Президент ВГО «Асоціація платників податків України» Грігол Катамадзе взяв участь в Робочій зустрічі з в. о. Голови Фонду державного майна України Ольгою Батовою.

15 липня цього року, на запрошення в. о. Голови Фонду державного майна України Ольги Батової Президент ВГО «Асоціація платників податків України» Грігол Катамадзе взяв участь в робочій зустрічі з керівництвом Фонду державного майна України, під час якої було обговорено Проєкт Закону № 7451 «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та інших законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічного відновлення держави», а також  деякі питання спрощення оренди та приватизації державного майна.

Варто зауважити, що місія Асоціації та Фонду державного майна дуже схожі в частині стимулювання економічного росту, залучення інвестицій, які є ключовим джерелом для розвитку країни та сприяння наповненню державного бюджету країни. принесуть нові технології, та в інших питаннях дуже схожі.

Тому, між ВГО АППУ та Фондом державного майна України на початку минулого року було підписано  Меморандум «Про партнерство та спiвробiтництво» з метою розбудови конструктивної взаємодiї влади та громадськостi, створення сприятливих умов для ведения i розвитку бiзнесу в країнi, залучення iнвестицiй в економiку  України.

Слід зазначити, що в рамках існуючого Меморандуму, на базі Асоціації, була створена Робоча група із представників керівного складу Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України, Фонду державного майна України, ВГО АППУ та платників податків — членів Асоціації, які  протягом трьох місяців, з березня по травень 2021 року відпрацьовували комплексний пакет законопроектiв щодо сприяння залученню iнвестицiй в процесi приватизацiї та оренди державного i комунального майна та iнших законодавчих актiв України, спрямованих на залучення сталих iнвестицiй в економiку України через процедуру приватизацiї та прозорої оренди. Напрацьовані правки/ пропозиції /зауваження були направлені на розгляд Верховної Ради України.

Під час сьогоднішньої Робочої зустрічі Президента Асоціації Грігола Катамадзе з в. о. Голови Фонду державного майна України Ольгою Батовою, було обговорено Законопроєкт за № 7451 «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» та інших законодавчих актів України щодо сприяння процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічного відновлення держави», який спрямований на залучення інвестицій, шляхом впровадження спрощеної процедури приватизації об’єктів нерухомості, які перебувають у відомстві Фонду державного майна.

Під час свого виступу Грігол Катамадзе зауважив про необхідність невідкладного спрощення процесу приватизації, сприяння  зменшенню ролі держави та органів місцевого самоврядування як власників державних та комунальних підприємств. «В державному підпорядкуванні повинні залишитися державні компанії, які приносять значний прибуток, але при цьому їх має бути зовсім незначна кількість», — зазначив Грігол Катамадзе. В підтвердження своєї тези  Президент АППУ  привів приклад Польщі, яка має лише  17  державних підприємств.

Грігол Катамадзе привів офіційну статистику результатів діяльності державних підприємств в Україні за 2020 -2021 роки, при цьому він зазначив про  збільшення кількості на 210 державних підприємств, так за даними ДПС України станом на 01 січня 2021 року було зареєстровано 3789 державних підприємств, станом на 01 січня 2022 року зареєстровано вже 3994 державних підприємств,  з яких  подано до ДПС України Декларацій з податку на прибуток лише 1062 підприємства (26,6 %), тобто 2932 державних підприємств взагалі навіть не прозвітували (73,4%). З тих, хто прозвітував – 336 підприємств є збитковими,  задекларованими на загальну суму 28,9 млрд. гривень». «Твердо переконаний, що підприємства, які мають стратегічну важливість для держави і при цьому збиткові, повинні бути невідкладно посилені ефективним менеджментом», — наголосив  Президент АППУ.

Грігол Катамадзе акцентував увагу на необхідності проведення масштабної приватизації, в першу чергу, приватизації збиткових державних підприємств, бо від їх роботи більше втрачаємо, ніж отримуємо, прийнятті у другому читанні законопроектів про корпоративне управління, визначення списку об’єктів, які мають залишитися в державній власності — це ті кроки, які будуть справжнім поштовхом для розвитку України.

Наприкінці зустрічі Грігол Катамадзе  подякував Ользі Батовій за запрошення взяти участь у обговоренні  Законопроєкту за №7451.

Висловив позицію Асоціації платників податків України щодо підтримки в необхідності оптимізації заходів з підготовки об’єктів до приватизації та прискорення процедури проведення електронних аукціонів та продажу для економічного відновлення держави, вдосконаленню процесу великої приватизації у післявоєнний період для залучення інвестицій, спрощенню застарілих процедур та скорочення строків передприватизаційної підготовки об’єктів, проведення аукціонів тощо.

Робоча зустріч відбулася конструктивно у форматі діалогу.

https://novosti.politeka.net/uk/380933-prezident-voo-associaciya-nalogoplatelshchikov-ukrainy-grigol-katamadze-i-predsedatel-fgu-olga-batova-proveli-rabochuyu-vstrechu

https://life.znaj.ua/432261-prezident-vgo-appu-grigol-katamadze-vzyav-uchast-v-robochiy-zustrichi-z-v-o-golovi-fondu-derzhavnogo-mayna-ukrajini-olgoyu-batovoyu

Поділитись новиною:
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ