ПРЕДСТАВНИК АСОЦІАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ЧЕРГОВІЙ ОН-ЛАЙН ЗУСТРІЧІ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ВДОСКОНАЛЕННЯ РОБОТИ СМКОР

22 березня  цього року  відбулась чергова он-лайн зустріч Робочої групи з питань вдосконалення роботи СМКОР.

Організатор та Модератор зустрічі – Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики – Данило Гетманцев.

В зустрічі участь взяли представники громадських організацій, Державної податкової служби України, Міністерства фінансів України, експерти у сфері оподаткування, зокрема:

  • Леся Кашпур – начальник управління Генеральної дирекції ВГО АППУ;
  • Світлана Воробей – заступник Міністра фінансів України;
  • представники ДПС України.
  • Юлія Дроговоз – віце-президент УСПП, керівник ТОВ «Аудиторська фірма «Фінансовий клуб»;
  • Тетяна Потопальська — експерт-аналітик з питань оподаткування, член Експертної ради з питань підготовки узагальнюючих податкових консультацій при Міністерстві фінансів України, заступник Голови Громадської ради при ДПС України;
  • Олег Гетман — член Наглядової Ради УРБ, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.

В ході проведення зустрічі були винесені на обговорення вже внесені зміни до Постанови КМУ № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», які вступили в силу з 11 січня цього року, зміни до наказу МФУ № 520, які вступили в силу з 08.03.2023 року  та проєкти напрацьованих змін, які бізнес-спільнота пропонує впровадити в майбутньому.

У своєму виступі Леся Кашпур звернула увагу представників ДПС України щодо запроваджених змін з 08.03.2023 року до наказу МФУ № 520, якими передбачено можливість повторного подання платником інформації та копій документів на розгляд комісії регіонального рівня, у разі зупинення реєстрації ПН/РК. Вона зауважила, що на практиці, без конкретики, яке порушено законодавство, більшість рішень будуть прийматися саме про відмову в реєстрації ПН/РК.

Також Леся Кашпур наголосила, що віднесення платника податків до категорії «ризикових» «заднім числом» продовжує застосовуватися на практиці.

Начальник управління Генеральної дирекції ВГО АППУ Леся Кашпур запропонувала: «Впровадити зміни до СМКОР, в частині, можливості платника реєструвати ПН/РК на свого контрагента та отримувати інформацію про нього без його згоди, а також дату, час, суму ПДВ операції, яка зареєстрована на «ризикового» платника.

Зустріч відбулася конструктивно, в форматі діалогу. Попередньо було досягнуто домовленості провести чергову зустріч робочої групи, на якій будуть розглянуті питання та пропозиції щодо поліпшення роботи системи моніторингу вже в перших числах квітня цього року.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ