Рейтинг сумлінних платиників податків

Визначені 53 переможці Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2018»

Про проект

Асоціація платників податків України, яка на сьогоднішній день об’єднує понад 3 тисячі підприємств з усіх регіонів України, уже понад 20 років невпинно працює над створенням сприятливих умов розвитку підприємництва, посиленням авторитету платників податків та максимальним залученням українського бізнесу до сумлінної сплати податків, висловлює Вам повагу та інформує про наступне.

З цієї метою ще у 2011 році Асоціацією було започатковано щорічний Всеукраїнський Рейтинг «Сумлінні платники податків».

Вшановуючи на державному рівні переможців Рейтингу, ми створюємо традицію шанобливого ставлення до кожного платника податків.

Завдання Рейтингу – посилення ролі та авторитету платника податків в житті країни, підвищення загальної культури сплати податків, утвердження серед людей духу підприємливості.

Всеукраїнський Рейтинг проводиться у два конкурсні тури: перший тур – на обласному (регіональному) рівні у період: з 10 травня – до 30 червня включно; другий тур – на всеукраїнському рівні у термін: з 01 липня – до 30 вересня включно.

У Рейтингу беруть участь підприємства трьох категорій – великі, середні, малі. Участь на всіх етапах конкурсу для підприємств безкоштовна.

Вагому роль в оцінюванні відіграють не абсолютні, а відносні показники ефективності роботи підприємств. Кандидати на перемогу в Рейтингу повинні продемонструвати високі досягнення щодо повноти та своєчасності сплати податків та зборів, дотримання податкової дисципліни, кількості офіційно працевлаштованих осіб, розміру середньомісячної заробітної плати по підприємству, суми коштів, витрачених на соціальні програми та благодійні акції тощо. 

У 2019 році Асоціацією платників податків України спільно з Державною фіскальною службою України та територіальними відділеннями ВГО АППУ у регіонах та місті Києві опрацьовано та оновлено умови участі та критерії оцінювання номінантів

Умови участі

Відсутність податкового боргу станом на 01 січня поточного року.
Відсутність заборгованості з виплати заробітної плати станом на 01 січня поточного року.
Наявність статусу юридичної особи, платника податку на прибуток підприємств. Для платників податків у аграрній галузі можлива наявність статусу платника єдиного податку 4 групи.
Відсутність порушень податкового законодавства, доведених у судовому порядку протягом звітного року.

Критерії відбору

1. Співвідношення суми податку на прибуток до отриманих доходів.

Для платників податків у аграрній галузі – платників єдиного податку 4 групи: співвідношення суми нарахованих податків, зборів (крім непрямих) до скоригованого доходу.

2. Повнота та своєчасність сплати податків і зборів.

3. Податкова дисципліна.

4. Середньорічна заробітна плата по підприємству.

5. Середня кількість працівників по підприємству в еквіваленті повної зайнятості.

6. Співвідношення (у відсотках) сум, витрачених на соціальні програми та благодійні акції, до суми фінансового результату до оподаткування (прибутку) за відповідний рік.

Для платників єдиного податку 4 групи: співвідношення (у відсотках) сум, витрачених на соціальні програми та благодійні акції, до суми нарахованих податків, зборів (крім непрямих) за відповідний рік.

7. Сума сплачених податків та зборів до бюджетів усіх рівнів за відповідний рік, в тому числі, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

8. Членство в Асоціації надає додаткові 5 балів номінанту.

Процедура визначення переможців Всеукраїнського рейтингу здійснюється Вищою рейтинговою комісією, яка утворюється на громадських засадах. Кількісний і персональний склад комісії затверджується Правлінням Асоціації платників податків України. Головою Вищої рейтингової комісії є Президент Асоціації платників податків України.

Подібних цілісних критеріїв відбору, що свідчили б про те, наскільки підприємства виконують власні податкові та соціальні зобов’язання, у жодному з існуючих загальнонаціональних конкурсів немає. 

Отримуючи звання «Сумлінного платника податків», підприємство, окрім популяризації на власному прикладі чесного і прозорого ведення бізнесу, отримує суспільне визнання, вдячність держави за належне виконання своїх податкових зобов’язань і публічно закріплює свій статус надійного бізнес-партнера.

Фінальна церемонія нагородження переможців Рейтингу відбувається в урочистій святковій атмосфері на високому рівні.

Кожен переможець нагороджується дипломом та статуеткою у вигляді жіночої постаті – символу Всеукраїнського рейтингу Асоціації платників податків України, яка поєднує у собі образ України та образ Слави.

Підставою для участі у конкурсі є Заявка платника податку.

Визначені 53 переможці Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків – 2018»

Координатор Рейтингу – Начальник управління методології та роз’яснення податкового законодавства Ірина Білотіл:  моб. (097) 65-85-699, appu2018@ukr.net

Документи щодо рейтингу