Представники ВГО АППУ взяли участь в засіданні робочої групи щодо обговорення проєкту вдосконалення порядку формування переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства

01 липня 2025 року представники ВГО АППУ взяли участь в засіданні робочої групи щодо обговорення проєкту вдосконалення порядку формування переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, яка відбулася в режимі відео-конференції.
Від ВГО АППУ участь в заході взяли:
- Віце –президент, Генеральний директор ВГО «Асоціація платників податків України» Людмила Герасименко;
- Голови Рад ТВ ВГО АППУ, зокрема:
Марта Волощук — Голова ТВ ВГО АППУ в Закарпатській області;
Лілія Долінська — Голова ТВ ВГО АППУ в Львівській області;
Володимир Швадченко – Голова ТВ ВГО АППУ в Харківській області;
Ірина Іваницька — Виконавчий директор ТВ ВГО АППУ в Дніпропетровській області
- начальник управління Генеральної дирекції ВГО АППУ Вікторія Беспалова.
- Представники платників податків — колективних членів Асоціації платників податків:
Юрій Шелехов — директор ТОВ «ПТК ШАБО»;
Віктор Хоменко — директор ТОВ «ТД «БУР ЛІЗИНГ»;
Участь в заході взяли 65 учасників, зокрема, представники підприємств, громадських організацій та інші.
Від органів виконавчої влади:
Заступниця Міністра фінансів України – Світлана Воробей;
Заступник Голови ДПС України Сергій Лисеюк та представники структурних підрозділів Державної податкової служби.
Модератором заходу виступив особисто Голова податкового Комітету ВРУ — Данило Гетманцев.
Данило Гетманцев привітав учасників заходу та на початку заходу надав слово Віце – президенту, Генеральному директору ВГО АППУ — Людмилі Герасименко.
Віце –президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко в своїй промові зазначила про проблемне питання, яке виникло у платника податків –члена Асоціації: «В мене не пропозиція, а питання технічної складової до податкової, яке досі не вирішено для зразкових платників податків — платників з переліку території високого рівня податкової довіри.
Питання стосується реєстру відшкодування ПДВ на сайті Міністерства фінансів України, в якому граничний термін відшкодування для платників, які працюють в режимі експортного забезпечення, при цьому знаходяться в переліку платників території високого рівня довіри, досі значиться, як у звичайних суб’єктів господарювання, хоча платникам – членам КББ строк проведення камеральної та документальної перевірок платника податку, становить 5 та 10 робочих днів відповідно. Це ж чітко прописано в 69.41.2.3. Податкового кодексу України.
Зіткнулися на прикладі члена нашої Асоціації, який працює в режимі експортного забезпечення — експортує мед і включений до переліку платників території високого рівня довіри. Звичайно, в такого платника виникає бюджетне відшкодування.
Платник не мав можливості моніторити на сайті Міністерства фінансів України процес опрацювання податковим органом заявленого ним відшкодування ПДВ: коли граничний термін проведення камеральної, документальної перевірок. Також неможливо відстежити дату, якою орган ДПС підтвердив заявлену суму до відшкодування.
Я зверталася усно до податківців з цим питанням, але відповідь отримала таку: «поки не внесені зміни до програмного забезпечення. Ми працюємо над цим, подали свої пропозиції щодо внесення відповідних змін, але наразі чекаємо допоки програмне забезпечення доопрацюється. Заявка на зміни до формування реєстру на погодженні у підрозділів ДПС».
Шановні колеги податківці! Закон почав діяти з 01 жовтня 2024 року, невже за 9 місяців Ви не спромоглися зробити для зразкових платників податків — платників з переліку території високого рівня податкової довіри, внесення відповідних змін до програмного забезпечення? Ви ж передбачили для цих платників певні податкові переваги, то чому досі зразковий платник не може сам відстежувати свій процес відшкодування, який має становити 5 та 10 робочих днів, а на сайті МФУ світиться більше місяця» — підсумувала Людмила Герасименко.
Голова податкового комітету ВРУ Данило Гетманцев зазначив, що вирішення озвученого Віце-президентом, Генеральним директором ВГО АППУ Людмилою Герасименко проблемного питання візьме під свій особистий контроль.
Світлана Воробей запропонувала внести зміни до проєкту Порядку, які б дозволяли проведення перевірок платників податків, які входять до переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, на підставі п.п.78.1.1 ст.78 Податкового кодексу України.
Від представників бізнес – спільноти надійшли деякі пропозиції щодо внесення змін до даного Закону, зокрема, зміни формули розрахунку податкового навантаження, особливостей адміністрування суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з підакцизними товарами.
Наприкінці заходу, Данило Гетманцев зазначив, що Податковим комітетом ВРУ будуть узагальнені всі пропозиції, які були обговорені під час Робочої зустрічі та доопрацьований проєкт Порядку буде направлено для його затвердження.
Зустріч пройшла в форматі конструктивного діалогу, всі учасники мали можливість висловити свою позицію щодо критеріїв, за якими платники податків включаються до переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
