Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором онлайн Робочої зустрічі з представниками ДПС України за темами, які є найбільш актуальними для платників податків та стосуються ПДВ

09 квітня 2025 року Генеральною дирекцією ВГО «Асоціація платників податків України» була проведена  друга спільна онлайн Робоча зустріч з початку 2025 року з представниками Департаменту ризиків ДПС України за темами, які є найбільш актуальними для платників податків та стосуються ПДВ, а саме: віднесення до ризикових платників податків, блокування ПН/РК та врахування Таблиць даних платників.

Участь в заході взяли 42 представника підприємств — членів Асоціації платників податків України з 14 областей України та міста Києва, а саме: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Львівської, Одеської, Тернопільської, Харківської, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської, а також Голови Рад Територіальних відділень ВГО АППУ з регіонів, їх заступники та виконавчі директори, а саме з: Дніпропетровської, Волинської, Закарпатської, Житомирської, Мукачівського Міського осередку ТВ ВГО АППУ в Закарпатській області, ТВ ВГО АППУ міста  Житомир, Івано-Франківської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Чернігівської областей України.

Модератором заходу виступила як завжди Віце-президент, Генеральний директор  Асоціації Людмила Герасименко.

На початку свого виступу Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко, звертаючись до учасників заходу, зокрема, зазначила:  «Відразу хочу подякувати всім, хто знайшов сьогодні можливість підключитись та брати участь в заході, не дивлячись на складні, об’єктивні обставини, які створює для нас ворог. Також висловлюємо окрему вдячність, що не зважаючи на період складних випробувань, який переживає наша країна, зокрема, і український бізнес, Ви знаходите можливість сплачувати  членські внески, що є основним підґрунтям для реалізації наших амбітних завдань та планів. Докладаючи всі зусилля щодо підтримки членів Асоціації та збереження її колективного членського складу,  наша команда знаходиться на постійному зв’язку з членами Асоціації упродовж усього періоду дії воєнного стану та здійснює оцінку їх  поточних потреб в отриманні своєчасної, якісної та актуальної інформації  з питань податкового та іншого законодавства і робить все можливе для їхньої підтримки, навіть в умовах суттєвого скорочення  бюджету Генеральної дирекції Асоціації із-за ненадходження від членів Асоціації щорічних членських внесків, які сплачуються лише один раз на рік, зокрема, від членів ВГО АППУ, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф (Харків, Суми, Херсон, Миколаїв, Донецьк, Луганськ). Впевнена, разом ми подолаємо всі негаразди», — наголосила Людмила Герасименко.

Далі Людмила Герасименко звернулася до присутніх словами: «В світі останніх подій, пов’язаних з проведенням особистих зустрічей, Головою ДПС України Русланом Кравченком, з бізнесом, з представниками ГО, його відвідування разом з командою ДПС регіонів, де судячи з його публікацій на своїй сторінці ФБ, він проводить відкритий діалог та конструктивну, відверту розмову, впевнена, що є позитивні результати від постійної комунікації з платниками. На сьогодні, в нас в Генеральній дирекції жодної скарги з проблем ризиковості, блокування ПН/РК та Таблиць даних на розгляді та опрацюванні немає, навіть не пам’ятаю таких часів. Дійсно, з цих питань податкова активізувала підтримку платників. Я ж завжди говорила і говорю податківцям публічно, що не втомлююся повторювати: «Всі ми добре розуміємо, що сьогодні Україна переживає непрості, дуже важкі часи. І перемогти в цій «клятій війні» без функціонування бізнесу просто неможливо… Для розуміння, чому я це повторила. Приємно читати дописи Руслана Кравченко, що попри війну, економічну нестабільність і щоденні виклики, український бізнес працює і сплачує податки. Виходить є розуміння! Чому до цього не було, особливо, коли ми стикалися з деякими регіональними ГУ ДПС? Виходить «жива» комунікація особисто очільника податкової з бізнесом сприяла виявленню проблем і спонукала ДПС до змін.  Дуже сподіваюся, що Комісії органів ДПС, в регіонах  і на Центральному рівні наразі  ухвалюють рішення з питань податкових ризиків – на підставі всебічного, комплексного аналізу діяльності підприємства, а рішення судів виконуються. «Якщо  рішення суду набрало сили – його треба виконувати», — як зазначає Руслан Андрійович в своїй статті в Економічній правді 24 березня цього року. Я все аналізую, зокрема, і звільнення керівників, і якось сам по собі напрошується висновок: може все ж таки страх втратити не просто робоче місце, а посаду керівника або заступника і призвів до позитивних результатів».

Після чого Людмила Герасименко привела статистичні дані, згідно яких в кінці 2024 року було зареєстровано понад 316,2 млн податкових накладних. Зупинена реєстрація 2,3 млн податкових накладних. З початку 2025 року кількість заблокованих податкових накладних скоротилася майже вдвічі. Якщо на початку січня цей показник сягав 0,76%, то в березні місяці він становить 0,37%. На початку року з блокуванням зіткнувся кожний шостий підприємець, тепер – кожний восьмий. Водночас, понад 11 тисяч підприємств виведені з переліку ризикових з початку року. «Мабуть деякі керівники розуміють тільки застосування методу «батога й пряника», в даний час «батога», і це спрацьовує», — наголосила Модератор.

Перейшовши до основної частини заходу, Модератор оголосила першого лектора — Олександра Осаволюка, начальника управління координації роботи комісій та виявлення податкових ризиків Департаменту управління ризиками. Олександр Осаволюк висвітлив 4 (чотири) актуальніші теми сьогодення, згідно Порядку денного заходу.

Олександр Осаволюк детально зупинився  та навів статистику розгляду скарг платників податків в I кварталі 2025 року та наголосив, що за цей період статистика є такою:

  • виконано Рішення судів по 11 платниках податків, з яких 6 – питання врахування Таблиць даних платника та 5 – повторний розгляд пакету документів по даному питанню;
  • за відповідний період було розглянуто скарги стосовно відмови в реєстрації ПН/РК приблизно по трьох тисячах суб’єктів господарювання, а це – близько 13 тисяч рішень, з яких 50% скарг – задоволені на користь платників податків.
  • розгляд скарг за участю представників підприємств в режимі відео-конференції 65% від загальної кількості скарг, з яких по 75 платниках – це питання врахування Таблиці даних платника;
  • по питанню віднесення платників до категорії «ризикових» з початку цього року і включно до кінця березня цього року було розглянуто 63 скарги від 63 платників податків з даного питання, де 31 скарга була задоволена на користь платників податків;
  • за 1-й квартал цього року було віднесено до категорії «ризикових» 160 платників з причини неподання податкової звітності з ПДВ та 300 платників з причини відсутності факту відкриття розрахункового рахунку підприємства в установі банку;
  • з початку 2025 року проведено 380 відео-конференцій, приблизно по 300 платниках податків та по 933 скаргам про відмову в реєстрації ПН/РК;
  • 20% Таблиць даних платника враховуються в автоматичному режимі, за умови високого рівня податкового навантаження;

Голова комісії Олександр Осаволюк звернув увагу присутніх  на актуальності роботи консультаційних центрів при кожному ГУ ДПС у регіоні, які запрацювали за сприяння  Голови ДПС України, Руслана Кравченка, та наголосив, що з початку 2025 року органами ДПС проведено, зокрема, понад 11 тисяч роз’яснень  платникам податків, у будь-якій формі, з них близько 7 тисяч  — в телефонному режимі, та 700 Круглих столів.

Наступним спікером до слова було запрошено Володимира Титюка — начальника відділу методології визначення податкових ризиків та удосконалення нормативних документів управління моніторингу ризикових операцій Департаменту управління ризиками, який висвітлив тему: «Щодо оновленого Довідника кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку» та достеменно висвітлив оновлені критерії віднесення до категорії ризикових платників податків, що затверджені Постановою за № 1165 та продемонстрував їх у вигляді презентаційного матеріалу.

Далі Людмила Герасименко анонсувала учасникам зустрічі  актуальні, безкоштовні для членів Асоціації освітньо-просвітницькі заходи, які проходять в межах сплаченого щорічного членського внеску та відбудуться в квітні – травні цього року.

Завершуючи онлайн Робочу зустріч, Віце-президент ВГО АППУ Людмила Герасименко, висловила вдячність особисто Голові ДПС України Руслану Кравченку за партнерську підтримку в проведенні таких актуальних заходів для платників податків-членів Асоціації, обом спікерам заходу від ДПС України, Олександру Осаволюку та Володимиру Титюку.

Наостанок, Людмила Герасименко, звертаючись до учасників заходу, зокрема зазначила: «готуючись до чергового заходу з Вами, завжди думаю, чим його завершити, які знайти правильні слова, слова підтримки, оптимізму. Кожного наша зустріч особисто для мене — це найперше фонтан емоцій, це відчуття —  ми ж єдині, ми люди із спільними проблемами,  професійними інтересами та потребами, для Вас озвучую все, що в мене на душі, іноді, що «прилітає в голову» вже під час виступу і це ж класно. Таке можливо робити лише перед людьми,  яким довіряєш, яких відчуваєш і з якими радісно ділишся усім, що знаєш, усім що відчуваєш. Я ж добре розумію, що в повсякденній рутині, наповненій обов’язками, справами та турботами, декілька слів можуть подарувати комусь посмішку, комусь полегшити тягар або просто стати нагадуванням про те, що хтось думає про нас.  Прості побажання гарного дня та мирного неба можуть зробити багато. Вони несуть у собі підтримку, розуміння та віру в краще майбутнє. Ці слова здатні нагадати нам про важливість спокою, доброзичливості та взаємоповаги, в них велика сила доброти. Тож, я бажаю Вам гарного, мирного дня, нехай кожен новий день приносить Вам радість і теплі моменти, а над головою завжди сяє мирне небо — символ надії, може й на маленькі, але важливі для Вас радощі», — зазначила Модератор.

Наостанок, Людмила Герасименко звернулася до членів Асоціації: «Шановні колеги. Пишіть нам, що корисного Ви б хотіли почути, які теми для Вас актуальні та цікаві, лекторів з яких органів виконавчої влади запросити. Мої «бджілки» Леся Кашпур, Вікторія Беспалова та Антоніна Якимчук завжди з Вами на зв’язку. Ви можете їм зателефонувати. Ми робимо все можливе за для Вашого комфорту ведення бізнесу. Не робіть помилку в роботі, недооцінюючи своє оточення. Впоратися самотужки просто неможливо. Коли світ навколо нестабільний, головне — не втрачати фокус і продовжувати рухатися вперед. Важливий не ідеальний план, а здатність адаптуватися і зберігати стійкість, зосереджуватися на головних задачах. Мої фахівці – професіонали, допомагають мені, зокрема, рухатися вперед швидше, за що я їм дуже вдячна. Це також моя маленька порада для Вас, бережіть своє надійне оточення. Маючи нагоду, я висловлюю свою щиру вдячність Лесі Кашпур, Вікторії Беспаловій та Антоніні Якимчук, зокрема, за якісну, як завжди, організацію та проведення сьогоднішнього заходу», — резюмувала Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко та запросила членів ВГО АППУ на онлайн Вебінар, якій відбудеться  16 квітня цього року.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ