінансову політику від 08 грудня 2022 року. Розгляд зазначеного Законопроєкту заплановано на кінець червня 2023 року», — наголосила Людмила Герасименко. Вона також акцентувала увагу учасників он-лайн Вебінару, що ВРУ зобов’язала бізнес зберігати 5 років документи, пов’язані з обчисленням та сплатою податків.

Далі, Модератор Людмила Герасименко запросила до слова   Йосипа Бучинського — Віце — Президента Асоціації платників податків України, Голову  Адвокатського об’єднання «ЯР.ВАЛ», заслуженого юриста України, який висвітлив теми: «Робота контролюючих та правоохоронних органів і  суб’єкти господарювання в період дії воєнного стану. Актуальні особливості захисту бізнесу», при цьому Людмила Герасименко відзначила приємним той факт, що Йосип Бучинський зголосився взяти участь у он-лайн Вебінарі в якості спікера.

Он-лайн Вебінар пройшов конструктивно, корисно та цікаво для учасників. Всім платникам податків – членам Асоціації були надані відповіді на їх запитання лекторами заходу.

Наприкінці заходу, Людмила Герасименко, подякувала лекторам Вебінару — Йосипу Бучинському, Дмитру Кулику, Галині Пилипенко та Роману Добрянському за змістовно та фахово викладений матеріал та працівникам Генеральної дирекції ВГО АППУ за якісну підготовку та проведення заходу: Лесі Кашпур, Вікторії Беспаловій, Давиду Алханішвілі та системному адміністратору ФОП Андрію Горячкіну за якісну підготовку, технічне супроводження проведення заходу, розробку, оформлення та публікацію на інтернет — ресурсах ВГО АППУ методично-інформаційних матеріалів до он-лайн Вебінару.

Завершуючи захід, Модератор заходу – Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко запевнила всіх учасників заходу, що платники податків — члени ВГО «Асоціація платників податків України» завжди можуть розраховувати на підтримку Генеральної дирекції, її особисту та побажала всім спокою, Миру, світлих надій, упевненості в завтрашньому дні та якнайшвидшої Перемоги!

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
29.05.202317:19 Бізнес і влада обговорять ключові антикорупційні та інституційні зміни для відновлення України 25.05.202314:34 Надзвичайний і Повноважний Посол, Президент ВГО АППУ, Віце-президент Асоціації платників податків Європи, к.ю.н. Грігол Катамадзе взяв участь в роботі XVІ Міжнародної науково-практичної Конференції «Світові тенденції та перспективи розвитку фінансової системи України» «WTPDSU`2023» з нагоди 30-річчя від дня заснування Кафедри Фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 24.05.202320:01 Надзвичайний і Повноважний Посол, Президент ВГО Асоціація платників податків України, Віце-президент Асоціації платників податків Європи Грігол Катамадзе виступив на 18 Всесвітній Конференції платників податків 23.05.202320:57 Представники керівного складу ВГО «Асоціація платників податків України» на чолі з Президентом Асоціації Гріголом Катамадзе взяли участь в роботі Круглого столу за темою: «Бюро економічної безпеки працює. Чи сталося, як гадалося?» 23.05.202314:37 Генеральна дирекція ВГО АППУ провела чергову он-лайн Робочу зустріч за участю представників відповідних Департаментів ДПС України, Генеральної дирекції ВГО АППУ, ТВ ВГО АППУ в областях та у м. Києві, платників податків-членів Асоціації, представників Комісій регіонального рівня ДПС в областях, у м. Києві та міжрегіональних управлінь ДПС по роботі з великими платниками податків. ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ