Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе виступив спікером на II Міжнародному форумі

6 червня цього року Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе виступив спікером в панельній дискусії «Нормативне, інституційне, кадрове забезпечення фінансової та митної безпеки України в умовах інституційних змін» на II Міжнародному форумі «Фінансова та митна безпека держави: інформаційно-аналітичне, нормативне та інституційне забезпечення», організованому ДФС України та Університетом державної фіскальної служби України. У заході також прийняли участь: в.о. Голови ДФС України Олександр Власов, перший заступник начальника Головного управління ДФС у м. Києві, полковник податкової міліції Ігор Скороход, представники вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ, представники підприємств та громадських організацій, а також міжнародні експерти: представники компетентних органів іноземних держав.
Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе на початку свого виступу зазначив: "Я дуже гордий, що живу в Україні. Думаю, що ми всі уже бачимо, що живемо в новій країні, тому у нас є велика перспектива. Ми на правильному шляху і практично залишилось не багато для того, щоб вся країна перемогла. Це вперше, коли за 28 років незалежності країни бізнес почав об’єднуватися навколо такої цінності, як розвиток країни. І дуже дивно, що за всі ці роки не було створено доктрини економічної безпеки України, тому що це головна складова розвитку країни. Вдячний всім, хто доклав зусиль для того, щоб розробити таку Доктрину. Це авторський колектив експертів аналітичних центрів: Інститут соціально-економічної трансформації, Український інститут майбутнього та Центр соціально-економічних досліджень CASE України.

Складовою частиною цієї доктрини є проект нового Податкового кодексу Розвитку, новий Митний кодекс України, який буде синхронізований з європейським Митним кодексом та ряд інституційних реформ – це не просто розділення ДФС, а системні зміни, які потрібні в податковій та митній сферах. Ще раз висловлюю слова вдячності всім, хто ініціював розробку такої Доктрини.
Дуже важливо, щоб після президентських виборів, РНБО розглянуло і прийняла Доктрину економічної безпеки країни. Ми разом з бізнесом будемо зустрічатися з політичними силами і вимагати від них підписання документу, щоб вони, коли пройдуть в парламент в цьому році, мали публічне зобов’язання законодавчо реалізовувати Доктрину економічної безпеки. В першу чергу, це створення нового Податкового кодексу Розвитку, на який чекає український бізнес, а також великі системні інвестори, які не розуміють прави гри сьогодення. Існуюча тінь в Україні – це не кримінал, це незгода українського бізнесу грати по цим правилам, як встановила держава. Тому, важливо, щоб повернути довіру з боку бізнесу до державних установ, вкрай необхідно, щоб держава зробила перші кроки. Ми, представники бізнесу, завдяки експертам та впливовим інститутам країни розробили доктрину задля того, щоб розпочався такий рух – повернення довіри з боку бізнесу до державних установ».

Грігол Катамадзе наголосив, що Доктрина є громадською, а не політичною ініціативою консолідованого бізнесу України і зупинився на деяких ключових загрозах для української економіки та напрямках державної політики для їх подолання:
- Інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів, зокрема ДФС та митниці: запровадження персональної̈ відповідальності, ризик-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади, встановлення конкурентних заробітних плат співробітникам тощо;
- Ліквідація всіх економічних підрозділів правоохоронних органів, ліквідація Податкової міліції та створення єдиного аналітичного органу із розслідування економічних злочинів;
- Ухвалення нового Митного та Податкового кодексу Розвитку, які будуть передбачати норми по деофшоризація економіки, заміна податку на прибуток податком на виведений капітал з потужними компенсаторами з ліквідації контрабандних схем через прозорий електронний контроль, модифікації податку на землю, удосконалення спрощеної системи оподаткування, скорочення кількості різних пільг тощо.
Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе зауважив, український бізнес об’єднує зусилля для спільного просування важливих економічних реформ та прагне побудувати в Україні легальний бізнес, з єдиними правилами, які зрозумілі усім учасникам економічних відносин.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ