Президент АППУ Грігол Катамадзе підписав Меморандум про партнерство та співробітництво з Виконавчим директором Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю Олегом Канцуровим

29 березня 2021 року Президент АППУ, Надзвичайний і Повноважний Посол, Віце-президент ЄАПП, Член Колегії ДПС України Грігол Катамадзе та Виконавчий директор Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю Олег Канцуров під час робочої зустрічі підписали Меморандум про партнерство та співробітництво між Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» та Державною установою «Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю».

Участь у робочій зустрічі також прийняли Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко та керівник проектів та програм Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю Людмила Демченко.

На початку свого виступу Президент АППУ  Грігол Катамадзе подякував Олегу Канцурову, який очолює Інспекцію із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, за пропозицію підписати Меморандум про партнерство та співробітництво між АППУ та ОСНАД, метою якого є встановлення між АППУ та ОСНАД відносин партнерства та співробітництва задля забезпечення прозорості та надійності фінансової інформації про результати діяльності суб’єктів господарювання та створення сприятливих умов для діяльності добросовісних платників податків.

Коротко розказав про Асоціацію платників податків України, яка понад 20 років представляє і захищає інтереси малого, середнього та великого бізнесу всіх ключових секторів економіки по всій Україні, та яка представлена в областях України та у м. Києві: відкрито 25 Територіальних Відділень та створено 105  Місцевих осередків. Сьогодні Асоціація об’єднує 3254 платники податків — членів Асоціації, на  яких працює біля 2 млн. громадян України.

Зауважив, що місія Асоціації — сприяння впровадженню реформ з метою створення сприятливих умов для суб’єктів господарювання через податкові механізми, забезпечення прискореного економічного зростання та стимулювання бізнесу до детінізації, добровільної сплати податків до бюджету України заради розвитку вітчизняного виробництва та залучення інвестицій.

Грігол Катамадзе розповів учасникам заходу, що вже в травні цього року буде 6 років, як Асоціація платників податків України, займаючись питаннями реформування податкової системи в цілому, і податкового законодавства, зокрема, акцентує увагу на двох ключових позиціях: це прийняття нового податкового кодексу Розвитку, складовою частиною якого є такі фундаментальні зміни, як заміна податку на прибуток податком на виведений капітал, скорочення кількості та ставок податків, зниження навантаження на фонд оплати праці, особливе податкове регулювання вільних індустріальних зон, одноразове нульове декларування доходів громадян і докорінні зміни в системі боротьби з економічними злочинами.

Виконавчий директор Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю Олег Канцуров подякував Гріголу Катамадзе за згоду підписати Меморандум та поінформував, що місією Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю є забезпечення високого рівня впевненості власників, інвесторів та інших користувачів у інформації розкритій у фінансовій звітності як надійної бази прийняття ефективних  рішень.

Олег Канцуров зазначив, що в Україні з 2018 року впроваджено європейську модель суспільного нагляду за аудиторською діяльністю. Прийняття гармонізованого з нормами європейського права Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» стало важливим кроком у напрямку реформування інституту аудиту та розбудови нової ефективної системи регулювання аудиторської діяльності, спрямованої на посилення та зміцнення позитивного інвестиційного клімату в Україні. Провідна роль у цій моделі належить Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, який несе відповідальність за нагляд за реєстрацією аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності; впровадженням міжнародних стандартів аудиту; контролем за атестацією аудиторів та безперервним навчанням аудиторів, які здійснюють обов’язковий аудит фінансової звітності; контролем якості аудиторських послуг суб’єктів аудиторської діяльності, які здійснюють обов’язковий аудит фінансової звітності; дисциплінарними провадженнями щодо аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, які здійснюють обов’язковий аудит фінансової звітності; застосуванням стягнень.

Грігол Катамадзе наголосив на необхідності, в межах Меморандуму, співпрацювати з питань підготовки пропозицій з удосконалення податкового законодавства та законодавства з питань провадження аудиторської діяльності в Україні, приймати участь в громадських обговореннях проєктів законодавчих та нормативно-правових актів з питань оподаткування та провадження аудиторської діяльності в Україні, які становлять взаємний інтерес, а також проводити роз’яснювальну, навчальну та консультативну роботу щодо застосування законодавчих норм та положень, що належать до компетенції АППУ та ОСНАД.

Наприкінці зустрічі Грігол Катамадзе подякував Олегу Канцурову та Людмилі Демченко за проведення зустрічі в конструктивному діалозі та висловив надію на подальшу плідну співпрацю в рамках підписаного Меморандуму, адже це сприятиме покращенню партнерських відносин в цілому.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ