Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський та начальник управління Генеральної дирекції ВГО АППУ Леся Кашпур взяли участь у Конференції «Стратегія відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого та середнього підприємництва до 2027 року – бачення бізнесу»

18 березня цього року Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський та начальник управління Генеральної дирекції Леся Кашпур взяли участь у Конференції «Стратегія відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого та середнього підприємництва до 2027 року – бачення бізнесу». Під час Конференції представниками Уряду та Парламенту були презентовані напрацьовані пропозиції від бізнес-спільноти та аналітичних центрів до проєкту «Стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого та середнього підприємництва до 2027 року», а також відбулося  обговорення аналітичного забезпечення пріоритетів Стратегії.

 Організаторами заходу виступили: Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні та  Українська Рада Бізнесу.

Аналітичний партнер: Економічна експертна платформа.

Модератор: Михайло Непран, Перший віце-президент ТПП України.

У заході участь взяли:

 • Геннадій Чижиков, Президент Торгово-промислової палати України;
 • Віктор Шуткевич, Заступник директора/Координатор проєктів Швейцарського бюро співробітництва в Україні;
 • Максим Борода, керівник проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні» (ІІ фаза) Програми розвитку ООН в Україні;
 • Дмитро Боярчук, керівник CASE Ukraine — пропозиції від бізнес-об’єднань МСП;
 • Олег Гетман,   координатор  експертних груп Економічної експертної платформи — пропозиції від аналітичних центрів;
 • Андрій Длігач, Голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України — результати дослідження щодо кадрового забезпечення бізнесу;
 • Олексій Соболев, Заступник Міністра економіки України;
 • Ярослав Железняк, Перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики;
 • Олексій Мовчан, Заступник Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку;
 • Роман Ващук, Бізнес-омбудсмен України;
 • Представники членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств та аналітичних центрів України.

Захід відкрив Геннадій Чижиков, Президент Торгово-промислової палати України. Він зауважив, що президія при Торгово — промисловій палаті України розглядала дану Стратегію з прийнятими зауваженнями для бізнес-середовища, а це і доступ до фінансування, і питання логістики, і зниження купівельної спроможності ринку, нестача кваліфікованих кадрів та інше.

Далі слово взяв Михайло Непран, Перший віце-президент ТПП України.  Він привітав усіх учасників заходу та надав слово Віктору Шуткевичу, Заступнику директора/Координатору проектів Швейцарського бюро співробітництва в Україні.  Віктор Шуткевич наголосив, що Посольство Швейцарії продовжує надавати значну підтримку українському малому та середньому бізнесу. Дана підтримка зосереджена на наступних напрямках: український експорт, підтримка релокації підприємств та співпраця з комерційними банками з метою отримання грантів для малого та середнього бізнесу.

Наступним слово взяв Андрій Длігач, Голова Ради Коаліції бізнес-спільнот, який  зауважив: «На сьогодні значно впав рівень завантаженості виробничих потужностей в цілому по країні». Також він озвучив основні сторони МСБ, на які варто звернути увагу, а це: невміння  працювати з грантами, відсутність професійних кадрів, відсутність впевненості бізнесу в сталості економіки, податкової політики та непередбачуваність дій держави, недостатнє кредитування бізнесу.

Наступним слово було надано Роману Ващуку, Бізнес-омбудсмену України, який зазначив, що на сьогодні архіважливим питанням є питання перезавантаження Державної податкової служби України, Державної митної служби України та Бюро економічної безпеки України.

Далі до учасників заходу звернувся Ярослав Железняк, Перший заступник голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики. Він також зупинився на важливості питання перезавантаження трьох органів державної виконавчої влади.

Наприкінці заходу представники Уряду закликали представників бізнес-спільноти надавати свої пропозиції, які в подальшому будуть розглянуті та, у разі можливості, будуть прийняті з метою розвитку та підтримки малого та середнього бізнесу.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
19.06.202411:16 Постанова Кабінету Міністрів України від 13.06.2024 р. № 703 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165» 19.06.202410:36 Бізнес пропонує уряду екстрене реагування для забезпечення стійкості енергетичної системи України 18.06.202416:27 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором спільного з ДПС України та Державною службою статистики України онлайн Вебінару за темами: «Роз’ яснення новацій податкового законодавства, якi вже набрали чинності 16 червня 2024 року» та «Цифрова трансформація в органах державної статистики». 12.06.202414:59 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором спільного з ДПС України онлайн Вебінару за темою: «Роз’яснення окремих норм оподаткування на період дії військового стану» 10.06.202406:00 Привітання Віце-президента, Генерального директора АППУ Людмилу Герасименко з 9-тою річницею перебування на займаній посаді від Президента ВГО АППУ Грігола Катамадзе та колективу Генеральної дирекції ВГО АППУ. ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ