Відкрита Співрозмова Віце-президента, Генерального директора ВГО АППУ Людмили Герасименко з науковцями Державного податкового університету на Ютуб-каналі Асоціації платників податків України.

03 липня 2025 року відбулася Відкрита Співрозмова Віце-президента, Генерального директора ВГО АППУ Людмили Герасименко з  науковцями Державного податкового університету на Ютуб-каналі Асоціації платників податків України за темою: «Оподаткування та сервісне обслуговування платників податків в Іспанії: досвід для України».  Гостями Людмили Герасименко були науковці, кандидати економічних наук, доценти, викладачі кафедри адміністрування податків Державного податкового університету: завідуюча кафедрою адміністрування податків Державного податкового університету — Ольга Іванишина та Ірина Прокопенко, які детально висвітлили близьку їм та добре знайому тему. Сфера наукових інтересів гостей Ютуб-каналу ВГО АППУ – це дослідження найкращих практик країн ЄС в сфері оподаткування. Дане дослідження проводиться в рамках виконання проєкту ЄС Еразмус+ Модуль Жана Моне: «Формування стійкого інтересу до податкової культури ЄС шляхом запровадження освітніх, наукових та комунікативних просвітницьких заходів, орієнтованих на українське суспільство».

На початку Співрозмови Людмила Герасименко зауважила: «З унікальних та цікавих податків в Іспанії можна виділити податок на багатство. Цей податок, декларують всі, хто має активів на суму не менше  2 млн євро. Активи, що підпадають в розрахунок багатства платника податку, наступні: нерухомість, активи та права, пов’язані з господарською діяльністю, депозити та кошти на рахунках, активи, що представляють собою участь у суб’єкта господарювання, тимчасова або довічна рента, транспортні засоби, коштовності, розкішне хутро, човни та літаки, предмети мистецтва та антикваріат, права, що походять від інтелектуальної чи промислової власності, віртуальні валюти, інші товари та права економічного змісту».

Після чого Людмила Герасименко, як  Віце-президент, Генеральний директор Асоціації,  привела статистичні дані про податок на багатство, доходи від якого повністю передаються автономним спільнотам, тому вони можуть встановлювати свої ставки оподаткування: прогресивна ставка встановлена державою від 0,2% до 3,5%; прогресивна ставка встановлена, для прикладу,  Каталонією, від 0,21% до 3,48%. Також вона зазначила, що є певні звільнення бази оподаткування: загальний неоподатковуваний мінімум 700 тисяч євро, але Каталонія встановила 500 тис євро, а Країна Басків 800 тисяч євро.

Далі, Людмила Герасименко – Віце президент, Генеральний директор Асоціації зауважила: «В минулому році, коли гучно розглядався Проєкт Закону України за №11416  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та  інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», підвищення ставки військового збору із доходів громадян з 1.5% до 5%, я публічно виступила на засіданні Податкового Комітету ВРУ, де окрім, Голови Комітету Данила Гетманцева брала участь у засіданні Заступниця Міністра фінансів України Світлана Воробей, я пропонувала: «Вироби із золота, платини і дорогоцінного каміння  та авто, зокрема преміум-класу, це товари, які належать до предметів розкоші, а не до предметів першої необхідності. В мене постає питання: Чому ВЗ буде обкладатися покупка автомобіля за ставкою 15% з фізичної особи – покупця авто, а покупка діамантів не буде оподатковуватися ВЗ? Вважаємо за необхідне Уряду ретельно переглянути перелік товарів, які належать до предметів розкоші, суттєво його доповнити, з урахуванням воєнного стану в країні, і шукати серед переліку джерела, зокрема, купівля елітних коней, яхти та інше, додаткові надходження до бюджету», — наголосила  Людмила Герасименко.

Проте, на превеликий жаль, слушна пропозиція Віце – президента Людмили Герасименко, не була почута ні законодавцями, ні урядовцями.

Ольга Іванишина під час свого виступу зазначила, що вивчення та дослідження кращих практик оподаткування та податкової культури в ЄС та їх поширення в Україні в сучасних реаліях сьогодення, є надзвичайно важливим для громадянського суспільства України. Оскільки формування високої податкової культури, податкової грамотності та податкової дисципліни в Україні європейського зразка забезпечить встановлення діалогу між платниками податків та органами державної влади та буде сприяти відповідальному відношенню платників податків до виконання свого податкового обов’язку.  Не оминула вона й питання розміру ставок податків, розміру середніх заробітних плат та обов’язку подання податкової звітності платниками податків Іспанії.

Ірина Прокопенко приділила достатньо уваги  тематиці зустрічі, зокрема ознайомила слухачів з особливостями сервісного обслуговування платників податків в Іспанії та зазначила, що не дивлячись на те, що податкова система Іспанії є однією із найскладніших серед країн ЄС, податкові відносини між платниками податків та контролюючими органами характеризуються високим рівнем взаєморозуміння, професіоналізму і довіри.

Ірина Прокопенко зазначила: «В Україні запровадження підходів до декларування податків на зразок системи, яка працює в провінції Біская, було б досить корисним, адже не дивлячись на те, що в нашій податковій системі набагато менше податків та нижчі ставки, процес сплати та звітності є досить складним, незручним та бюрократичним», — наголосила Ірина Прокопенко.

В другій частині Співрозмови з науковцями, Людмила Герасименко запропонувала їм обговорити тематику, зокрема: «Що потрібно зробити владі, щоб українці поверталися, хотіли жити, вчитися і працювати саме тут в Україні? Особливо мова йде про молодь, яка б повернулася та долучилася до відбудови нашої країни». При цьому, Людмила Герасименко, зауважила:             «06 червня, в опублікованому Звіті НБУ значиться: «За даними ООН, кількість мігрантів за межами України надалі зростала і перевищила 6.9 млн. осіб станом на 17 квітня 2025 року, лише з початку 2025 року країну покинули близько 100 тисяч людей». Тільки вдумайтесь, це ж дуже значна кількість українців, які виїхали за кордон, майже 7 мільйонів. Для розуміння масштабу — це як населення Австралії. Я слідкую за новинами по цій болючій темі для українців хто наразі за кордоном.  Війна це одне з найбільших випробувань для українців і для багатьох прийняття рішення про виїзд за кордон, насамперед, був захист сім’ї від шахедів та балістики», — наголосила Людмила Герасименко.

Наприкінці  Співрозмови, Людмила Герасименко, Віце-президент потужної Асоціації платників податків України запросила слухачів та підписників Ютуб-каналу ВГО АППУ до активної участі в формуванні тематики своїх відкритих Співрозмов з поважними та цікавими людьми а проінформувала, що Відео-записи її Співрозмов можна переглянути на Ютуб-каналі Асоціації платників податків України.

Наступна відкрита Співрозмова відбудеться 16 липня цього року з професіоналами своєї справи: кандидатом юридичних наук, Генеральним директором та власником  Консалтингової компанії «СІДКОН» Юрієм Івановичем Когутом та Оленою Володимирівною Ткаченко, Заступницею генерального директора Консалтингової компанії «СІДКОН» за  темою: «Як убезпечити від кіберзлочинців  персональні дані».

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
02.07.202519:43 Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе взяв участь в зустрічі в. о. Голови ДПС України Лесі Карнаух з представниками інститутів громадянського суспільства та бізнес-спільноти 02.07.202513:32 Генеральна дирекція ВГО АППУ провела черговий спільний з партнером онлайн Вебінар для платників податків – членів Асоціації. 02.07.202506:05 Привітання від Віце-президента, Генерального Директора ВГО АППУ Людмили Герасименко з Днем працівників податкової служби 01.07.202513:39 Представники ВГО АППУ взяли участь в засіданні робочої групи щодо обговорення проєкту вдосконалення порядку формування переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства 30.06.202506:37 Дайджест «Відкритих Співрозмов Віце-президента, Генерального директора Людмили Герасименко з поважними, цікавими співрозмовниками ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ