Уряд розширив мораторій на перевірки для частини підприємств

Бізнес зможе зосередитися на відновленні, а не на проходженні контрольних процедур.

🚩 Уряд розширив дію мораторію на проведення заходів державного нагляду (контролю) з метою підтримки бізнесу, який постраждав внаслідок бойових дій. Відповідні зміни внесено до постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 №303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) в умовах воєнного стану».

 

🚩 Підставою для уточнення підходів також визначається постанова Кабінету Міністрів України від 28.01.2026 №121, якою було змінено підхід до застосування мораторію щодо окремих видів контрольних заходів.

 

🚩 Відтепер контролюючі органи не здійснюватимуть перевірки щодо окремих об’єктів нерухомого майна, зокрема тих, які:

 

✅ знищені або пошкоджені внаслідок бойових дій;

✅ розташовані на територіях активних або можливих бойових дій, а також на тимчасово окупованих територіях;

✅ знаходяться на територіях ризикованого землеробства;

✅ розташовані на територіях, забруднених або ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.

🚩 Також запроваджено заборону на проведення перевірок щодо виконання розпорядчих документів про усунення порушень вимог законодавства, якщо такі документи були видані за результатами перевірок, що відбулися                                   до 24 лютого 2022 року.

 

🚩 Передбачено повну заборону перевірок у випадках, коли порушення стосуються об’єктів нерухомості, які:

 

✅ внесені до Державного реєстру пошкодженого або знищеного майна;

✅ розташовані на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях;

✅ знаходяться на територіях ризикованого землеробства;

✅ розташовані на територіях, забруднених або ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.

🚩 Одночасно уточнено право суб’єктів господарювання ініціювати контрольний захід за власним бажанням — з метою перевірки виконання раніше виданих приписів щодо усунення порушень вимог законодавства, зокрема у сфері екологічного законодавства.

 

🚩 Водночас державний контроль зберігається у сферах, що стосуються:

 

✅ життя та здоров’я людей;

✅ захисту довкілля;

✅ безпеки держави;

✅ виконання міжнародних зобов’язань.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», Верховна Рада ухвалила закон «Про основні засади державного нагляду» (№14030), який передбачає докорінну зміну підходів до контролю. Йдеться про відхід від каральної моделі, що, за оцінками, супроводжувалася понад 500 тисячами перевірок щороку, штрафами на суму до €2 млрд та падінням прямих іноземних інвестицій на 20% у 2025 році.

https://sud.ua/uk/news/laws/359122-predprinimateli-smogut-izbegat-shtrafov-kak-budet-rabotat-novaya-sistema-proverok-biznesa

Новий підхід запроваджує інститут незалежного аудиту: підприємці зможуть самостійно ініціювати перевірку для виявлення та усунення порушень без застосування санкцій, якщо це зроблено до планового контролю.

✔ Джерело: Судово-юридична газета

https://sud.ua/uk/news/ukraine/365532-uryad-rozshiriv-moratoriy-na-perevirki-dlya-chastini-pidpriyemstv

 

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ