Як скласти РК для анулювання ПН без факту здійснення операції?

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
Як скласти РК для анулювання ПН без факту здійснення операції?
У разі складання ПН без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН з метою виправлення помилки можна скласти РК до неї. У графі 2.1 «код причини» розрахунку коригування зазначається код «103»
Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника (п. 6 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21).
Згідно із п. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.
Відповідно до п. 201.10 ПКУ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.
Пунктом 192.1 ПКУ передбачено можливість складання розрахунку коригування (додаток 1) до податкової накладної (додаток 2) у разі допущення платником податку помилок при її складанні, у тому числі не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
Отже, у разі складання податкової накладної без факту здійснення господарської операції та її реєстрації в ЄРПН платник податку з метою виправлення помилки може скласти розрахунок коригування до неї.
У такому розрахунку коригування:
  • у полі «Дата складання» зазначається дата, на яку було виявлено помилку;
  • у заголовній частині розрахунку коригування – дані із заголовної частини податкової накладної з індивідуальним податковим номером покупця на якого помилково (без факту здійснення господарських операцій) було складено податкову накладну;
  • у розділі Б – зі знаком «–» (виводяться в «0») відповідні показники усіх рядків податкової накладної, що коригується (кількість, обсяг постачання та сума ПДВ).
У графі 2.1 «код причини» розрахунку коригування зазначається код «103» (повернення товару або авансових платежів).
Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем товарів/послуг, на якого була складена така податкова накладна.
Джерело: «Дебет-Кредит» Український фінансово-бухгалтерський портал URLhttps://news.dtkt.ua/taxation/pdv/81371-yaksklastirkdlyaanulyuvannyapnbezfaktuzdiisnennyaoperaciyi
Головне управління ДПС у м. Києві URLhttps://kyiv.tax.gov.ua/mediaark/newsark/650272.html

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
28.04.202513:38 Дайджест відеозаписів актуальних, корисних виступів досвідчених лекторів – податківців та партнерів ВГО АППУ на онлайн Вебінарах Асоціації, проведених в квітні місяці 2025 року. 28.04.202513:37 Дайджест актуальних, корисних роз’яснень з питань оподаткування, розміщених на сайті ВГО АППУ в квітні місяці 2025 року 23.04.202513:07 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором 15-того з початку року безкоштовного онлайн Вебінару за темою: «Актуальні питання обліку оплати праці та кадрового адміністрування». 23.04.202509:30 Шановні платники податків, з 01 травня 2025 року розпочинається прийом Заявок на участь у Рейтингу «Сумлінні платники податків – 2024». Коротко про головне: 22.04.202518:05 ПРЕДСТАВНИК АСОЦІАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА УЧАСТЬ У ОНЛАЙН ЧЕРГОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ за темою: «ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ — ІНСТИТУЦІЙНІ ЗМІНИ ТА ТРУДОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО» ЗА УЧАСТІ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗАКОНОДАВЧОЇ ВЛАДИ. ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ