Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором спільного з ГУ ДПС у місті Києві чергового, безкоштовного для членів ВГО АППУ онлайн Вебінару
08 серпня 2024 року Генеральною дирекцією ВГО «Асоціація платників податків України» було проведено безкоштовний для членів ВГО АППУ, спільний онлайн Вебінар за участю представників ГУ ДПС у місті Києві, в форматі відео-конференції за темами:
- «Строки розрахунків в сфері ЗЕД та форс-мажорні обставини при проведенні експортних та імпортних операцій у період дії воєнного стану»
- «Трансфертне ціноутворення 2024»
- «Контрольованої іноземної компанії. Судова практика з ТЦУ».
Слід відзначити, що сьогодні Генеральна дирекція ВГО АППУ провела з початку 2024 року вже 19 безкоштовний для членів Асоціації онлайн Вебінар з найактуальніших питань, зокрема, оподаткування.
Участь в заході взяли понад 80 учасників, з 16 регіонів України та міста Києва, зокрема, керівники, головні бухгалтери, фінансисти підприємств — членів ВГО АППУ з Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Одеської, Тернопільської, Харківської, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей та міста Києва, а також Голови Рад та Виконавчі директори ТВ ВГО АППУ в Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областей.
Також участь взяли: члени Київської ТПП на чолі з начальником юридичного відділу Наталією Хімчук.
Модератором Вебінару, як завжди, виступила Віце — президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко. Вона відкрила захід та подякувала всім членам Асоціації, хто сплачує членські внески та надає благодійну допомогу, адже ця підтримка Асоціації дає можливість їй функціонувати, продовжувати активно працювати, успішно захищати права та законні інтереси платників податків-членів ВГО АППУ.
Модератор заходу на початку свого виступу проінформувала всіх учасників, що з 12 серпня цього року всі фахівці Генеральної дирекції Асоціації йдуть у відпустку на три тижні, приступлять до роботи 02 вересня цього року.
Людмила Герасименко звернулася до учасників заходу, зокрема, зазначила: «деякі колеги мені кажуть, що відпустка у війну не на часі. Не згодна і пояснюю чому. Вже третій рік поспіль одне у нас на всіх бажання – якнайшвидше Перемога! Але, на превеликий жаль, впевнена всіх нас, коли це жахіття закінчиться не знає ніхто. Тому, відпустка та й будь-який відпочинок потрібні нам, українцям, щоб продовжувати функціонувати. Люди, які працюють розумово, як ми, знаходяться в зоні підвищеного ризику вигорання, тому, обов’язково потрібно дозволяти собі відпочивати, щоб зберегти глузд і здоров’я».
Далі вона пояснила: «..якщо Ви відчуваєте одне із того, що я зараз перерахую і Ви це відчуваєте, у Вас емоційне вигорання. Це виснаження нервової системи, що призводить до втрати мотивації до дій та хронічно поганого настрою. Так воно може виникнути внаслідок тривалої інтенсивної роботи без відпочинку, а саме:
- відчуття постійного роздратування та напруження, незалежно від ситуації;
- відчуття хронічної втоми, навіть після сну;
- неможливість розділити роботу та дім, вдома Ви думками на роботі, і навпаки;
— високі навантаження, зокрема емоційні;
- відсутність будь якої мотивації;
— часто буває, що навалилося стільки всього і важко рухатися далі.
Якщо щось із того, що я перелічила, Вам притаманне, у Вас точно емоційне вигорання. Для виправдання самому собі згадайте, коли Ви востаннє повноцінно відпочивали. Коли проводили час зі своєю сім’єю, з своїми друзями, а не колегами по роботі. Позбудьтеся залежності від чужої думки, живіть своїм власним життям, самостійно приймайте рішення, опираючись на власний досвід та сумління. Радійте кожному прожитому дню, адже він неповторний, подарований Вам, щоб Ви були щасливими, піклуйтеся про себе, своїх близьких та рідних».
Далі, Модератор зазначила, що починаючи з травня 2019 року ВООЗ використовує термін «емоційне вигорання» тільки у випадках, пов’язаних з роботою, і вважає його не хворобою, а професійним явищем, що впливає на стан здоров’я людини.
«Частіше всього емоційне вигорання пов’язане саме з роботою, воно інтелектуальне, емоційне та фізичне. Сучасна людина присвячує їй дуже багато часу. Виходить, ми живемо, щоб працювати, а не працюємо, щоби жити. Тому давайте змінювати своє ставлення до роботи, хоча б на короткий термін. Повірте, я така ж сама, як і багато з Вас, не уявляю себе без улюбленої роботи, в мене «бойова готовність» триває 24/7, і цілком зрозуміло, що відпочивати ніколи. Хто мене знає, то підтвердить, що для мене це не гасла. Але, найкращий і найпростіший спосіб, щоб позбутися нам з Вами емоційного вигорання, просто сходити у відпустку і хоча б спробувати зі своїми близькими та/або з друзями відволіктися на деякий час. Дуже важливо щодня дякувати Богові за життя і здоров’я: своє та рідних. Кожен має нести радість та усмішку всім, кому зараз тяжко», — наголосила Людмила Герасименко.
Згадала Людмила Герасименко Роберта Сапольскі — американського нейроендокринолога, професора у Стенфордському університету, який дав українцям корисну пораду: «Найпростіше повірити в те, що відчувати радість нормально, – це зрозуміти, що так Ви спонукаєте інших відчути те саме. Інакше Ви не зможете нікого підтримати. Ви не зможете підставити плече, якщо перебуваєте в гіршому стані, ніж людина, яка цього потребує. Якщо Ви думаєте: «Я почуваюся винним через те, що вижив. Мені пощастило, як я можу радіти квітам?, — думайте, що відчуття щастя допомагає відбудовувати економіку України. Воно допоможе людям повернутися до роботи та нормально функціонувати». Тож, працюйте ефективно, допомагайте наближати Перемогу України, бережіть себе та близьких, радійте життю, і нехай синдром емоційного вигорання не стане на заваді», — наголосив Роберт Сапольскі».
Далі перед учасниками заходу виступили лектори:
Олександр Одрінський — заступник начальника управління-начальник відділу перевірок фінансових операцій у сфері матеріального виробництва управління податкового аудиту фінансових операцій ГУ ДПС у місті Києві, який висвітлив тему: «Строки розрахунків в сфері ЗЕД та форс-мажорні обставини при проведенні експортних та імпортних операцій у період дії воєнного стану»;
Костянтин Кравчук – заступник начальника управління — начальник відділу моніторингу контрольованих операцій ГУ ДПС у місті Києві, з темою виступу: «Трансфертне ціноутворення 2024»;
Андрій Мартиненко — начальник відділу перевірок контрольованих іноземних компаній управління трансфертного ціноутворення ГУ ДПС у місті Києві з темою виступу: «Контрольованої іноземної компанії. Судова практика з ТЦУ».
Наостанок, Людмила Герасименко проанонсувала наступний захід, який відбудеться 11 вересня цього року, зокрема, вона зазначила: «проведемо разом на нашими партнерами –практикуючими консультантами з МСФЗ Оленою Дядюн та Анастасією Романюк онлайн Вебінар за темою: «Непоточні активи: актуальне про визнання і оцінки. Наші шановні лектори розкажуть про: ключові різниці щодо непоточних активів в національних положеннях бухобліку та міжнародних стандартах, нюанси інвестиційної нерухомості, непрофільні активи та багато іншого»
В кінці заходу Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко подякувала Заступнику начальника ГУ ДПС у місті Києві Інні Якушко за сприяння в залученні до участі високопрофесійних фахівців ГУ ДПС у місті Києві в онлайн Вебінарі та висловила щиру подяку за довіру і взаємну підтримку, що є основою наших партнерських взаємовідносин і запорукою прийдешньої Перемоги.
Окремо, Людмила Герасименко висловила вдячність лекторам заходу, які виклали матеріал цікаво і змістовно в своїх виступах: Олександру Одрінському, Костянтину Кравчуку, Андрію Мартиненку.
Також подякувала організаторам з боку ГУ ДПС у місті Києві: Інні Якушко — заступнику начальника, керівникам управління інформаційної взаємодії — Юлії Рибченко, Аллі Кемській та фахівцям Генеральної дирекції ВГО АППУ — Лесі Кашпур, Вікторії Беспаловій та Антоніні Якимчук за якісну підготовку та проведення заходу.
Завершуючи захід, Модератор заходу – Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко запевнила всіх учасників заходу — членів ВГО «Асоціація платників податків України», що вони завжди можуть розраховувати на підтримку Генеральної дирекції, її особисту та побажала всім спокою, Миру та якнайшвидшої Перемоги.