Який порядок отримання підприємством довідок про загальну суму податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів,
05.05.2023     13:33
Питання
Який порядок отримання підприємством довідок про загальну суму податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року, та відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску від територіального органу ДПС з метою визначення такого СГ критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, відповідно до вимог постанови КМУ від 27 січня 2023 року № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час»?
Відповідь
Коротка:
Для отримання інформації про загальну суму податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року, та відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, підприємству необхідно звернутися письмово в довільній формі до територіального органу ДПС за основним місцем обліку.
Територіальний орган ДПС в терміновому порядку надає інформацію, визначену підпунктами 1 та 5 п. 2 Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період:
за платником в цілому по Україні;
за період, який розпочинається 01 січня 2022 року і закінчується 31 грудня 2022 року.
Детальніше у повній відповіді.
Повна:
31 січня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час», якою затверджено Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (далі – Порядок).
Пунктом 2 Порядку встановлені критерії, за якими визначаються підприємства критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, зокрема:
загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом Національного банку за той самий період, що підтверджується довідкою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство (п.п. 1 п. 2 Порядку);
відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), що підтверджується довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства (п.п. 5 п. 2 Порядку).
Для отримання інформації про загальну суму податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року, та відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску, підприємству необхідно звернутися письмово в довільній формі до територіального органу ДПС за основним місцем обліку.
Територіальний орган ДПС в терміновому порядку надає інформацію, визначену підпунктами 1 та 5 п. 2 Порядку:
за платником в цілому по Україні;
за період, який розпочинається 01 січня 2022 року і закінчується 31 грудня 2022 року.