Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе прийняв участь в нараді в Офісі Президента України з питань напрацювання законодавчих ініціатив щодо вдосконалення податкового законодавства, у зв’язку з набуттям чинності Закону № 466-ІХ

Сьогодні, 28 травня цього року в Офісі Президента України відбулася нарада з питань напрацювання законодавчих ініціатив щодо вдосконалення податкового законодавства у зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 № 466-IX (Закон №466).

В нараді взяли участь: Ковалів Юлія Ігорівна — Заступник Керівника Офісу Президента України; Гетманцев Данило Олександрович — Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, Перший віце-президент ВГО АППУ; Саакашвілі Міхеіл — Голова Виконавчого комітету реформ; Воробей Світлана Іванівна — Заступник Міністра фінансів України, представники Міністерства цифрової трансформації України, Державної податкової служби України. А також, представники найбільших та найпотужніших бізнес-об’єднань, зокрема, представники Спілки українських підприємців, Європейської бізнес асоціації, Торгово-промислової палати України, Української Ради Бізнесу (Грігол Катамадзе — Президент ВГО АППУ, Віце-президент Європейської асоціації платників податків, Член Наглядової Ради УРБ, Надзвичайний і Повноважний Посол, Бедричук Надія Володимирівна — Виконавчий директор Української асоціації прямого продажу) та Федерації роботодавців України.

На початку свого виступу Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе подякував Юлії Ковалів за ініціативу зібрати представників бізнесу і обговорити проблемні питання, пов’язані з набуттям чинності Закону № 466.

При цьому, Грігол Катамадзе зазначив, що Асоціація платників податків України ще в минулому році активно працювала з Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики над законопроектом № 1210 і таки частина пропозицій Асоціації була врахована, що може підтвердити присутній на нараді Голова зазначеного Комітету Данило Гетьманцев.

«Але, хочу зауважити, якщо б тоді прислухалися до пропозицій Асоціації, то наразі б ми не збиралися для невідкладного внесення змін», — наголосив Грігол Катамадзе.

Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе зазначив, що ще вчора 27 травня цього року Асоціація платників податків України надала свої пропозиції листами на ім’я Юлії Ігорівни Ковалів (лист № 579/1), а також пану Міхеілу Саакашвілі (лист №580/14).

Далі Грігол Катамадзе коротко зупинився на деяких пропозиціях Асоціації, які мають принципове значення, зокрема запропонував:

— розширення визначення терміну  «розумної економічної причини (ділової мети)» відтермінувати на 2-3 роки для удосконалення формулювання;

—  запровадження оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК)  відтермінувати до 01.01.2022 року;

— збільшення фінансового результату до оподаткування скасувати;

— встановлення нелогічних штрафів по ПДВ, яке не врахувало інтереси малого бізнесу потребує перегляду;

— надання значних преференцій контролюючим органам переглянути формулювання.

А також Президент ВГО АППУ наголосив на необхідності заміни податку на прибуток підприємств податком на виведений капітал для виведення економіки з «тіні».

Наприкінці свого виступу Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе запевнив, що Асоціація платників податків України і надалі готова приймати активну участь в опрацюванні законодавчих актів та сприяти відновленню довіри бізнесу до влади.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ