До уваги платників ПДВ!

Заповнення розрахунку коригування до податкової накладної

Зміна алгоритму заповнення розрахунку коригування (далі – РК) призвела до виникнення проблем із реєстрацією РК до ПН в ЄРПН.

Державна фіскальна служба України надала очікуване для платників ПДВ роз’яснення, яким чином складається розрахунок коригування при поверненні авансу покупцю внаслідок зміни кількості постачання або ціни товару.

У такому випадку методика складання РК, як зазначають податківці, буде залежати від причини такого повернення: від зменшення ціни або від зменшення кількості товару, що підлягає постачанню.

В обох випадках коригування відбувається шляхом заповнення двох рядків РК до одного рядка ПН, що підлягає коригуванню.

У випадку повернення авансу внаслідок зменшення кількості товару, що підлягає постачанню, коригування відбувається за рахунок зміни кількості товару, що підлягає постачанню. Відповідно в обох рядках у графі 2 зазначається причина коригування «Зміна кількості».

У випадку повернення авансу внаслідок зменшення ціни РК заповнюється аналогічно РК при зміні кількості, з відповідними відмінностями.

Отже, у РК, що складається у зв’язку зі зміною кількості або ціни товарів/послуг, кожному рядку ПН, що коригується, відповідає два рядки розрахунку коригування: у першому з них «обнуляється» рядок, ціна або кількість по якому змінюється; у другому – зазначаються правильні показники.

Якщо внаслідок зміни (зменшення/збільшення) кількості або ціни товарів/послуг відбувається повернення частини суми отриманого авансу/доплата, то в такому випадку складається лише один РК з урахуванням відповідних особливостей, та інший розрахунок коригування на суму зменшення/збільшення компенсації не складається.

Роз’яснення із цього питання надала ДФС України в індивідуальній консультації від 10.05.2018 р. №2072/6/99-95-42-03-15/ІПК, розмішеній на офіційному веб-порталі ДФС в Єдиному реєстрі ІПК .

ВГО "Асоціація платників податків України"пропонує приєднатись до членів Асоціації - найбільшого бізнес-об"єднання в Україні по захисту законних прав та інтересів платників податків.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ