ВГО АППУ провела он-лайн зустріч у форматі відеоконференції з Виконуючим обов’язки Голови Державної фіскальної служби України Сергієм Солодченком

27 травня 2020 року з 12:00 до 13:30 год. Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» провела он-лайн зустріч у форматі відеоконференції з Виконуючим обов’язки Голови Державної фіскальної служби України Сергієм Солодченком, який відповідальний за напрям роботи підрозділів податкової міліції Державної фіскальної служби України.

У он-лайн зустрічі взяли участь Члени Ради та Правління Асоціації, Голови Рад та Виконавчі директори Територіальних відділень Асоціації у областях та місті Києві.

З вітальним словом виступила Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко та зауважила, що «досвід, який зараз переживаємо — це досвід дистанційної роботи, так з 18 березня Асоціація працює «дистанційно» і при цьому ні на один день не зупиняли свою роботу. Час був і залишається непростим, проблемних питань у бізнесу все більше і більше. Команда Асоціації, незалежно від того, що працює у віддаленому режимі роботи, продовжує свою активну роботу і робить все максимально можливе, аби ефективно налаштовувати роботу та підтримувати членів Асоціації. Вчора Генеральна дирекція Асоціації провела семінар для платників податків — членів Асоціації і дуже приємно, що представники більше 70 підприємств ВПП зі всієї України були учасниками семінару».

Після привітання Людмила Герасименко передала слово модератору он-лайн зустрічі Йосипу Бучинському — Віце-президенту ВГО АППУ з питань взаємодії з Бюро фінансових розслідувань та надання юридичної допомоги ВГО АППУ, Голові АО «Яр.ВАЛ».

Йосип Бучинський привітав присутніх учасників он-лайн зустрічі та надав слово Президенту Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України», Віце-президенту Європейської асоціації платників податків, Члену Наглядової ради УРБ, Надзвичайному і Повноважному Послу Гріголу Катамадзе.

Грігол Катамадзе висловив вдячність Виконуючому обов’язки Голови Державної фіскальної служби України Сергію Солодченку за те, що він погодився на ініціативу Асоціації щодо проведення он-лайн зустрічі, а також подякував Членам Ради Асоціації, Головам Рад та Виконавчим директорам Територіальних відділень Асоціації, які прийняли участь у он-лайн зустрічі.

Йосип Бучинський поінформував Сергія Солодченка про, те що Генеральна дирекція та Територіальні відділення Асоціації провели опитування серед платників податків – членів Асоціації і отримали запитання, на які хочуть отримати відповідь від Виконуючого обов’язки Голови Державної фіскальної служби України. Так Йосип Бучинський звернувся до Сергія Солодченка та поставив йому наступні запитання:

1. Які підрозділи входять до складу ДФС України і в чому полягають їх основні завдання і функції?

2. Які підрозділи входять до складу податкової міліції, яка на сьогодні діє у складі ДФС України?

3. Які завдання Держава в особі Міністерства фінансів ставить перед ДФС та податковою міліцією? Чи звітують підрозділи податкової міліції перед керівництвом ДФС про виконання планів (якщо так, то яких?), та Ви, відповідно перед Мінфіном?

4. Яка звітність на зараз є актуальною щодо реєстрації та розкриття економічної злочинності?

5. За якими критеріями, на Вашу думку, слід оцінювати роботу працівників податкової міліції?

6. Чи є якісь новели в критеріях оцінки ефективності роботи податкової міліції?

7. Які заходи та кроки здійснюються керівництвом ДФС щодо недопущення співробітниками податкової міліції тиску на бізнес?

8. Одним з найбільш розповсюджених способів тиску на бізнес є так звані «Маски-Шоу». Що робиться Вами по недопущенню безпідставних обшуків, вилучень документів та товару на підприємствах, арешту рахунків?

9. Як на Вашу думку подолати корупцію серед співробітників податкової міліції? Як посилити відповідальність за їх незаконні дії та повернути довіру бізнесу до цих правоохоронних органів?

10. Чи впливає податкова міліція на віднесення підприємств до категорії ризикових та блокування податкових накладних? І чи може вона вплинути на виключення підприємств із такого переліку у разі безпідставного віднесення їх до розряду ризикових? та інші.

Сергій Солодченко відповів на всі поставлені запитання та поінформував про основні цілі і завдання, які на сьогодні стоять перед податковою міліцією, наголосив, що керівництвом ДФС здійснюються заходи та кроки щодо недопущення співробітниками податкової міліції тиску на бізнес, а також зазначив, що податкова міліція ніяким чином не впливає на віднесення підприємств до категорії ризикових та блокування податкових накладних.

Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко зазначила, що вивчала досвід щодо роботи Служби фінансових розслідувань злочинів Литовської Республіки та Служби фінансових розслідувань Грузії та назвала статистичні показники ефективності діяльності цих двох служб. Так, Людмила Герасименко звернулася з проханням до Сергія Солодченка назвати хоча б декілька показників ефективності роботи податкової міліції, адже на офіційному сайті ДФС інформація відсутня.

У свою чергу, Сергій Солодченко поінформував про ефективність роботи підрозділів податкової міліції та зазначив, що за перший квартал 2020 року до суду спрямовано 303 кримінальні провадження, загальний розмір шкоди, завданої державному бюджету, у яких  становить майже 465 млн гривень. Завдяки заходам, вжитим на етапі досудового слідства, до бюджету вже відшкодовано майже 330 млн гривень, що становить 71 % від завданої злочинами шкоди. У порівнянні з минулим роком ефективність відшкодування у кримінальних провадженнях зросла на 20 %. При цьому зазначив, що усі копії платіжних доручень у нього є, як підтвердження надходжень коштів до Державного бюджету.

Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Тернопільській області Іван Іскерський звернувся до Сергія Солодченка з пропозицією організувати Громадські ради при податковій міліції на місцях.

Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Кіровоградській області Ігор Волков запитав щодо кадрових ротацій у податковій міліції та отримав відповідь від Сергія Солодченка.

Віце-президент ВГО АППУ з питань правоохоронної діяльності Андрій Антонищак звернувся з проханням розібратися з ситуацією, яка склалася на Львівському автобусному заводі. Сергій Солодченко запевнив, що візьме питання на особистий контроль.

Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Чернівецькій області Ігор Мисевич звернувся з проханням взаємодіяти з ДПС України та вирішити питання щодо безпідставного блокування податкових накладних.

Проректор з питань підготовки кадрів податкової міліції – начальник Факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції Університету державної фіскальної служби України Василь Чмелюк поінформував учасників он-лайн зустрічі щодо можливості вступу усіх бажаючих на Факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції Національного університету ДФСУ.

Сергій Солодченко висловив готовність долучатись до спільного опрацювання законодавчих норм, які захищають інтереси легального бізнесу, а також надав свій номер телефону для підтримання оперативного зв’язку та зауважив, що приймає і опрацьовує всі повідомлення, які надходять йому в месенджері у Facebook.

На завершення он-лайн зустрічі Грігол Катамадзе вкотре наголосив на необхідності створення Спеціального правоохоронного органу боротьби з економічною злочинністю, як ключового елементу системи з одночасним запровадженням реформ Державної податкової та митної служб і обмеженням повноважень інших правоохоронних органів щодо питань боротьби з економічними злочинами.

Йосип Бучинський подякував Сергію Солодченку та усім учасникам он-лайн зустрічі за активний діалог, який поклав початок створення механізму налагодження ефективних та конструктивних партнерських відносин між Асоціацією платників податків України та органами досудового розслідування податкових правопорушень, покращення податкового клімату в Україні в цілому.

 

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ