Рейтинг сумлінних платників податків

Про проект

Асоціація платників податків України, якій в листопада цього року вже 25 років, об’єднує понад  3 тисячі підприємств з усіх без виключення регіонів України та міста Києва.

Невпинно продовжує працювати над створенням сприятливих умов для розвитку підприємництва та взаємовигідної співпраці між державою та бізнесом, посиленням авторитету платників податків та над максимальним залученням українського бізнесу до сумлінної сплати податків.

З цієї метою ще у 2011 році Асоціацією було започатковано щорічний Всеукраїнський Рейтинг «Сумлінні платники податків».

Вшановуючи на державному рівні переможців Рейтингу, ми створюємо традицію шанобливого ставлення до кожного платника податків.

Завданнями Рейтингу є:

  • ·      посилення ролі та авторитету платника податків в житті країни;

    ·      підвищення загальної культури сплати податків;

    ·      утвердження серед людей духу підприємливості.

У Рейтингу мають право приймати участь  підприємства трьох категорій:

  • ·    великі;

    ·      середні;

    ·      малі.

Розподіл підприємств на великі, середні та малі здійснюється у відповідності до статті 55 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-IV зі змінами та доповненнями.

Вагому роль в оцінюванні відіграють не абсолютні, а відносні показники ефективності роботи підприємств. Кандидати на перемогу в Рейтингу повинні продемонструвати дотримання податкової дисципліни; своєчасність подання податкової звітності та сплати податків, зборів, платежів протягом 2023 року; динаміку збереження робочих місць на підприємстві: з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України і станом на 01 січня 2023 року; надання благодійної допомоги ВПО та на потреби ЗСУ, в будь-якому вигляді, що підтверджують відповідні документи тощо. 

2023 рік

Шановні платники податків!

Асоціацією платників податків України відновлено щорічний Всеукраїнський Рейтинг «Сумлінні платники податків».

Рішенням Правління ВГО АППУ за № 1/01 від 09.01.2024 року затверджено Положення «Про Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків», Критерії оцінювання номінантів Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків» та форму Заявки на участь у Всеукраїнському рейтингу «Сумлінні платники податків», з якими Ви можете ознайомитися в Розділі «Документи щодо рейтингу».

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РЕЙТИНГУ

1.1.  Рейтинг проводиться у два конкурсні тури:

перший тур — на обласному (регіональному) рівні у період з 10 травня до 27 червня включно;

другий тур — на всеукраїнському рівні у термін: з 01 липня  до 30 вересня включно.

1.2.  Етапи проведення Рейтингу:

—       Прийняття Заявок від платників податків  на участь в Рейтингу на Всеукраїнському рівні здійснюється Генеральною дирекцією ВГО АППУ у термін: з 01 березня до 29 квітня включно;

—       Прийняття документів від ТВ ВГО АППУ переможців I туру на участь їх у Рейтингу на Всеукраїнському рівні здійснюється Генеральною дирекцією ВГО АППУ в термін: з 10 травня до 27 червня включно;

—       Опрацювання Заявок з документами та визначення претендентів на перемогу в ІІ Турі Рейтингу здійснюється Генеральною дирекцією ВГО АППУ у термін: з 01 липня до 20 вересня включно, з перевіркою ДПС України та Державною службою України з питань праці показників отриманих від претендентів;

—       Проведення засідання Вищої Рейтингової комісії та визначення переможців Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2023» відбувається шляхом відкритого голосування в період: з 20 вересня до 30 вересня включно;

—       Урочиста церемонія нагородження Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2023» відбувається у визначену Вищою рейтинговою Комісією, дату  жовтня місяця поточного року.

 

 

 

Умови участі

Відсутність податкового боргу станом на 01 січня поточного року.
Відсутність заборгованості з виплати заробітної плати станом на 01 січня поточного року.
Відсутність у підприємства порушень з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, виявлених під час проведення перевірок податковими органами в 2023 році. Порушення з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства вважаються тільки ті, що доведені в судових інстанціях органами податкової служби або нарахування податковими органами узгоджено підприємством та сплачено до бюджету в повному обсязі станом 01.01.2024 року, що підтверджується завіреними копіями платіжних доручень банком.

Критерії відбору

1. Податкова дисципліна: своєчасність подання податкової звітності та сплати податків, зборів, платежів протягом 2023 року.

2. Середньомісячна  заробітна плата по підприємству,  в порівнянні з відповідними показниками МЗП станом на 01.01.2024 року.

3. Відсутність у підприємства порушень з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, виявлених під час проведення перевірок податковими органами у 2023 році.

4 Динаміка збереження робочих місць на підприємстві: з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України і станом на 01 січня 2024 року.

5. Членство в Асоціації платників податків України.

6. Благодійність: надання благодійної допомоги ВПО та на потреби ЗСУ, в будь-якому вигляді, що підтверджують відповідні документи.

7. Наявність заохочувальних відзнак Міністерства оборони України за надання допомоги під час війни.

 

Отримуючи звання «Сумлінного платника податків», підприємство, окрім популяризації на власному прикладі чесного і прозорого ведення бізнесу, отримує суспільне визнання, вдячність держави за належне виконання своїх податкових зобов’язань і публічно закріплює свій статус надійного бізнес-партнера.

 Фінальна церемонія нагородження переможців Рейтингу відбувається в урочистій святковій атмосфері на високому рівні.

 Кожен переможець нагороджується дипломом та нагрудним знаком з жіночою постаттю – символом Всеукраїнського рейтингу Асоціації платників податків України, яка поєднує у собі образ України та образ Слави.

 Підставою для участі у конкурсі є Заявка платника податку.

 Оригінали документів на участь в Рейтингу просимо направляти на адресу:

 Україна, 04119, місто Київ,

вулиця Іллєнка Юрія, будинок 83д, а/с 25,

 або

 Відділення Нової пошти № 154  м. Київ

Вікторія Беспалова

моб. (067) 793-00-15

Координатор Рейтингу: Кашпур Леся – Начальник управління методології та роз’яснення податкового законодавства  моб. (067) 266-14-85

 

Документи щодо рейтингу

Останні новини