Списання дебіторської заборгованості за поставленими та неоплаченими товарами: що з ПДВ за касовим методом?

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!!!
Списання дебіторської заборгованості за поставленими та неоплаченими товарами: що з ПДВ за касовим методом?
Списання дебіторської заборгованості за поставленими та неоплаченими товарами/послугами у разі визначення ПЗ за касовим методом з метою оподаткування ПДВ вважається іншим видом компенсації вартості поставлених товарів (послуг)
Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що платник податку, який застосовує касовий метод визначення податкових зобов’язань, на дату списання простроченої дебіторської заборгованості за поставлені та неоплачені товари (послуги) повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ за операцією з постачання таких товарів (послуг).
Згідно з пп. «а» п. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу у володіння та користування лізингоодержувачу.
Касовий метод для цілей оподаткування згідно з розд. V ПКУ – метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на рахунки платника податку, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, у касу платника податків або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата віднесення сум податку до податкового кредиту визначається як дата списання коштів з рахунків платника податку, відкритих в установах банків, та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, дата видачі з каси платника податків  або  дата  надання  інших  видів  компенсацій вартості поставлених (або  тих,  що  підлягають  поставці) йому товарів (послуг) (пп. 14.1.266 ПКУ).
Дебіторська заборгованість, яка виникла у платників податку, які застосовують касовий метод, за операціями з постачання товарів/послуг, може бути списана після закінчення строку позовної давності за такою заборгованістю та після вжиття необхідних заходів щодо її стягнення.
Таке списання дебіторської заборгованості з метою оподаткування ПДВ вважається іншим видом компенсації вартості поставлених товарів (послуг).
ДжерелоДПС у м. Києві URL: https://kyiv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/662695.html
«Дебет-Кредит» Український фінансово-бухгалтерський портал URL: https://news.dtkt.ua/taxation/pdv/82433-spisannia-debitorskoyi-zaborgovanosti-za-postavlenimi-ta-neoplacenimi-tovarami-shho-z-pdv-za-kasovim-metodom

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ