ПРЕДСТАВНИК ГЕНЕРАЛЬНОЇ ДИРЕКЦІЇ ВГО АППУ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ОН-ЛАЙН РОБОЧІЙ ЗУСТРІЧІ З ПРЕДСТАВНИКАМИ МФУ, ДПС УКРАЇНИ, МІНАГРОПОЛІТИКИ ТА ПРАТ «ЛЬВІВСЬКИЙ ЛІКЕРО-ГОРІЛЧАНИЙ ЗАВОД» — ЧЛЕНА ВГО АППУ

16 лютого цього року представник Генеральної дирекції ВГО «Асоціація платників податків України»  Леся Кашпур  взяла участь у он-лайн Робочій зустрічі за участі  представників Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та підприємства — члена Асоціації — ПрАТ «ЛЬВІВСЬКИЙ ЛІКЕРО-ГОРІЛЧАНИЙ ЗАВОД» ( ПрАТ «ЛЛГЗ»)

Темою он-лайн Робочої зустрічі було врегулювання питання стосовно включення витратомірів ПрАТ «ЛЛГЗ» до Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового, як виробника підакцизних товарів згідно ст. 212 Податкового кодексу України (ПКУ).

Участь у он-лайн Робочій зустрічі взяли:

Олексій Орлянський — начальник відділу акцизного податку Міністерства фінансів України;

Михайло Невмержицький — головний державний інспектор відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПС України;

Людмила Хомічак -заступник директора департаменту-начальник управління з питань продовольчої безпеки та підакцизної продукції Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів Мінагрополітики;

Представники підприємства — члена Асоціації — ПрАТ «ЛЛГЗ»:  Наталія Некрасова — головний бухгалтер  та Ірина Преснер — провідний бухгалтер, в.о.  начальника планового відділу.

 

Леся Кашпур у своєму виступі коротко охарактеризувала проблему платника податків-члена Асоціації, зокрема, вона зазначила: «ПрАТ «ЛЬВІВСЬКИЙ ЛІКЕРО-ГОРІЛЧАНИЙ ЗАВОД» є платником акцизного податку, як виробник підакцизних товарів, згідно ст. 212 ПКУ, а саме виробник оцту, але не зареєстрований у системі електронного адміністрування реалізації пального і спирту етилового, так як не виробник спирту.

Відповідно до ст. 229 ПКУ, суб’єкти господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції зобов’язані обладнати кожне місце відпуску такої продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, обладнати масовими витратомірами та зареєструвати їх  в Єдиному державному реєстрі витратомірів.   ПрАТ «ЛЛГЗ» встановив відповідні витратоміри, проте позбавлений технічної можливості внести їх до Єдиного державного реєстру витратомірів.

Після пломбування представниками податкових органів витратомiрiв-лiчильникiв, ПрАТ «ЛЛГЗ» була надіслана «Довідка про витратомiри-лiчильники обсягу виробленого спирту етилового та/або обсягу виробленої продукції» для внесення їх до Єдиного державного реєстру витратомiрiв-лiчильникiв обсягу виробленого спирту етилового.

При заповненні «Довідки про витратоміри-лічильники обсягу виробленого спирту автоматизована система ДПС України не приймає такої довідки, оскільки   ПрАТ «ЛЛГЗ» не виробник спирту», — наголосила  Леся Кашпур.

Свої коментарі стосовно даного питання надав представник  ДПС України Михайло Невмержицький, зауваживши, що дійсно була проблема в програмному забезпеченні, але вона вже опрацьована і завтра, 17 лютого, ПрАТ «ЛЬВІВСЬКИЙ ЛІКЕРО-ГОРІЛЧАНИЙ ЗАВОД» матиме можливість направити на реєстрацію до автоматизованої бази даних ДПС України Довідку «про витратоміри-лічильники обсягу виробленого спирту етилового та/або обсягу виробленої продукції».

Представник Мінагрополітики — Людмила Хомічак в процесі обговорення надала пропозиції щодо внесення змін до ПКУ, Постанови КМУ за № 806 від 09.10.2013 року «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв і Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів — лічильників обсягу виробленого спирту етилового» з метою подальшого усунення подібних проблем.

Зустріч відбулася конструктивно, в форматі діалогу та мала

позитивний результат. Черговий раз платники податків – члени ВГО АППУ змогли впевнитися, що можуть розраховувати на підтримку Генеральної дирекції ВГО АППУ.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
28.02.202415:42 Віце-президент, Генеральний директор ВГО АППУ Людмила Герасименко виступила Модератором онлайн Робочої зустрічі з представниками ДПС України та ГУ ДПС у Львівській області 27.02.202412:21 27 лютого 2024 року, відбулася зустріч представників ВГО АППУ з Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим. 22.02.202418:33 Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в Робочій зустрічі з членами Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану та Спілкою українських підприємців 21.02.202420:48 Віце-президент ВГО АППУ Йосип Бучинський взяв участь в Робочій зустрічі начальника Департаменту кримінальної політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора Олексія Бонюка з представниками провідних бізнес-асоціацій 21.02.202417:55 Сьогодні 21 лютого в Брюсселі пройшов перший день зустрічі Європейської Комісії та України щодо здійснення офіційного скринінгу в рамках переговорного розділу 23 «верховенство права та основоположні права та свободи». ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ