Щодо порядку повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що Порядок повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання органом ДПС визначено ст. 43 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання здійснюється тільки на підставі заяви платника, поданої протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми. Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів:

на рахунок платника податків у банку/небанківському надавачу платіжних послуг;

на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.

Заяву платник може подати як у паперовому вигляді так і в електронному вигляді. В електронному вигляді заява подається в Електронному кабінеті платника податків

для юридичних осіб шаблон «J1302001»

для фізичних осіб шаблон «F1302002».

ДПС не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви формує електронний висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п’яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені платникам податків.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Відповідно до ст. 43 ПКУ визначено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання на рахунок такого платника податків у банку або небанківському надавачу платіжних послуг, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Поділитись новиною:
Останні новини
07.11.202410:03Який граничний термін подання звітів 1-ВП та 1-ОП, у тому числі якщо граничний термін припадає на вихідний або святковий день? 07.11.202410:02Чи є підставою для відмови платнику у наданні довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, наявність сум зобов’язань, які оскаржуються в адміністративному (судовому) порядку? 06.11.202414:56Про реалізацію вимог законодавства 06.11.202409:53В яких випадках під час відкриття зміни в ПРРО доступний лише режим «Перегляд журналу», при цьому кваліфікований електронний підпис не змінювався? 05.11.202418:41ВГО «Асоціація платників податків України» приємно отримати Грамоту-Подяку від засновників –акціонерів газети «Все про бухгалтерський облік». Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила ГЕРАСИМЕНКО ВСІ НОВИНИ
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ