ДФС У МІСТІ КИЄВІ СПІЛЬНО З ВГО АППУ ЗДІЙСНИЛИ РОБОЧИЙ ВІЗИТ ДО МІСТА ТБІЛІСІ З МЕТОЮ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З РОБОТОЮ СЛУЖБИ ДОХОДІВ ТА ДОМУ ЮСТИЦІЇ ГРУЗІЇ

ГУ ДФС у місті Києві на чолі з начальником Людмилою Демченко спільно з ВГО АППУ здійснили робочий візит до міста Тбілісі з метою ознайомлення з роботою Служби доходів та Дома юстиції Грузії.
До складу делегації увійшли керівники 10 районних Державних податкових інспекцій ГУ ДФС у м. Києві.
Реформу грузинський уряд розпочав не з різкого зниження ставок, а із системи мотивації працівників податкової служби. Миттєво звільнити всіх податкових інспекторів, як це було зроблено із працівниками ДАІ, було неможливо. Тому уряд взяв за мету змінити їх ментальність, перебудувавши систему мотивування. Суворі вироки податковим інспекторам, звинуваченим у корупції, на тлі гучних арештів крупних корупціонерів, широко показаних по телебаченню, швидко відбили бажання брати хабарі. Влада здійснювала масові арешти колишніх чиновників та бізнесменів за підозрою в корупції і надавала їм можливість відкупитися, передавши в бюджет значні суми, іноді десятки мільйонів доларів. Ці методи викликали осуд з боку правозахисних організацій, але чітко показали суспільству та чиновникам, що правила гра змінилися і країна почала жити по-новому.
Грузія піднялась на 100 пунктів у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, з 111 місця у 2005 році (цей рейтинг відображав ситуацію в другій половині 2003 року та першій половині 2004 року, тобто фактично час перед зміною влади), до 12 у 2011 році. Частка компаній, які сплачують податки (compliance rate), виросла із 35% до 78-85%. Доходи бюджету відносно ВВП зросли майже удвічі, від 16% у 2003 році до 31% у 2011 році.
Зміни податкового законодавства розпочались ще в 2005 році з прийняття Нового Податкового Кодексу, а також Закону про податкову амністію. Це все те, чого вимагає ВГО АППУ вже більше трьох років поспіль.

Поділитись новиною:
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ