Рейтинг сумлінних платників податків

Про проект

Асоціація платників податків України, якій в листопада цього року вже 24 роки, об’єднує понад  3 тисячі підприємств з усіх без виключення регіонів України та міста Києва.

Невпинно продовжує працювати над створенням сприятливих умов для розвитку підприємництва, посиленням авторитету платників податків та над максимальним залученням українського бізнесу до сумлінної сплати податків.

З цієї метою ще у 2011 році Асоціацією було започатковано щорічний Всеукраїнський Рейтинг «Сумлінні платники податків».

Вшановуючи на державному рівні переможців Рейтингу, ми створюємо традицію шанобливого ставлення до кожного платника податків.

Завданнями Рейтингу є:

 • посилення ролі та авторитету платника податків в житті країни;
 • підвищення загальної культури сплати податків;
 • утвердження серед людей духу підприємливості.

У Рейтингу мають право приймати участь  підприємства трьох категорій:

 • великі;
 • середні;
 • малі. 

Вагому роль в оцінюванні відіграють не абсолютні, а відносні показники ефективності роботи підприємств. Кандидати на перемогу в Рейтингу повинні продемонструвати високі досягнення щодо повноти та своєчасності сплати податків та зборів, дотримання податкової дисципліни, кількості офіційно працевлаштованих осіб, розміру середньомісячної заробітної плати по підприємству, суми коштів, витрачених на соціальні програми та благодійні акції тощо. 

2022 рік

Незважаючи на те, що 2020 — 2021 роки були складні в усіх сферах життя, а  також «кляту» війну, в зв’язку з чим оголошений воєнний стан в країні, Асоціація платників податків України ні на мить не зупинила свою роботу та надалі продовжує працювати над основними завданнями, які стоять перед бізнесом та державою, у зв’язку із виникненням в усьому світі форс-мажорних обставин, пов’язаних з повномасштабним вторгненням рф на територію Україну.

Ми продовжуємо працювати наперекір усім обставинам, акумулюючи свої зусилля для захисту та відстоювання прав та законних інтересів платників податків – членів Асоціації та спільного добробуту українського народу.

Члени Правління ВГО АППУ, обговоривши неможливість проведення  в 2022 році  Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків — 2021» з об’єктивних причин, пов’язаних з повномасштабним вторгненням рф на територію України, в зв’язку з чим оголошений воєнний стан в країні, згідно Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року  за № 64/2022, а в 9 регіонах України, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а саме: Донецькій, Харківській, Дніпропетровській, Луганській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській областях (оновлений перелік, затверджений Наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 17 жовтня 2022 року за № 233) навіть неможливо провести перший тур — на обласному (регіональному) рівні,  керуючись  п. 4.4.7 Статуту Асоціації, вирішили:                            

Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків — 2021» провести після закінчення воєнного стану в Україні.

З Рішенням Правління «Про перенесення терміну проведення Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків — 2021»  від  28 жовтня 2022 року за № 31/10 Ви можете ознайомитися в розділі «Рейтинг Сумлінні/Документи».

Умови участі

Відсутність податкового боргу станом на 01 січня поточного року.
Відсутність заборгованості з виплати заробітної плати станом на 01 січня поточного року.
Відсутність у підприємства порушень з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, виявлених під час проведення перевірок податковими органами. Порушення з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства вважаються тільки ті, що доведені в судових інстанціях органами податкової служби.

Критерії відбору

 1. Податкова віддача з податку на прибуток (%).
 2. Податкова дисципліна: достовірність, повнота нарахування та сплати податків, зборів, платежів.
 3. Середня заробітна плата по підприємству за рік.
 4. Кількість робочих місць на підприємстві.
 5. Благодійність: добровільна і безоплатна діяльність організації з надання допомоги окремим людям або організаціям у вигляді надання майна, фінансових коштів, виконання робіт, надання послуг та іншої підтримки.
 6. Соціальний пакет роботодавця: пільги і компенсації за працю поза заробітної платні, який надає роботодавець.
 7. Членство в Асоціації платників податків України.

 

Отримуючи звання «Сумлінного платника податків», підприємство, окрім популяризації на власному прикладі чесного і прозорого ведення бізнесу, отримує суспільне визнання, вдячність держави за належне виконання своїх податкових зобов’язань і публічно закріплює свій статус надійного бізнес-партнера.

Фінальна церемонія нагородження переможців Рейтингу відбувається в урочистій святковій атмосфері на високому рівні.

Кожен переможець нагороджується дипломом та нагрудним знаком з жіночою постаттю – символом Всеукраїнського рейтингу Асоціації платників податків України, яка поєднує у собі образ України та образ Слави.

Підставою для участі у конкурсі є Заявка платника податку.

Оригінали документів на участь в Рейтингу просимо направляти на адресу:

04119 м. Київ, вул. Юрія Іллєнка 83-Д,  а/с 25

або 

Відділення Нової пошти № 237

м. Київ

Андрій Горячкін

моб. (067) 252-28-73

 

Координатор Рейтингу: Кашпур Леся – Начальник управління методології та роз’яснення податкового законодавства  моб. (067) 266-14-85

Документи щодо рейтингу

Останні новини