Нові терміни реєстрації та зменшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, Збільшення тривалості операційного дня

Нові терміни реєстрації  та зменшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК в ЄРПН
Збільшення тривалості операційного дня
Передбачення  скорочення термінів перевірки відшкодування ПДВ з 60 до 30 днів
 
Генеральна дирекція ВГО «Асоціація платників податків України» інформує, що 06 лютого цього року підписаний Президентом України Володимиром Зеленським Закон України «Про внесення змін до підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо заборони перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» від 12.01.2023 року за № 2876яким тимчасово встановлені нові терміни реєстрації та зменшення штрафів за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, а також збільшено тривалість операційного дня.
Звертаємо Вашу увагу, що назва Закону не в повній мірі, на перший погляд, дає розуміння бухгалтерам про те, що саме в ньому передбачені зміни щодо термінів реєстрації ПН/РК. Зазначені зміни набувають чинності вже з 08 лютого цього року.
Набуті чинні норми, значно спрощують   реєстрацію  ПН/РК в ЄРПН. 
Тимчасово (на період  воєнного стану + 6 міс. після його завершення):
 
п. 89  підрозд. ІІ  розд. ХХ Збільшуються  строки  реєстрації   податкових  накладних:
 • до 5-го числа наступного місяця після складення — для ПН, виписаних з 1-го до 15-го;
 • до 18-го числа наступного місяця після складення — для ПН,  виписаних після 15-го;
 • 8 днів з дня отримання — РК ПН, що зменшують суму ПДВ.
п. 90  підрозд. ІІ  розд. ХХ  Зменшуються штрафи за несвоєчасну реєстрацію:
 • 2% від суми  ПДВ ПН/РК в ЄРПН ,  –   у разі порушення строку реєстрації до 15 к. д;
 • 5% — від 16 до 30 к.д;
 • 10% — від 31 до 60 к.д.;
 • 15 % — від 61 до 365 к.д;
 • 25% — понад 365 к.д.
п. п. 69.18 п. 69 розд. Х ПКУ збільшено тривалість операційного дня:
 • операційний день для прийому електронних документів збільшено до 20:00, а прийом ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН останній день реєстрації буде здійснюватися 24 години на добу.
 • Квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації щодо ПН та РК в ЄРПН протягом операційного дня, на який припадає граничний строк їхньої реєстрації, надсилається платнику податку не пізніше наступного операційного дня.
 • Якщо протягом наступного операційного дня після операційного дня, на який припадає граничний строк реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Верховна Рада ухвалила в цілому урядовий законопроєкт        за № 6085 «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг», яким передбачено скорочення термінів перевірки відшкодування ПДВ з 60 до 30 днів, про це повідомив Перший заступник Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ, народний депутат Ярослав Железняк.
 
Ви завжди можете розраховувати на підтримку Генеральної дирекції     Асоціації.
 
З повагою,
 
Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко

Поділитись новиною:
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ