Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором онлайн Робочої зустрічі з представниками ГУ ДПС у Черкаській області

27 лютого 2025 року в рамках запровадженої роботи Комунікаційних платформ ГУ ДПС у регіонах та місті Києві, МУ ДПС по роботі з ВПП, відбулась чергова онлайн Робоча зустріч за участю представників ВГО «Асоціація платників податків України», ГУ ДПС у Черкаській області та  представників підприємства – члена Асоціації ТОВ «МАЦІБОР», яка була присвячена обговоренню та з’ясуванню причин віднесення до «ризикових» ТОВ «МАЦІБОР».

В онлайн Робочій  зустрічі взяли участь:

  • Від АППУ: Віце-президент, Генеральний директор Людмила Герасименко та начальник управління відповідальна за напрямок роботи проблем членів Асоціації — Леся Кашпур;
  • Олександр Байда – в.о. заступника начальника ГУ ДПС в Черкаській області;
  • Ольга Костенко  — заступник начальника управління – начальник відділу прогнозу, аналізу, та звітності управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків;
  • Євгеній Кондаков — заступник начальника управління правового забезпечення — начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи та супроводження судових спорів із загальних питань;
  • Від ТОВ «МАЦІБОР» — члена Асоціації: директор Сергій Горбатюк, представниця за довіреністю Олена Надтока.

За допомогою роботи таких платформ, представники інститутів громадянського суспільства та бізнес-асоціацій, мають змогу більш оперативно та якісно комунікувати з податковими органами.

Модератором заходу виступила Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ — Людмила Герасименко.

На початку свого виступу Людмила Герасименко привітала учасників заходу та почала свій виступ зі слів: «Виявляється, що з вересня 2022 року і по теперішній час, не дивлячи на те, що підприємством вже подано Комісії з питань зупинення реєстрації     податкової накладної/Розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Черкаській області  11 Пояснень, що додавалися до Повідомлень разом з первинними, підтверджуючими документами, які свідчать про реальність здійснених фінансово-господарських операцій, ТОВ «МАЦІБОР» так і не виведено з категорії «ризикових», — наголосила Людмила Герасименко.

Далі Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко відзначила: «Щодо експорту: для здійснення експорту аграрної продукції існує таке поняття, як «верифікація надійності експортера с/г продукції», згідно Постанови Кабінету Міністрів України від   31 жовтня 2023 р. за № 1132. ТОВ «МАЦІБОР» відповідає всім вимогам та розглядається МінАгроПолітики як надійний експортер (наказ МінАгроПолітики №1976 від 15.11.2023р. про внесення ТОВ «МАЦІБОР» в реєстр благонадійних та верифікованих експортерів). Тому, щоб захистити права аграріїв, які дотримуються законодавства щодо експорту та унеможливити зловживання і порушення законодавства під час експорту агропродукції ще 31 жовтня Кабмін змінив правила її експорту схваливши постанову «Про реалізацію експериментального проекту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану» N 1132 від 31.10.2023 р.», — зауважила Модератор.

Людмила Герасименко звернулася до податківців, зокрема, наголосила: «Шановні колеги, я не втомлююся всюди публічно говорити: «Всі ми добре розуміємо, що сьогодні Україна переживає непрості, дуже важкі часи. Іноді, коли я вивчаю матеріали члена Асоціації, розумію, що може таки дійсно платники справедливо обурюються і кажуть, що на місцях ніхто їх Пояснення не читає та не вивчає «тони» документів, бо їх знову і знову приходиться відправляти, тому ми сьогодні і зібралися, щоб Ви почули один одного», — резюмувала Людмила Герасименко.

Також вона наголосила: «Завжди говорю колегам — податківцям, Ви ж в більшій частині встановлюєте якісь «ризики» в діяльності платника, які стосуються якогось певного сегменту його господарської діяльності, по інших – в нього все гаразд. А Ви блокуєте всю його діяльність. Руслан Кравченко під час зустрічі з нами, з бізнес-асоціаціями зазначив: «Маємо зробити все, щоб податкова не сприймалася як ворог». Прямо в унісон зі мною. Я публічно податківцям завжди повторюю: «не слід за найменшої підозри розглядати платника податків як «злочинця».

Людмила Герасименко коротко проінформувала представників ГУ ДПС у Черкаській області про чергове  напрацювання фахівцями Генеральної дирекції по діяльності ТОВ «МАЦІБОР».

Далі, Людмила Герасименко передала слово представникам ГУ ДПС у Черкаській області, які детально розказали про наявність проблем ТОВ «МАЦІБОР», які необхідно опрацювати та усунити, в межах чинного законодавства та надали конкретний алгоритм дій щодо виведення ТОВ «МАЦІБОР» з категорії «ризикових», при усуненні яких підприємство буде виведено з категорії «ризикових».

Далі слово було надано директору ТОВ «МАЦІБОР» Сергію Горбатюку, який відповів на всі запитання представників ГУ ДПС у Черкаській області та врахував всі озвучені ними зауваження, запевнивши їх при цьому, що все буде неодмінно виправлено.

Наприкінці заходу, Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко подякувала всім учасникам заходу та відзначила, що онлайн Робоча зустріч відбулася в форматі конструктивного діалогу. Всі учасники зустрічі могли задати питання та отримати на них відповіді та наголосила: «Асоціація завжди була і є прихильником конструктивного діалогу з податковими органами, а також подякувала Голові ДПС України Руслану Кравченку за створення консультаційних центрів в регіональних управліннях ДПС. Запровадження таких консультаційних центрів з надання інформаційної підтримки кожному платнику податків, з вказанням адреси, номерів телефонів, зокрема, мобільного — є чудовою ініціативою Голови ДПС України», — зауважила Людмила Герасименко.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ