ПРЕДСТАВНИК АСОЦІАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ЧЕРГОВІЙ ОН-ЛАЙН ЗУСТРІЧІ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ ВДОСКОНАЛЕННЯ РОБОТИ СМКОР

22 березня  цього року  відбулась чергова он-лайн зустріч Робочої групи з питань вдосконалення роботи СМКОР.

Організатор та Модератор зустрічі – Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики – Данило Гетманцев.

В зустрічі участь взяли представники громадських організацій, Державної податкової служби України, Міністерства фінансів України, експерти у сфері оподаткування, зокрема:

  • Леся Кашпур – начальник управління Генеральної дирекції ВГО АППУ;
  • Світлана Воробей – заступник Міністра фінансів України;
  • представники ДПС України.
  • Юлія Дроговоз – віце-президент УСПП, керівник ТОВ «Аудиторська фірма «Фінансовий клуб»;
  • Тетяна Потопальська — експерт-аналітик з питань оподаткування, член Експертної ради з питань підготовки узагальнюючих податкових консультацій при Міністерстві фінансів України, заступник Голови Громадської ради при ДПС України;
  • Олег Гетман — член Наглядової Ради УРБ, координатор експертних груп Економічної експертної платформи.

В ході проведення зустрічі були винесені на обговорення вже внесені зміни до Постанови КМУ № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», які вступили в силу з 11 січня цього року, зміни до наказу МФУ № 520, які вступили в силу з 08.03.2023 року  та проєкти напрацьованих змін, які бізнес-спільнота пропонує впровадити в майбутньому.

У своєму виступі Леся Кашпур звернула увагу представників ДПС України щодо запроваджених змін з 08.03.2023 року до наказу МФУ № 520, якими передбачено можливість повторного подання платником інформації та копій документів на розгляд комісії регіонального рівня, у разі зупинення реєстрації ПН/РК. Вона зауважила, що на практиці, без конкретики, яке порушено законодавство, більшість рішень будуть прийматися саме про відмову в реєстрації ПН/РК.

Також Леся Кашпур наголосила, що віднесення платника податків до категорії «ризикових» «заднім числом» продовжує застосовуватися на практиці.

Начальник управління Генеральної дирекції ВГО АППУ Леся Кашпур запропонувала: «Впровадити зміни до СМКОР, в частині, можливості платника реєструвати ПН/РК на свого контрагента та отримувати інформацію про нього без його згоди, а також дату, час, суму ПДВ операції, яка зареєстрована на «ризикового» платника.

Зустріч відбулася конструктивно, в форматі діалогу. Попередньо було досягнуто домовленості провести чергову зустріч робочої групи, на якій будуть розглянуті питання та пропозиції щодо поліпшення роботи системи моніторингу вже в перших числах квітня цього року.

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
29.05.202317:19 Бізнес і влада обговорять ключові антикорупційні та інституційні зміни для відновлення України 25.05.202314:34 Надзвичайний і Повноважний Посол, Президент ВГО АППУ, Віце-президент Асоціації платників податків Європи, к.ю.н. Грігол Катамадзе взяв участь в роботі XVІ Міжнародної науково-практичної Конференції «Світові тенденції та перспективи розвитку фінансової системи України» «WTPDSU`2023» з нагоди 30-річчя від дня заснування Кафедри Фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 24.05.202320:01 Надзвичайний і Повноважний Посол, Президент ВГО Асоціація платників податків України, Віце-президент Асоціації платників податків Європи Грігол Катамадзе виступив на 18 Всесвітній Конференції платників податків 23.05.202320:57 Представники керівного складу ВГО «Асоціація платників податків України» на чолі з Президентом Асоціації Гріголом Катамадзе взяли участь в роботі Круглого столу за темою: «Бюро економічної безпеки працює. Чи сталося, як гадалося?» 23.05.202314:37 Генеральна дирекція ВГО АППУ провела чергову он-лайн Робочу зустріч за участю представників відповідних Департаментів ДПС України, Генеральної дирекції ВГО АППУ, ТВ ВГО АППУ в областях та у м. Києві, платників податків-членів Асоціації, представників Комісій регіонального рівня ДПС в областях, у м. Києві та міжрегіональних управлінь ДПС по роботі з великими платниками податків. ВСІ НОВИНИ
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ