Затверджено єдину звітність з ПДФО,ЄСВ та військового збору

Наказом  Міністерства фінансів України від 15 грудня 2020 року за                № 773 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року N 4»,  затверджено нову форму податкового розрахунку суми доходу, який нарахований (виплачений) платникам податків – фізичним особам, а також сум  утриманого податку з них та сум нарахованого єдиного соціального внеску. По-простому кажучи, можна вважати, що форму № 1ДФ доповнено інформацією щодо нарахування ЄСВ.

Вперше такий звіт буде подаватися за 1-й квартал 2021 року, далі  подача буде окремо за кожен звітний період, тобто квартал, в якому буде розбито інформацію по-місячно, що передбачено розбивкою правої крайньої колонки на три стовбці, що відповідають першому, другому та третьому місяцю звітного кварталу. Подаватиметься дана звітність впродовж 40 календарних днів, які настають за останнім календарним днем звітного податкового кварталу. За календарний рік окремий розрахунок не подаватиметься.

Нова звітність буде мати назву «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску».

Ознайомлюючись з бланком нового розрахунку, бачимо, що в правому верхньому куті є чотири різновиди звіту  «звітний», «звітний новий», «уточнюючий» та «довідковий». В звіті 1-ДФ було тільки три перших різновиди. Тобто, тепер «довідковий» розрахунок можна буде подати у випадку, якщо відбулися зміни в розрахунку, які не призвели до зменшення чи збільшення нарахувань.

Основна   його частина складається з трьох розділів.

I розділ має назву «Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників в розрізі місяців звітного кварталу»;

Розділ II Розрахунку «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу та на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами в розрізі місяців звітного кварталу (крім військовослужбовців строкової військової служби);

ІІІ «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за патронатних вихователів, батьків — вихователів та прийомних батьків в розрізі місяців звітного кварталу»

Звітність складається з вищезазначеного розрахунку та шести додатків до нього, які міститимуть наступну інформацію:

  • Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам»;
  • Додаток 2 формується та подається лише районними (міськими) управліннями праці та соціального захисту населення;
  • Додаток 3″Відомості про осіб, які проходять строкову військову службу»:
  • Додаток 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» ;
  • Додаток 5″Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби»;
  • Додаток6 «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства».

 

Стосовно платників єдиного податку-фізичних осіб-підприємців,  наказом  Міністерства фінансів №752 від 9 грудня 2020 року «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року N 578» було внесено зміни  у форму декларації платника єдиного податку та запроваджено  ще один розділ  VII, який передбачає окремий  Додаток 1, що має назву  «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску». Наказ набрав чинності з 1 січня 2021 року.

Щодо тих, платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, Законами № 115-ІХ Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»  та № 116-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» від 19 вересня 2020 року  визначено, що подання звітності про нарахування єдиного внеску здійснюється у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб. На підставі вищезазначеного, наказом  Мінфіну від 17.12.2020 р. № 783 « Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року № 859» було доповнено  декларацію про майновий стан і доходи окремими додатками, такими як ЄСВ 1, ЄСВ 2 та ЄСВ 3, що забезпечуватимуть виокремлення зобов’язань з єдиного соціального внеску в декларації для наступних категорій платників:

  • фізичних осіб – підприємців, крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування;
  • осіб, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;
  • осіб, які сплачують єдиний внесок на умовах договору про добровільну участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні.

Проте, в пункті 4 даного наказу зазначено, що податкова декларація про майновий стан і доходи у редакції цього наказу подається з 01 січня 2022 року.

Нагадаємо, що звітний період для фізичних осіб – підприємців, окрім тих осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – рік.

 

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ