В рамках Комунікаційної податкової платформи відбулась он-лайн Робоча зустріч Генерального директора ВГО АППУ Людмили Герасименко із заступником начальника ГУ ДПС у Київській області Володимиром Луговським

09 вересня цього року в рамках запровадження ДПС України роботи комунікаційних податкових платформ ГУ ДПС у регіонах та у місті Києві, відбулася он-лайн Робоча зустріч за участю представників:

Генеральної дирекції ВГО «Асоціація платників податків України»: Генерального директора ВГО АППУ Людмили Герасименко та начальника управління – Лесі Кашпур;

Головного управління ДПС у Київській області: Заступника начальника Володимира Луговського, начальника управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків — Данила Карпусенка та начальника відділу моніторингу операцій та ризиків цього ж управління — Владислава Чубенка;

Представників підприємства – члена Асоціації ТОВ «ЛВР КОНДИТЕР»: Директора — Михайла Пранципала, Головного бухгалтера – Наталії Дьоміної та Радника керівника з питань бухгалтерського та податкового обліку — Артема Іванченка.

Зустріч була присвячена обговоренню питання блокування податкових накладних та неприйняття Таблиць даних Комісією ГУ ДПС у Київській області платнику — члену Асоціації  ТОВ «ЛВР-КОНДИТЕР».

«За допомогою роботи таких платформ, представники інститутів громадянського суспільства та бізнес-асоціацій, дійсно мають змогу  більш оперативно та якісно комунікувати з податковими органами. Це вже друга Робоча зустріч в такому форматі. Перша була мною проведена 07 вересня цього року з ГУ ДПС у місті Києві», — зазначила на початку заходу Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко. Також, вона подякувала представникам ГУ ДПС у Київській області за  прийняття пропозиції Асоціації взяти участь в он-лайн Робочій зустрічі за зверненням члена Асоціації                                  ТОВ «ЛВР-КОНДИТЕР».

«Асоціація завжди була і є прихильником такого діалогу з податковими органами. Впевнена, що давно настав час змінювати «правила гри» та зійти на шлях конструктивного діалогу контролюючих органів з бізнесом, невідкладно всім разом треба зменшити «градус напруги», і не слід за найменшої підозри розглядати платника податків, як «злочинця», — відмітила Генеральний директор ВГО АППУ.

В своїй промові Людмила Герасименко наголосила: «Бізнес сьогодні відкритий як ніколи і великою мірою заслужив цю довіру». Нагадала учасникам заходу вислів великої Маргарет Тетчер: «Немає жодних «державних» грошей, є гроші платників податків».

Далі Людмила Герасименко озвучила проблему платника                                               ТОВ «ЛВР-Кондитер» — представника реального сектору економіки, який  зіткнувся з проблемою блокування податкових накладних через перебування його постачальника на спрощеній системі оподаткування 2%, привела схему роботи підприємства, зокрема, озвучила наступне:  «Основним видом діяльності ТОВ «ЛВР-Кондитер» являється – «Неспеціалізована оптова торгівля», а саме торгівля кондитерськими виробами. Підприємство здійснює закупівлю сировини та допоміжних пакувальних матеріалів для виробництва кондитерських виробів, потім придбану сировину відвантажує виробнику і вже готову продукцію реалізує на велику мережу продуктових супермаркетів, які діють по всій території України».

Людмила Герасименко запропонувала учасникам заходу переглянути підготовлену Презентацію своєї діяльності ТОВ «ЛВР КОНДИТЕР».

Радник керівника з питань бухгалтерського та податкового обліку — Артем Іванченко продемонстрував та прокоментував присутнім Презентацію роботи підприємства.

Далі слово взяв представник з боку ГУ ДПС у Київській області – Данило Карпусенко  — начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Київській області.  Він коротко зазначив причини, які слугували причиною блокування податкових накладних  ТОВ «ЛВР-Кондитер».

Також Данило Карпусенко  зауважив: «Комісія ГУ ДПС у Київській області завжди відкрита до спілкування та діалогу. На сьогодні дійсно існує проблема, яка розглядається як масове явище, причини блокування ПН/РК в ЄРПН через те, що контрагент-постачальник перебував на спрощеній системі оподаткування 2%, але  маємо надію, що ДПС України скоро наддасть пояснення стосовно даного питання та проблему буде вирішено», — сказав він.

В свою чергу, Радник керівника з питань бухгалтерського та податкового обліку  ТОВ «ЛВР КОНДИТЕР» — Артем Іванченко, надав обґрунтовані пояснення щодо зауважень з боку представників ГУ ДПС у Київській області», які брали участь у он-лайн Робочій зустрічі.

Під час проведення Робочої зустрічі слово взяв і начальник відділу моніторингу операцій та ризиків — Владислав Чубенко. У своєму виступі він надав детальні роз’яснення та рекомендації представникам підприємства                            ТОВ «ЛВР КОНДИТЕР»,  за зверненням яких до ВГО АППУ і відбулася Робоча зустріч, зокрема, правильності подання Таблиць даних платника, а також надання копій первинних підтверджуючих документів, що підтверджують реальність здійснення господарських операцій підприємством. Він наголосив, що в своїй роботі Комісія ГУ ДПС у Київській області окрім Порядку, затвердженого Постановою  КМУ №1165, керується ще й Наказом ДПС України від 03.02.2020 № 67 «Про затвердження Переліку кодів товарів згідно з УКТЗЕД, які застосовуються для визначення відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям ризиковості здійснення операції».

Наприкінці своєї промови Людмила Герасименко привела  загальну проблематику, яка сьогодні існує в роботі  Комісій  регіонального рівня при винесенні рішень про відповідність ризиковості платників, блокування податкових накладних, неприйняття Таблиць даних та подякувала податківців за проведену Робочу зустріч у форматі конструктивного діалогу, розуміння проблем бізнесу і зазначила, що має надію про усунення в подальшій роботі непорозумінь між представниками ГУ ДПС у Київській області та  ТОВ «ЛВР КОНДИТЕР», шляхом подання підприємством якісних Пояснень та підтверджуючих документів, з урахуванням наданих рекомендацій податківцями під час проведення Робочої зустрічі.

Підсумовуючи результати зустрічі Володимир Луговський, зокрема, зазначив:  «Такі зустрічі наочно показують, що ми йдемо шляхом відкритості до платників податків, підтримки сприятливого середовища для ведення бізнесу, готові до ефективної комунікації, подолання непорозумінь та усунення прогалин у вирішенні проблемних питань, що постають нині як перед державними органами, так і перед бізнесом».

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ