Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе взяв участь в онлайн зустрічі з Данилом Гетманцевим- Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики

28 вересня 2023 року Президент АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, Віце-президент АППЄ, член Наглядової Ради УРБ Грігол Катамадзе взяв участь в онлайн зустрічі з Данилом Гетманцевим — Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики. Зустріч була організована для того, щоб Голова Комітету відповів на питання, що залишилися з  Конференції «Інституційні зміни та відновлення людського капіталу — шлях до Відновлення України», що відбулась 21 вересня 2023 року.

В онлайн зустрічі взяли участь:

Данило Гетманцев — Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики;

Грігол Катамадзе — Президент Асоціації платників податків України, член Наглядової Ради УРБ;

Михайло Непран — перший Віце-президент Торгово-промислової палати України, член УРБ;

Іван Таршин — співвласник ГрадОлія, асоціація Укроліяпром;

Родіон Рибчинський — голова правління Укрхарчопром, директор Спілки «Борошномели України»;

Борис Емельдеш — Президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців;

Лілія Долінська — Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Львівській області та інші.

Під час онлайн зустрічі, учасники заходу обговорили такі важливі для відновлення людського капіталу та відновлення країни питання:

1) Стимулювання переробки ринковими методами — розширення та оновлення програми 5-7-9, гранти на переробку, ефективна робота ЕКА, проєкт №9015;

2) Вкрай загрозливою для відновлення бізнесу залишається ситуація з блокуванням податкових накладних. Напрацьовані важливі зміни вкотре гальмуються Міністерством фінансів. Пропонується обговорити загрозливі для економіки країни дії заступника Міністра фінансів та надати оцінку цим діям від народних депутатів та українського бізнесу;

3) Найкраща у Європі українська спрощена система оподаткування. Навіщо ламати те, що добре працює і дає розвиток підприємництву?

Відкрив зустріч Модератор — Олег Гетман. Першому, надано було слово Івану Таршину, з питанням «Стимулювання переробки ринковими методами — розширення та оновлення програми 5-7-9, гранти на переробку, ефективна робота ЕКА, проєкт №9015».

Іван Таршин, озвучив своє хвилювання стосовно розвитку діяльності в питанні страхування ризиків під час воєнного стану. Він наголосив, що хоч і є бажання та можливість для розширення по всім напрямам, але існують об’єктивні причини, що їх стримують, і корінь полягає саме в страхуванні.

Данило Гетманцев відповів: «Законопроєкт №9015 рекомендовано до другого читання, але до нього «не доходять руки вже третє засідання». Крім того, для його прийняття, потрібно вирішити питання бюджету на 2024 рік, щоб на це були гроші.. Добре, що це питання сьогодні було підняте, бо до 1 жовтня, ми подаємо правки… Цим законом страхується військово-політичний ризик заподіяння шкоди бізнесу».

Далі, модератор Олег Гетман надав слово Родіону Рибчинському, який озвучив питання зменшення ПДВ на харчові продукти вітчизняного виробництва по всьому ланцюгу до 7%.

Данило Гетманцев відповів: «Буде імплементація 112 директиви та європейського законодавства, будемо на цьому наполягати та передбачати низьку ставку. Не знаю, яка ця ставка буде, 7% або більше, але при мені, чи при іншій людині, все рівно це буде підтримано.

Наступне питання, озвучив Михайло Непран: «Вкрай загрозливою для відновлення бізнесу залишається ситуація з блокуванням податкових накладних. Напрацьовані важливі зміни вкотре гальмуються Міністерством фінансів. Пропонується обговорити загрозливі для економіки країни дії заступника Міністра фінансів та надати оцінку цим діям від народних депутатів та українського бізнесу».

«Я, як історик, люблю цитувати фразу, яку приписують Лаврентію Павловичу Берії – «Кожна помилка має прізвище, ім’я та по-батькові». Проблема нинішньої влади полягає у тому, що вони не бажають робити «публічні висновки». Є проблема? Звільніть людину, що до неї причасна. В першу чергу, від цього виграє владна команда, а так, якщо не діяти, потім будуть звинувачувати Президента в корупції на критичних посадах» — зауважив Михайло Непран.

Данило Гетманцев відповів: «Я погоджуюся по звільненням та по кадровим висновкам. Я підтримую і цитовану фразу, і справи на підставі цієї фрази, але сьогодні я запитав, і дізнався, що НАЗК затримує цей документ. Після цього, я з ними окремо зв’яжуся, і попрошу, щоб це швидко вирішилося. Цього разу, не МінФін цим займається… Нині, ми не звільнимо ані Воробей, ані Марченко. Бо, хоч і існують певні недоліки в їх діяльності, але є й певні переваги. Маємо, те що маємо».

Наступне питання, «Найкраща в Європі українська спрощена система оподаткування. Навіщо ламати те, що добре працює і дає розвиток підприємництву?», -озвучив Борис Емельдеш.

«Нам зараз потрібна стабільність та чіткий курс. Я хотів би, щоб між владою та бізнесом були такі «відкриті консультації», як у нас зараз, щоб потім ми не взнавали про такі зміни, які передбачені «польською моделлю» з Telegram каналів та новин, та мали до такої інформації ранній доступ».

Данило Гетманцев відповів: «Нині, нічого такого не буде запроваджуватися, «це думка з вакуума». Нами вивчаються моделі для оподаткування малого бізнеса, які будуть працювати після війни, під час євроінтеграції. Не сумнівайтеся, що нинішня «вакханалія» не буде існувати, коли ми будемо членами ЄС. МВФ прямо зараз вимагає істотно скоротити систему єдиного податку, до кінця війни ми цього робити точно не будемо. Але, на період євроінтеграції нам необхідна певна модель, і я впевнений, що вона повинна бути на зразок однієї з східноєвропейських країн, які пройшли той шлях, що ми маємо пройти, ще в 90-х роках. З усіх країн, Польща є найбільш прийнятною, тому вона і прозвучала в одному з моїх інтерв’ю. Якщо будемо брати якусь модель, то будемо її імплементувати повністю. Ми не можемо робити того, що не погоджено з МВФ. Позиція МВФ достатньо «здорова» в більшості випадків, бо вони вимагають він нас перезавантаження БЕБ, ДМС та вимагають від нас виконання тих дій, про які ми тільки і балакаємо ці 32 роки, і нічого не робимо. На сьогоднішньому етапі, по єдиному податку МВФ пропонує залишити першу групу і ввести на неї РРО, а все інше скасувати, тому це, і майбутня «східноєвропейська модель» знаходяться в процесі опрацювання».

Далі, модератор Олег Гетман надав слово Гріголу Катамадзе.

«Коли ми говоримо про польську чи будь — яку іншу модель, треба брати не існуючу сьогоднішню модель, а ту модель, яка була використана на шляху до вступу до ЄС. Через 2 роки ми не будемо членами Європейського Союзу, нам необхідно створити перехідний період. Я пропоную взагалі окремо попрацювати з Міністерством Фінансів та напрацювати наші пропозиції, щоб не чекати доки Міністерство Фінансів самостійно їх напрацює. Може так буде краще» — наголосив Грігол Катамадзе.

Зустріч відбулася конструктивно, в форматі діалогу, всі учасники заходу мали змогу висловити свою думку стосовно проблемних питань Порядку денного.

 

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ