18 лютого цього року відбулося друге засідання Міжвідомчої робочої групи з питань реформування ДФС

В Міністерстві фінансів України вдруге відбулося засідання консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України - Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з питань реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику.
До складу робочої групи входять провідні експерти, представники органів виконавчої влади, міжнародних та громадських організацій, народні депутати України (Постанова КМУ № 1202 від 27.12.2018 р.).
Головував на засіданні Заступник Міністра фінансів України Сергій Олексійович Верланов. Серед народних депутатів України участь прийняли: Олег Юрійович Кришин, Тетяна Георгіївна Острікова, Оксана Петрівна Продан, Олександр Вікторович Кірш, Микола Петрович Паламарчук та інші.
В засідання взяв участь Член Правління, Голова Комітету Асоціації платників податків України з митних питань, член міжвідомчої групи щодо реформування органів ДФС Анатолій Вікторович Макаренко.
В ході другого засідання з реформування Державної фіскальної служби України було розглянуто два проекти Положень про Державну податкову та про Державну митну служби України. Окрім обговорення організаційних та технічних деталей учасниками групи, у тому числі представником Асоціації платників податків України, запропоновано організувати роботу експертів за митним та податковим напрямками окремо. Опрацьовувати не лише проекти положень центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну податкову та митну політику, а й інший пакет документів щодо їх функцій, структури. Представник АППУ підтримав пропозицію народного депутата Олега Юрійовича Кришина щодо посилення статусу митної служби, визначивши її як «центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом» (особливий порядок призначення та звільнення керівника, звання, форма, контрактна форма працевлаштування).Також Анатолій Вікторович Макаренко проінформував учасників групи про реальний стан так званого «об`єднання баз даних» бо насправді, бази даних митниці та податкової служби не об’єднані і ніякої проблеми з їх «роз’єднанням» немає.
Членами Міжвідомчої робочої групи з питань реформування системи органів, що реалізують державну податкову та митну політику було вирішено продовжити роботу над проектами Положень із залученням фахових експертів.
Робоча група здійснюватиме аналіз пропозицій щодо реформування державної податкової та митної служб та подаватиме на розгляд Кабінету Міністрів розроблені рекомендації. Це сприятиме впровадженню міжнародного досвіду у сфері побудови ефективної організаційної та функціональної структури органів державної влади, які реалізують податкову та митну політику.

Поділитись новиною:
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ