Представники ВГО АППУ взяли участь в Комітетських слуханнях з питань економічного розвитку за темою: «Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу у 2025 році»

26 березня 2025 року Віце – президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко та Начальник управління Генеральної дирекції ВГО АППУ Леся Кашпур взяли участь в Комітетських слуханнях з питань економічного розвитку за темою: « Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу у 2025 році».
У заході взяли участь представники влади, а саме:
Дмитро Наталуха, голова Комітету з питань економічного розвитку
Ярослав Рущишин, секретар Комітету з питань економічного розвитку
Олексій Мовчан, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку
 Кисилевський Дмитро, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку
Ігор Марчук, голова підкомітету Комітету з питань економічного розвитку
Янченко Галина, член Комітету з питань економічного розвитку
Роман Ващук, бізнес- омбудсмен України
Сергій Лисеюк, в.о.заступника Голови ДПС України
Від бізнес-спільноти були присутні керівники провідних бізнес асоціацій МСБ з різних регіонів України.
Під час заходу були обговорені наступні питання:
— Ситуація із блокуванням податкових накладних, висновки нещодавніх опитувань МСБ від BRDO та WB, презумпція вини;
— Якість адміністрування в Україні, рівень довіри МСБ до податкових органів — висновки опитування WB та CASE-Ukraine. Колізія між економічною та фіскальною політиками;
— Законодавче запровадження ознак трудових відносин.
— Важливим є реалізувати важливі норми проєкту 5054-1 — у новому проєкті. Висновки дослідження світового досвіду;
— Перезавантаження Державної податкової служби та Служби фінмоніторингу комісіями з вирішальним голосом міжнародних експертів (ПЗУ №9243). Забезпечити якісні КРІ для ДПС та ДМС (ПЗУ №12359 та №12360);
— Перелік можливостей для бронювання працівників юридичних осіб будь-якої форми власності, за прозорими об’єктивними критеріями. Можливість бронювання для малого бізнесу;
— Підвищення прозорості роботи держорганів, громадський контроль;
— Стратегія розвитку МСБ 2027 — стан реалізації та ключові для МСБ пункти Стратегії (топ-10 ключових не виконаних пунктів Стратегії).
Модератором заходу виступив Олег Гетман — член Наглядової Ради УРБ, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.
Дмитро Наталуха подякував від себе та від Комітету, який він очолює, представникам бізнесу, який є гордістю країни, створює робочі місця і підтримує економіку України. Далі він зауважив: «Малий і середній –це 90% бізнесу, і 72% реалізації продукції – це саме малий і середній бізнес. В період війни це стало основою структури економіки України. Один з ключових напрямків Комітету – збереження режиму безмитної торгівлі між Україною та країнами Євросоюзу. Збереження цього режиму – це пріоритетний напрямок діяльності Комітету, особливо в умовах війни.
В 2024 році було менше 300 тисяч ФОПів -платників єдиного податку, а також 260 тисяч ФОПів – забезпечували робочі місця 673 тисячам осіб, а це на 13% менше, в порівнянні з періодом до початку повномасштабного вторгнення».
Також, Дмитро Наталуха зауважив, що серед показників, які є проблемами в бізнесі є: воєнна небезпека, брак робочої сили, зростання вартості сировини, зниження попиту на товари та послуги та низький рівень життя та ВВП.
Ігор Марчук, голова підкомітету Комітету з питань економічного розвитку звернув увагу присутніх на важливому моменті, а саме: звітності з ПДФО, яка була переведена з квартальної на щомісячну, а в подальшому розглядається питання повернення знову на квартальну. Стосовно сектору малого і мікро бізнесу він зауважив, що це — 80% робочих місць серед населення та звернув увагу присутніх, що в Україні на сьогодні не існує реальної статистики, яка визначає реальну кількість підприємців, а не бізнес, який «дробиться» на ФОПів. Він наголосив на необхідності модернізації існуючої спрощеної системи оподаткування.
Кисилевський Дмитро, заступник голови Комітету з питань економічного розвитку наголосив, що в Україні необхідно створити умови для виробництва товарів з високою доданою вартістю і такі програми на сьогодні є та спрямовані на: стимулювання системи закупівель і попиту, часткова компенсація частки вартості по придбанню товарів, національний КешБек, гранти на розвиток переробної промисловості, програма кредитів «5-7-9» та індустріальні парки.
Роман Ващук, бізнес — омбудсмен України наголосив, що найбільше скарг надходить від платників податків на блокування податкових накладних. Проте, зауважив, що нове керівництво податкової вносить зміни в роботу органів ДПС та висловив надію, що ситуація в країні покращиться бізнеса з фіскально-правоохоронним блоком.
Зустріч пройшла у форматі конструктивного діалогу, всі бажаючі змогли висловити свою думку і отримати відповіді від представників державної влади.

 

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
31.03.202519:22 «Податок на нерухомість у 2025 році: що потрібно знати» 28.03.202510:11 Шановні платники податків! ВГО «Асоціація платників податків України» – допомога та захист малого, середнього та великого бізнесу в усіх ключових секторів економіки!!! Об’єднуємо, захищаємо, навчаємо. 26.03.202517:56 Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе особисто вручив особливий Пам’ятний Знак Асоціації платників податків України «Рукостискання» з Посвідченням очільнику МФУ Сергію Марченку. 26.03.202513:18 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором спільного з партнерами онлайн Вебінару за темою: «Звітність за МСФЗ у 2025 році: вимоги та практичні рекомендації» 21.03.202516:41 Генеральний директор ВГО «АППУ» Людмила Герасименко розповіла про проведення Всеукраїнського Рейтингу «Сумлінний платник податків» 2025 ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ