Розрахунковий документ на проїзд автомобільним транспортом

Cуб’єкти господарювання у сфері надання послуг пасажирського автомобільного транспорту зобов’язані проводити розрахунки з дотриманням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) з обов’язковою видачею розрахункових документів встановленої форми та змісту.

При цьому законодавство у сфері надання послуг пасажирського автомобільного транспорту складається, зокрема, з Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176 (далі – Правила), та наказу Міністерства транспорту та зв’язку України від 25.05.2006 № 503 «Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.09.2006 за № 1065/12939.

На сьогодні суб’єкти господарювання при наданні послуг, приймаючи до оплати готівкові кошти та/або електронні платіжні засоби, зобов’язані проводити розрахунки за них через реєстратори розрахункових операцій/ програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) та надавати споживачам послуг відповідні розрахункові документи.

Разом з цим згідно з пунктом 4 статті 9 Закону № 265 РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при продажу талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю на автомобільному транспорті.

Друкарство – принцип одержання відбитків письмових знаків за допомогою тиснення, здійснюється в друкарні.

Звертаємо увагу, що обов’язковими реквізитами зазначених документів є їх назви – «талон, квитанція, квиток» (далі – проїзні документи).

Тільки проїзні документи, виготовлені у спосіб, передбачений пунктом 4 статті 9 Закону № 265, зокрема, з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, можуть вважатися відповідними розрахунковими документами.

Так, відповідно до Правил пасажир повинен мати проїзний документ.

Враховуючи зазначене, суб’єкти господарювання, які надають послуги пасажирського автомобільного перевезення мають право не застосовувати РРО/ПРРО та розрахункові книжки лише у разі продажу проїзних документів з нанесеними друкарським способом серію, номером, номінальною вартістю на автомобільному транспорті.

Проїзні документи, які не відповідають вказаним вимогам, не приймаються як розрахункові, видача зазначених документів споживачам послуг є порушенням порядку проведення розрахунків.

Поділитись новиною:
Останні новини
09.04.202612:37ІІ КОНФЕРЕНЦІЯ «ЮРИДИЧНІ АКЦЕНТИ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ» відбудеться 5 травня 2026 року 09.04.202610:57🚩Постановою Уряду від 18.03.2026 №341 передбачено, що виплата ❗одноразової ❗ грошової доплати окремим категоріям населення ❗у розмірі 1500 гривень ❗ здійснюється ❗окремою сумою на поточні рахунки, відкриті в одному з уповноважених банків, або через відділення поштового зв’язку. 09.04.202608:15Кожна дитина має право ✔на відпочинок та ✔оздоровлення. 25 лютого 2026 року Кабмін постановою № 259 затвердив порядок, яким врегульовані питання надання та оплати послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, у тому числі дітей військовослужбовців, поліцейських, внутрішньо переміщених осіб, загиблих Захисників та Захисниць України (далі — Порядок). 09.04.202608:14«Бухгалтер через ФОП» під прицілом Держпраці: що важливо знати роботодавцю 08.04.202612:46Генеральна дирекція ВГО АППУ провела спільний з партнером – юридичною компанією Juscutum онлайн Вебінар ВСІ НОВИНИ
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ