Як підтвердити статус критично важливого підприємства?

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
Як підтвердити статус критично важливого підприємства?
Постановою КМУ № 76 затверджено Порядок та критерії визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період в цілях бронювання військовозобов’язаних працівників.
Визначення підприємства критично важливим здійснюється за умови відповідності трьом з семи критеріїв. (повний перелік критеріїв у додатку)
Одним з критеріїв, який підлягає підтвердженню, є загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року, яка має перевищувати еквівалент 1,5 млн. євро, визначений за середньозваженим офіційним курсом НБУ за той самий період, що підтверджується довідкою контролюючого органу, в якому на обліку перебуває підприємство. Ще одним з критеріїв, що підлягає підтвердженню, є відсутність заборгованості із сплати ЄСВ, що підтверджується довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства. Однак при зверненні підприємств за отриманням таких довідок органи податкової служби масово відмовляли підприємствам, аргументуючи відсутністю форм довідок та відповідного порядку їх оформлення та видачі. Такі обставини значно гальмували отримання необхідних документів для підтвердження відповідності цим критеріям, що робить нову процедуру бронювання практично непрацюючою.
Мінекономіки видало два листи з певними роз’ясненнями Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 27.01.2023 № 76.
1. Щодо підтвердження окремих показників стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами:
ДПС рекомендовано надавати інформацію про загальну суму нарахованих та сплачених до зведеного бюджету податків, зборів, платежів:
— за платником в цілому по Україні;
— за період, який розпочинається 01.01.2022 і закінчується 31.12.2022.
У разі необхідності підтвердження для платників показника “утримано” слід використовувати показник графи 4а додатку 4ДФ Податкового розрахунку.
2. Стосовно розрахунку середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал:
Одним з критеріїв є розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб-працівників на підприємстві за останній календарний квартал – він повинен становити не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р. (відповідно до даних Держстату), що підтверджується довідкою, наданою підприємством. Відповідно до пункту 4.1.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5, середня заробітна плата на одного працівника в еквіваленті повної зайнятості, визначається діленням суми нарахованого фонду оплати праці найманих працівників (штатних та позаштатних) на їхню середню кількість в еквіваленті повної зайнятості за відповідний період.
3. Щодо чинності відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час, наданих рішеннями Мінекономіки:
Відстрочки, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Мінекономіки до 31.01.2023, є чинними протягом строку, на який вони надані. Строки дії відстрочок, які не закінчилися станом на 10.11.2022, продовжено автоматично на три місяці. Водночас не передбачено прийняття Мінекономіки окремого рішення стосовно автоматичного продовження строків дії наданих відстрочок.
4. Щодо подання списків військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, з метою бронювання військовозобов’язаних працівників список подається:
— підприємством, установою, організацією – до відповідного органу державної влади, іншого державного органу або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міських військових/військово-цивільних адміністрацій (у разі їх утворення), на території юрисдикції якої вони розташовані;
— органом місцевого самоврядування – до відповідного місцевого органу виконавчої влади;
— органом державної влади, іншим державним органом – до Генерального штабу Збройних Сил України або Служби безпеки України (щодо військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку в Службі безпеки України) або Служби зовнішньої розвідки України (щодо військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку в Службі зовнішньої розвідки України);
— Генеральним штабом Збройних Сил України (Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України) – до Мінекономіки.
5. Щодо подання Мінекономіки звітності з питань бронювання військовозобов’язаних:
Звітність з питань бронювання подається до Мінекономіки щоквартально, починаючи зі звіту за І квартал 2023 року. А також щодо інших питань щодо бронювання. З листами Мінекономіки можна ознайомитись тут:

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ