Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе взяв участь в зустрічі з народним депутатом ВРУ Ярославом Железняком, представниками Торгово-промислової палати України та Всеукраїнської аграрної ради щодо обговорення Законопроєкту №10088

03 жовтня 2023 року Президент АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, Віце-президент АППЄ, член Наглядової Ради УРБ Грігол Катамадзе взяв участь в зустрічі з Ярославом Железняком, Першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, голови Тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування можливих порушень посадовцями органів влади у сфері економічної безпеки та представниками Торгово-промислової палати України та Всеукраїнської аграрної ради. Темою зустрічі було обговорення Законопроєкту за №10088, це доопрацьований Міністерством фінансів України, Міжнародним Валютним Фондом та Світовим банком (The World Bank) проєкту Законопроєкту за №9080.

Ярослав Железняк презентував учасникам зустрічі оновлені дані, що демонструють неефективність роботи Бюро економічної безпеки України та основні аспекти Законопроєкту за №10088.

До ключових проблем роботи Бюро економічної безпеки, які чітко окреслюють те, що наразі БЕБ не відповідає закладеній при створенні органу концепції та потребам бізнесу, було віднесено:

  • Конкурсні відбори з порушеннями
  • Непередбачуваність органу через високу ротацію та відсутність відповідальних
  • Переважання правоохоронної функції над аналітичною
  • Тиск на бізнес інших правоохоронних органів через неефективність БЕБ

За результатами конкурсу що дуло оголошеного 14.07.2023 року, при тому що було оголошено 84 вакансії, до конкурсу допустили 264 особи, а в результаті було призначено 270 осіб. У цьому процесі привілеюючими тенденціями стали:

  • Призначення без конкурсів керівників як в.о;
  • Дискримінаційні вимоги щодо досвіду роботи у правоохоронних органах;
  • Засекречена інформація про оголошення конкурсів, їх проведення та результати.

Ярослав Железняк також закцентував увагу на високому рівні ротації та непередбачуваності органу:

«За 2 роки роботи органу: лише 1 призначений директор і вже 2 в.о., при тому що мінімум 7 разів змінювався штатний розпис».

Окрім цього, було продемонстровано статистику щодо тиску всіх правоохоронних органів на бізнес, а саме, що відбувається з розслідуваннями за статтями, підслідними БЕБ. Виявляється що розслідувань за статтями, підслідними БЕБ, 84% розслідують інші органи.

Не залишились без уваги і тема неефективного використання бюджетних коштів та роботи органу, де Ярослав Железняк привів статистику збільшення фінансування Бюро за 2023 рік, у якій до бюджету БЕБ хочуть додатково виділити +44%, а ось в 2024 році, збільшення бюджету БЕБ планується на +248%.

Фіналізуючи свою доповідь, Ярослав Железняк презентував основні критерії перезавантаження Бюро економічної безпеки за Законопроєктом №10088, які полягають у:

— проведені прозорого конкурсу з більшістю представників

від міжнародних організацій в комісії (4 проти 3 від КМУ) та їх вирішальним голосом;

— достроковому припиненні повноважень Директора та заступників,  після чого КМУ оголошує конкурс;

— переатестації працівників протягом року після призначення нового Директора;

— розширенні повноважень членів конкурсної комісії на збір інформації про кандидатів на посаду директора;

— та удосконаленні процедури конкурсу на працівників БЕБ.

Учасники заходу підтримали Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів із реформування Бюро економічної безпеки України за №10088 від 25.09.2023 року.

Зустріч відбулася конструктивно, в форматі діалогу, всі учасники заходу мали змогу висловити свою думку стосовно проблемних питань перезапуску Бюро Економічної Безпеки.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ