Представники ВГО АППУ взяли участь в Комітетських слуханнях з питань економічного розвитку за темою: «Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу у 2025 році»
26 березня 2025 року Віце – президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко та Начальник управління Генеральної дирекції ВГО АППУ Леся Кашпур взяли участь в Комітетських слуханнях з питань економічного розвитку за темою: « Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу у 2025 році».
У заході взяли участь представники влади, а саме:
Дмитро Наталуха, голова Комітету з питань економічного розвитку
Ярослав Рущишин, секретар Комітету з питань економічного розвитку
Олексій Мовчан, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку
Кисилевський Дмитро, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку
Ігор Марчук, голова підкомітету Комітету з питань економічного розвитку
Янченко Галина, член Комітету з питань економічного розвитку
Роман Ващук, бізнес- омбудсмен України
Сергій Лисеюк, в.о.заступника Голови ДПС України
Від бізнес-спільноти були присутні керівники провідних бізнес асоціацій МСБ з різних регіонів України.
Під час заходу були обговорені наступні питання:
— Ситуація із блокуванням податкових накладних, висновки нещодавніх опитувань МСБ від BRDO та WB, презумпція вини;
— Якість адміністрування в Україні, рівень довіри МСБ до податкових органів — висновки опитування WB та CASE-Ukraine. Колізія між економічною та фіскальною політиками;
— Законодавче запровадження ознак трудових відносин.
— Важливим є реалізувати важливі норми проєкту 5054-1 — у новому проєкті. Висновки дослідження світового досвіду;
— Перезавантаження Державної податкової служби та Служби фінмоніторингу комісіями з вирішальним голосом міжнародних експертів (ПЗУ №9243). Забезпечити якісні КРІ для ДПС та ДМС (ПЗУ №12359 та №12360);
— Перелік можливостей для бронювання працівників юридичних осіб будь-якої форми власності, за прозорими об’єктивними критеріями. Можливість бронювання для малого бізнесу;
— Підвищення прозорості роботи держорганів, громадський контроль;
— Стратегія розвитку МСБ 2027 — стан реалізації та ключові для МСБ пункти Стратегії (топ-10 ключових не виконаних пунктів Стратегії).
Модератором заходу виступив Олег Гетман — член Наглядової Ради УРБ, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.
Дмитро Наталуха подякував від себе та від Комітету, який він очолює, представникам бізнесу, який є гордістю країни, створює робочі місця і підтримує економіку України. Далі він зауважив: «Малий і середній –це 90% бізнесу, і 72% реалізації продукції – це саме малий і середній бізнес. В період війни це стало основою структури економіки України. Один з ключових напрямків Комітету – збереження режиму безмитної торгівлі між Україною та країнами Євросоюзу. Збереження цього режиму – це пріоритетний напрямок діяльності Комітету, особливо в умовах війни.
В 2024 році було менше 300 тисяч ФОПів -платників єдиного податку, а також 260 тисяч ФОПів – забезпечували робочі місця 673 тисячам осіб, а це на 13% менше, в порівнянні з періодом до початку повномасштабного вторгнення».
Також, Дмитро Наталуха зауважив, що серед показників, які є проблемами в бізнесі є: воєнна небезпека, брак робочої сили, зростання вартості сировини, зниження попиту на товари та послуги та низький рівень життя та ВВП.
Ігор Марчук, голова підкомітету Комітету з питань економічного розвитку звернув увагу присутніх на важливому моменті, а саме: звітності з ПДФО, яка була переведена з квартальної на щомісячну, а в подальшому розглядається питання повернення знову на квартальну. Стосовно сектору малого і мікро бізнесу він зауважив, що це — 80% робочих місць серед населення та звернув увагу присутніх, що в Україні на сьогодні не існує реальної статистики, яка визначає реальну кількість підприємців, а не бізнес, який «дробиться» на ФОПів. Він наголосив на необхідності модернізації існуючої спрощеної системи оподаткування.
Кисилевський Дмитро, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку наголосив, що в Україні необхідно створити умови для виробництва товарів з високою доданою вартістю і такі програми на сьогодні є та спрямовані на: стимулювання системи закупівель і попиту, часткова компенсація частки вартості по придбанню товарів, національний КешБек, гранти на розвиток переробної промисловості, програма кредитів «5-7-9» та індустріальні парки.
Роман Ващук, бізнес — омбудсмен України наголосив, що найбільше скарг надходить від платників податків на блокування податкових накладних. Проте, зауважив, що нове керівництво податкової вносить зміни в роботу органів ДПС та висловив надію, що ситуація в країні покращиться бізнеса з фіскально-правоохоронним блоком.
Зустріч пройшла у форматі конструктивного діалогу, всі бажаючі змогли висловити свою думку і отримати відповіді від представників державної влади.