Президент АППУ Грігол Катамадзе взяв участь в он-лайн зустрічі з Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцевим

18 січня цього року   Президент АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, Віце-президент ЄАПП, член Наглядової Ради УРБ Грігол Катамадзе та Директор Директорату з питань цифрової трансформації ВГО АППУ, Директор ТОВ «Хаб 4.0 Івент Агентство» Ярослав Бітієв взяли участь в он-лайн зустрічі з Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцевим з питання обговорення реформи діджиталізації Державної податкової служби України та плану підтримки і розвитку бізнесу на 2023 рік.

Також в заході взяли участь:

 Олег Гетьман — Економіст, координатор експертних груп Економічної експертної платформи;

Михайло Непран — перший віце-президент Торгово-промислової палати України;

Іллічов Руслан — Генеральний Директор Федерації Роботодавців України та інші.

На початку свого виступу, Данило Гетманцев вшанував разом із учасниками он-лайн зустрічі пам’ять загиблих у Броварах, зокрема малолітніх дітей.

Далі, Данило Гетманцев представив учасникам заходу Презентацію «Реформа Діджиталізації ДПС України» стосовно шляхів впровадження діджиталізації, детінізації та більшої ефективності ДПС, зокрема необхідна:

  • зміна підходу від нагляду за показниками надходжень до бюджету (фіскальний підхід) на швидкість і зручність електронних сервісів ДПС;
  • більший ступень детінізації економіки;
  • зменшення витрат на утримання ДПС відносно зібраних податків;
  • вдосконалення процедури оскарження рішень ДПС в бік збільшення відсотку розгляду справ в адміністративному порядку та зменшення програних справ в судах.

Далі, Данило Гетманцев зупинився окремо по кожному визначеному пункту Реформи Діджиталізації ДПС — Плану на  2023 рік, зокрема, зазначив, що він передбачає: «Модернізацію Контакт-центру ДПС, Інтерактивну навчальну базу для платників та податківців, UX-дизайн та розширення функціоналу е-кабінету платника, підвищення рівня культури добровільного декларування, Smart ФОП, Е-аудит (SAF-T), впровадження CRS та автоматичний обмін міждержавними звітами(CbC), Е-акциз, розвиток СОД РРО, автоматизацію роботи з Big Data для аналізу ризиків ТЦУ».

На початку свого виступу, Президент АППУ Грігол Катамадзе підтримав озвучені ініціативи Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим, зокрема зазначив: «Сподіваюсь, що все буде реалізовано, інакше ми будемо говорити про такі проблеми, які виникають з СМКОР, відшкодуванням ПДВ та інші, кожен місяць. Тому, 2023 рік повинен стати кардинальним в напрямку змін в податковій службі».

Звертаючись до Данила Гетманцева, Грігол Катамадзе зауважив, що не тільки потрібна реформа податкової системи, потребує також реформування подібним шляхом Державна митна служба України, яка знаходиться в компетенції Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики та інші служби, зокрема, «мене дуже турбує, не дивлячись на створену ТСК, робота Бюро економічної безпеки. Без діджиталізації БЕБ буде складно вирішувати питання, зокрема, в ДПС України», — акцентував увагу Данила Гетманцева Президент АППУ Грігол Катамадзе.

Далі, Грігол Катамадзе проінформував Голову Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева про роботу команди експертів ВГО АППУ над Методологією проведення аналізу фінансово-економічних ризиків. «Зараз ми працюємо над розробкою першого етапу — впровадження постійних процедур перевірки факторів ризику кожного плану, також працюємо і з донорами, щоб вони допомогли грошима для завершення цього процесу, а потім, коли відбудеться перезавантаження БЕБ, буде безкоштовна передача нашого продукту БЕБу та іншим правоохоронним органам, яким потрібний продукт для аналізу ризиків», — завершив свою промову Грігол Катамадзе.

В ході проведення заходу Данило Гетманцев наголосив на необхідності зламу системної корупції, впровадження системи, за якої кожен індивідуальний громадянин може звернутися до ДПС. І, крім діджиталізації, перспективним є напрямок уніфікації законодавства з законодавством ЄС, зокрема, він зауважив: «треба оглядатись на війну, стан бюджету, фінансів, і не все можливо за нинішніх умов». В свою чергу, Грігол Катамадзе зауважив, що значення має не стільки суворість закону, як невідворотність покарання.

Он-лайн зустріч відбулася конструктивно, в форматі діалогу. Учасники заходу мали змогу висловити свої пропозиції та зауваження, задавати питання Голові Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данилу Гетманцеву та отримували його відповіді.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
29.05.202317:19 Бізнес і влада обговорять ключові антикорупційні та інституційні зміни для відновлення України 25.05.202314:34 Надзвичайний і Повноважний Посол, Президент ВГО АППУ, Віце-президент Асоціації платників податків Європи, к.ю.н. Грігол Катамадзе взяв участь в роботі XVІ Міжнародної науково-практичної Конференції «Світові тенденції та перспективи розвитку фінансової системи України» «WTPDSU`2023» з нагоди 30-річчя від дня заснування Кафедри Фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 24.05.202320:01 Надзвичайний і Повноважний Посол, Президент ВГО Асоціація платників податків України, Віце-президент Асоціації платників податків Європи Грігол Катамадзе виступив на 18 Всесвітній Конференції платників податків 23.05.202320:57 Представники керівного складу ВГО «Асоціація платників податків України» на чолі з Президентом Асоціації Гріголом Катамадзе взяли участь в роботі Круглого столу за темою: «Бюро економічної безпеки працює. Чи сталося, як гадалося?» 23.05.202314:37 Генеральна дирекція ВГО АППУ провела чергову он-лайн Робочу зустріч за участю представників відповідних Департаментів ДПС України, Генеральної дирекції ВГО АППУ, ТВ ВГО АППУ в областях та у м. Києві, платників податків-членів Асоціації, представників Комісій регіонального рівня ДПС в областях, у м. Києві та міжрегіональних управлінь ДПС по роботі з великими платниками податків. ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ