Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором спільного з ГУ ДПС у м. Києві онлайн Вебінару за темою: «Останні зміни в податковому законодавстві»
27 червня цього року Генеральною дирекцією ВГО «Асоціація платників податків України» спільно з ГУ ДПС у місті Києві було проведено 16-й в 2024 році, безкоштовний для членів Асоціації, онлайн Вебінар за темою: «Останні зміни в податковому законодавстві».
Участь в заході взяли керівники, головні бухгалтери, фінансисти підприємств — членів ВГО АППУ з 16 регіонів України, зокрема, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської, областей та міста Києва, а також Голови Рад Територіальних відділень ВГО АППУ, їх заступники та Виконавчі директори, а саме: Житомирської (Олена Астахова), Полтавської (Галина Захарченко), Івано-Франківської (Олена Решетило), Чернігівської (Роман Вереша), Харківської (Володимир Швадченко) областей.
Модерувала онлайн Вебінар Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко.
На початку заходу Людмила Герасименко звернулась до присутніх: «Кожен з нас відчуває на собі всі складнощі проведення своєї діяльності, які пов’язані з загостренням ситуації, як в економічній, так і в соціальній сферах. Генеральна дирекція Асоціації не є винятком. Однак, ми з вірою в наші Збройні сили не втрачаємо оптимізму і намагаємося побудувати свою роботу з максимальною користю для наших членів Асоціації. Тож дякую Вам, шановні члени Асоціації платників податків України, за довіру та підтримку нашої діяльності, а також нашим надійним партнерам, зокрема, з Головного управління ДПС у місті Києві, за їх щиру готовність до співпраці задля спільної мети – оперативного інформування наших членів Асоціації щодо новацій в податковому та іншому законодавстві, що є важливою складовою підвищення податкової культури платників податків в цілому».
Традиційно, перед початком основної частини заходу, Людмила Герасименко зробила відступ від головної теми та поділилася учасниками своїм досвідом, спостереженнями, думками щодо різних життєвих ситуацій та висновками, які зробила, розмірковуючи про сьогодення нашого життя в умовах війни, яка триває вже третій рік і на покоління вперед буде викликати неприємні переживання, спогади та емоції всіх, без виключення, українців.
«Продовжую з того, що говорила Вам 18 червня цього року. Нагадаю, зокрема, життя не для того, щоб скаржитися, хвилюватися та турбуватися. Так я доповнюю для Вас: «Припиніть жаліти себе». Слід розуміти, що в житті є як погані, так і хороші моменти. Будьте вдячні за те, що маєте. Подяка — це хороший спосіб профілактики стресу. Замість постійного невдоволення, Ви почнете отримувати радість від того, що маєте і будете за це вдячні долі. Пам’ятаєте, мої слова минулого разу? Просто задумайтесь. Вам, як і мені, є за що дякувати долі.
Якщо Ви поринули у пітьму — впустіть до неї інших.
Ні, вони не обов’язково витягнуть Вас із неї. Але того світу, що вони принесуть із собою, може вистачити, щоб Ви зрозуміли, де знаходиться вихід. Проста, дружня підтримка, може виявитися тим самим рятівним плотом, який винесе Вас в «спокійні води». Може, друг зможе відкрити Вам очі на те, що Ваша безвихідна ситуація — це справа кількох хвилин.
Переконання «Я маю впоратись з усім сама» думаю всім знайоме. Щоразу, коли ми запускаємо подібний фільтр сприйняття, ми виснажуємо свою психіку. Ми думаємо, що звернення по допомогу означає для нас самих, що ми не здатні щось зробити або в чомусь неспроможні. Важливо змінити це мислення та визнати, що ніхто не ідеальний, що шукати підтримку — це нормально. Якщо Ви відчуваєте, що Вам потрібна допомога – не соромтесь та запитуйте про неї в близьких та друзів.
Пам’ятаємо! Ситуація не безвихідна, Вам просто потрібно дещо зрозуміти.
Усім нам часом здається, що ми зайшли в глухий кут. Ми сумніваємося в нашій здатності приймати рішення, хочемо змінити все, відкрити нову сторінку в нашій книзі життя. Але знайте: якщо птаха зі здоровими крилами довго тримати в клітці — звідки йому знати, що він може літати? Якщо Вам здається, що Ви в глухому куті, «розкрийте крила». Трохи зусиль, крок за кроком і ми зможемо вийти з глухого кута і відновити розуміння, гармонію та позитивність в нашому житті.
І наостанок сьогодні. Дорогі друзі. При появі негативних емоцій, страху, психотерапевти радять перемкнути увагу на турботу про інших. Це спрацьовує, повірте мені. Коли ми переключаємось на когось, то рівень нашого емоційного збудження завжди знижується. Біля Вас така ж сама, наприклад, маленька чи немічна людина. Як Ви думаєте, що вона відчуває? Так, Ви спробуйте не себе заспокоювати, а попрацюйте на неї. Одним словом, бережіть себе та своїх близьких»,- наголосила Людмила Герасименко.
Перед вступом першого лектора заходу, начальника управлiння оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС у м. Києві Лесі Мусаєвої, Модератор від себе зазначила: «Шановна Леся Іванівна Мусаєва не тільки «гуру» в своїй справі, а й наш надійний партнер, якій ми вдячні за завжди невідмовну допомогу в наданні консультацій з вирішення проблемних питань членів нашої Асоціації, якими ми опікуємося, звісно, в межах чинного законодавства».
Леся Мусаєва висвітлила багато актуальних питань, зокрема, перекид коштів, застосування штрафних/ фінансових санкцій, особливості відображення від’ємного значення з ПДВ, податкового кредиту, новації податкових пільг та інше.
Перед початком виступу начальника відділу роботи з безхазяйним майном та реалізації заставного майна управлiння по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у м. Києві Володимира Вацлавiва, який розповів про податковий борг, податкову заставу, адміністративний арешт майна тощо, Модератор Людмила Герасименко зауважила: «На практиці, багато платників, як юридичних осіб, так і фізичних осіб, вже стикнулися з проблемою арешту майна. В електронному кабінету немає можливості платнику своєчасно побачити та зреагувати належним чином на Акт опису майна, що внесене контролюючим органом під заставу. Хоча орган ДПС отримує від банківської установи інформацію про погашення боргу, але процедура обтяження майна не припиняється автоматично датою сплати заборгованості».
Лектор Володимир Вацлавiв надав змістовну відповідь на питання Модератора.
По закінченню виступів лекторів Людмила Герасименко анонсувала найближчі заходи, організовані Генеральною дирекцією ВГО АППУ, зокрема:
11 липня цього року Віце-президент ВГО АППУ, Голова Комітету з питань безпеки ведення бізнесу КТПП, Голова АО «Яр.ВАЛ» Йосип Бучинський виступить на онлайн Вебінарі з темою: «Актуальні особливості захисту бізнесу від необґрунтованих претензій правоохоронних органів в період воєнного стану»;
18 липня цього року, на численні звернення членів Асоціації, запрошено Антона Янка, партнера ВГО АППУ, експерта з питань оплати праці, оподаткування та кадрового адміністрування, практикуючого бухгалтера провести онлайн Вебінар на актуальну наразі тему: «Відпустки, звільнення, відрядження, індексація, Договори ЦПХ: коли можна та як оминати загрози? та інше, важливе в умовах воєнного стану».
Завершуючи онлайн Вебінар Віце-президент ВГО АППУ Людмила Герасименко, висловила вдячність лекторам заходу Лесі Мусаєвій та Володимиру Вацлавiву за змістовну та корисну інформацію для учасників заходу. Також Модератор подякувала організаторам онлайн Вебінару з боку ГУ ДПС у місті Києві Юлії Рибченко, начальнику управління інформаційної взаємодії та фахівцям Генеральної дирекції Антоніні Якимчук, Лесі Кашпур, Вікторії Беспаловій за якісну підготовку та проведення освітньо-просвітницького заходу та побажала всім Миру, світлих надій, впевненості в завтрашньому дні та якнайшвидшої Перемоги!