У Києві на конгресі шукали рішення, як втримати економіку, не тиснучи на бізнес

Збільшити доходи, не збільшуючи податки. Як втримати економіку України на плаву, не тиснучи на бізнес — рішення шукали у столиці на конгресі «Реформа державних фінансів — шлях до відновлення України». На заході працювали мої колеги, і далі розкажуть докладніше, про що ж саме дискутували учасники заходу.

Джерело: Подробиці

Україні терміново потрібні реформи у сфері податків, адже це один зі шляхів виживання для нашої держави. Про це наголошують учасники конгресу «Реформа державних фінансів — шлях до відновлення України».

Ольга Василевська-Смаглюк, заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової й митної політики:

Як на мене, треба покращити адміністрування вже наявних податків. Ручний режим управління податковою митницею не призводить до гарних результатів, а призводить лише до вибіркового правосуддя, вибіркового розблокування за якісь там відсотки через посередника і так далі. Великий бізнес знаходить діри для того, щоби зловживати й ухилятися — на це має бути відповідна реакція.

У заході беруть участь чиновники, представники бізнесу та аналітики. За оцінками науковців, основна причина, чому український бюджет недоотримує кошти — це так звані «сірі» зарплати.

Андрій Длігач, голова аналітичного центру:

52% підприємств так чи інакше використовують схеми зарплат в конвертах чи в інший спосіб виплачують власні зарплати. 52 відсотки! При цьому, понад 90% підприємств використовують оптимізацію через ФОПів — «зарплатні ФОПи». Наше моделювання показало, що ці показники можна знизити до менш ніж 10% зловживань, якщо сумарне навантаження на оподаткування праці буде нижче 20%.

Підприємства, здебільшого дрібні, приховують частину зарплат просто щоби банально вижити. Або щоби працівники не потрапили під мобілізацію — мовляв, а працювати хто буде? Тож, щоб підприємства не боялися працювати «в білу» — експерти пропонують бронювати рівномірно представників бізнесу. В комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку відповіли, що збираються зменшити тиск на підприємців.

Дмитро Наталуха, голова комітету ВР України з питань економічного розвитку:

Ці рекомендації стосуються того, щоби ухвалити 6 законопроєктів і ще 5 якомога оперативніше підготувати до 2-го читання. Ми цілимось на те, щоб у найближчий строк, у кілька місяців, у нас в законопроєктному хорі з’явилися реальні документи, які відображатимуть те, що ми разом з бізнесом напрацювали. Вони стосуються питання підстав для проведення перевірок, вони стосуються питання податкових преференцій.

За словами учасників конгресу, головна проблема не в тому, що українці мало платять в бюджет, а в тому, що платять не всі. Тож, замість просто збільшити податки, варто заохочувати людей вийти з «тіні» і виявляти тих, хто хоче обманути державу. Ще одна стаття додаткових доходів — це заморожені активи. Причому, не лише російські, а й арештоване майно українців, які порушили закон. В національному агентстві АРМА наголошують: за 3 місяці 2024 року таким чином наша державна скарбниця стала багатшою на 117 мільйонів гривень.

Олена Дума, голова АРМА:

На сьогодні є всього 244 тисячі записів про арештоване майно в рамках усіх кримінальних проваджень. З них 68500 — це ті активи, які передані в управління АРМА. Коротко скажу, що у нас прийнято нові порядки відбору управителів, прийнято нові зміни до порядку реалізації арештованих активів на Prozorro-продажі. І звичайно, ми впровадили історичні зміни в державі. Це реалізовувати арештоване майно за кордоном.

Наповнювати бюджет в умовах, коли допомога від міжнародних партнерів затримується, дуже важливо. Адже без цього ми не зможемо ефективно протистояти ворогові.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
08.05.202405:00 З Днем пам’яті та примирення і Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Президент АППУ Грігол Катамадзе 05.05.202405:00 Привітання з Великоднем Президента ВГО «Асоціація платників податків України» Грігола Катамадзе 03.05.202415:07 Віце-Президент ВГО «Асоціація платників податків України» Олександр Саєнко взяв участь в спільній зустрічі з представниками Міністерства розвитку громад та територій України, проєктного офісу DREAM та Агентства з відновлення та розвитку структури України 03.05.202412:39 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором спільного з ДПС України онлайн Вебінару за темою: «Останні зміни у формі Декларації з податку на прибуток підприємств та порядок її заповнення платниками податку за І квартал 2024 року» 30.04.202412:37 Генеральна дирекція ВГО АППУ провела вже 10-тий в цьому році актуальний онлайн Вебінар для членів Асоціації. ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ