Віце-Президент ВГО «Асоціація платників податків України» Олександр Саєнко взяв участь в спільній зустрічі з представниками Міністерства розвитку громад та територій України, проєктного офісу DREAM та Агентства з відновлення та розвитку структури України
03 травня цього року відбулась зустріч Української Ради бізнесу з представниками Міністерства розвитку громад та територій України, проєктного офісу DREAM та Агентства з відновлення та розвитку структури України.
Від ВГО АППУ в зустрічі взяли участь Віце – президент Олександр Саєнко — офлайн, представники платників податків-членів Асоціації: ПП «БЕЛЬ» (Олексій Немерюк, Іван Фролов) — офлайн, АТ «Фармак» (Дмитро Таранчук)- онлайн та начальник управління Генеральної дирекції ВГО АППУ Вікторія Беспалова — онлайн.
Питаннями Порядку денного зустрічі були:
— Пріоритети та проєкти відновлення 2024, Rapid Damaged and
Needs Assessment 3;
— Цифрова екосистема DREAM: можливості для бізнесу;
— Діяльність Агентства з відновлення.
Спікерами на заході були Віце-президент ВГО «Асоціації платників податків України» Олександр Саєнко, Заступники Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна та Юрій Васьков, Керівник напрямку міжнародного співробітництва Project Office DREAM — Дмитро Полупай, Перший заступник Голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Андрій Івко.
Першим до слова був запрошений Олександр Саєнко, який подякував команді Міністерства за нагоду живого спілкування з представниками бізнесу задля можливості обговорення та спільного пошуку шляхів для вирішення нагальних проблем. Олександр Саєнко зазначив, що Українська Рада бізнесу об’єднує понад 28 тис. підприємств, які представляють 15 секторів економіки країни та озвучив три глобальні питання, які турбують бізнес сьогодні. Перше — це скоординувати державну політику таким чином, що б дало можливість залучення та використання інвестицій в постраждалі регіони; друге — державна підтримка щодо впровадження міжнародних проєктів на місцевому (регіональному) рівні і третє — прогнозованість: компанії хочуть знати про подальші плани та програми Міністерства.
Олександра Азаріна розповіла про реформу публічних інвестицій, суть якої полягає, спираючись на досвід світової практики, в розробці уніфікованих підходів до оцінки та добору публічних інвестиційних проєктів та презентувала основні проєкти відновлення та відбудови України з фокусом на 2024 рік, які включають такі сектори: житло та ЖКГ, транспорт та логістика, енергетика, соціальна структура та послуги.
Юрій Васьков, в своєму виступі зазначив визначені напрямки розвитку морського транспортного забезпечення експорту та імпорту України.
Дмитро Полупай розповів про роботу Цифрової екосистеми DREAM, яка надає можливість прозорого та відкритого механізму ініціювання і фінансування проєктів, а також моніторингу їх виконання на всіх етапах: від реєстрації проєкту, розробки документації, закупівель до управління будівництвом і аудиту.
Андрій Івко презентував напрямки роботи Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
Ростислав Коробка, Віце- президент ТПП України, також зазначив про проблеми, які турбують бізнес при реалізації інвестиційної діяльності, зокрема, низька якість проєктних робіт, дефіцит людський ресурс в рамках діючої системи бронювання тощо.
Проблемами бізнесу, який страждає від втрат та руйнувань, понесених внаслідок воєнної агресії рф, поділився Іван Фролов, юрисконсульт члена Асоціації платників податків України ПП «БЕЛЬ», який, зокрема, зазначив про необхідність розробки механізму на державному рівні стягнення коштів з агресора для подальшого їх направлення на фінансування інфраструктурних об’єктів та необхідність створення реєстру збитків, понесених внаслідок втрати товарних запасів та майна, що перебуває в управлінні українських компаній. Відповідаючи на зазначені пропозиції, Олександра Азаріна запевнила, що така робота Міністерством вже ведеться в співпраці з Міністерством юстиції та іншими відповідними відомствами.
Зустріч пройшла в форматі конструктивного, відкритого діалогу та обміну думками щодо виявлення та подолання ключових викликів для бізнесу на місцевому та регіональному рівнях.