Представники ВГО «Асоціація платників податків України» взяли участь в Конференції «Відновлення України — економічний та інституційний аспект»

15 травня цього року  відбулась Конференція «Відновлення України — економічний та інституційний аспект», в якій взяли участь Голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, Директор Департаменту економіки безпеки і оборони  Міністерства економіки України Сергій Сметанко та представники Української Ради Бізнесу.

Організатори: Українська Рада Бізнесу, Національна бізнес-коаліція.

Партнери заходу: Help — Hilfe zur Selbsthilfe.

Аналітичний партнер: Економічна експертна платформа.

Від ВГО АППУ в заході  взяли  участь офлайн — Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе, онлайн: Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Закарпатській області Марта Волощук, Член Ради ВГО АППУ, Генеральний директор ТОВ «Тін Імпекс» Аліна Скоморохова та  начальник управління Генеральної дирекції  ВГО АППУ Вікторія Беспалова.

На Конференції були обговорені, зокрема,  такі питання: особливості та нюанси бронювання, е-бронювання, е-відрядження, воєнна міграція, відновлення та будівництво.

Модератором заходу виступив Олег Гетьман, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.

Олена Шуляк на початку свого виступу привітала учасників Конференції, при цьому зазначила, що подібні зустрічі урядовців з представниками бізнес-спільнот та експертним середовищем є важливими та корисними для пошуку спільних шляхів для подолання суспільних та економічних проблем країни.

Першою  до обговорення стала проблематика, пов’язана з бронюванням, зокрема, найманих працівників  ФОПів та співробітників Дія Сіті, затягування термінів розгляду Заявок, відсутність дієвої комунікації з відповідними відомствами, задіяними в розгляді Заявок підприємств на бронювання співробітників.

До обговорення даного питання долучилась Голова Ради ТВ ВГО АППУ в Закарпатській області Марта Волощук, яка, зокрема, озвучила проблему бронювання ФОПів та їх найманих працівників,  які задіяні у виробництві хліба та хлібобулочних виробів (КВЕД 10.71.). Так, Марта Волощук навела приклад ФОП Закарпатської області, який перебуває на загальній системі оподаткування, сплачує щорічно понад  2 млн. грн. податків до бюджету, займається випічкою та реалізацією хліба  та має найманих працівників. Підприємець має Договір на виконання мобілізаційного завдання (замовлення), а також Договори постачання з бюджетними установами (дитячі садочки, школи) та військовими. Однак, ФОП не має права  на бронювання найманих працівників, які перебувають з ним у трудових відносинах та виконують роботу за основним видом діяльності, що ставить під загрозу продовження  діяльності ФОП.  Голова  Ради ТВ ВГО АППУ в Закарпатській області звернулась до представників законодавчої та виконавчої влади розглянути  шляхи для цього питання. Виступ Марти Волощук прокоментував Сергій Сметанко, який зазначив, що питання бронювання ФОПів вимагає внесення змін до відповідного законодавства, для чого необхідна насамперед «політична воля», тобто наразі це питання поки не обговорюється.

Проблематикою бронювання працівників металургійної галузі поділилась Аліна Скоморохова, Член Ради ВГО АППУ, Генеральний директор ТОВ «Тін Імпекс» — підприємства, яке спеціалізується на переробці брухту кольорових металів з подальшим виробництвом алюмінієвих сплавів європейського зразка. Аліна Скоморохова, зокрема, зазначила, що, не дивлячись на неодноразові спроби, так і не може отримати рішення про віднесення підприємства до об’єктів критичної інфраструктури та, відповідно, здійснити бронювання його працівників, що вкрай необхідно для безперебійного функціонування виробництва. Сергій Сметанко підтвердив наявність зазначеної проблематики на регіональному рівні і запропонував Аліні Скомороховій направити пакет відповідних документів для розгляду безпосередньо до Міністерства економіки України, запевнивши її в оперативному розгляді зазначеного кейсу.

Конференція відбулася в форматі конструктивного, відкритого діалогу та обміну думками щодо виявлення та подолання  ключових викликів для бізнесу та сприяння владою реалізації  важливих бізнесу змін.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ