ПРЕДСТАВНИК АСОЦІАЦІЇ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА УЧАСТЬ У ОНЛАЙН ЧЕРГОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ за темою: «ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ — ІНСТИТУЦІЙНІ ЗМІНИ ТА ТРУДОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО» ЗА УЧАСТІ ПРЕДСТАВНИКІВ ЗАКОНОДАВЧОЇ ВЛАДИ.

22 квітня цього року представник ВГО «Асоціація платників податків України» Леся Кашпур взяла участь у онлайн черговій конференції за участі представників законодавчої влади, зокрема:
- Олени Шуляк, Голови партії Слуга народу, голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;
- Галини Третьякової, Голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів
- Представників Мінекономіки
Організатори: Українська Рада Бізнесу, Національна бізнес коаліція.
Українська Рада Бізнесу – коаліція бізнес асоціацій, до складу якої входить 123 асоціації малого та середнього бізнесу, членами яких є 27 тисяч підприємств.
Національна бізнес коаліція — об’єднання бізнес асоціацій з усіх регіонів України, які забезпечують узгодження регіональних та національних пріоритетів.
Аналітичний партнер: Економічна експертна платформа.
Модератором заходу виступив: Олег Гетман — координатор експертних груп Економічної експертної платформи.
Під час зустрічі було обговорено пропозиції із спільних ТОП -10 УРБ, зокрема щодо трудових відносин, а також наступні актуальні теми:
1) Сприяння працевлаштуванню українців, мінімізація дефіциту кадрів: стимули для інвестицій у професійну підготовку кадрів, спрощення регулювання проходження виробничої практики, сприяння інтеграції жінок на ринок праці
2) Усунення викривлень трудового законодавства щодо працевлаштування жінок, впровадження прозорих механізмів оплати праці жінок та звітування компаній щодо «розривів» у з/п чоловіків та жінок
3) Критерії трудових відносин для відділення фрілансерів від найманих працівників;
4) Захист українських підприємців, вирівнювання конкурентного середовища (ПЗУ №12429, №12430)
5) Скасування радянського Житлового кодексу, створення фонду соціального житла;
6) Системне фінансування відновлення України (житло, тіньова оренда 90%, підтримка ВПО, критична інфраструктура, екосистема інновацій), ПЗУ «Про основні засади житлової політики»
7) Мінімізація корупції та прозорі конкурси щодо тимчасових споруд (МАФ, паркувальні майданчики) — ПЗУ №10308
8) Концепція реформування національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій»
9) Врегулювання питання надання пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг окремим категоріям громадян (Проєкт Закону № 5651-2)
10) Національний кешбек — дискримінація ММБ
Від бізнесу участь взяли:
- Едуард Голодницький, президент International Advisers Association
- Марта Кіндрись, Асоціація ІТ Україна
- Сніцар Олег, Асоціація ІТ Україна
- Ольга Пантелеймонова, Українська кіноасоціація
- Борис Емельдеш, президент Всеукраїнської професійної асоціації підприємців
- Дарія Белінська, UNIC
- Воскобойник Василь, Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування
У своєму виступі Олена Шуляк закликала бізнес-об’єднання до активної законотворчої роботи та зауважила, що місто Київ, за оцінкою експертів, є лідером КЕШу та зауважила, що 1 млрд. гривень – це надходження кешу від парковок. Також вона наголосила, що схеми розміщення МАФів потрібно розміщувати в публічному доступі з метою проходження громадських обговорень щодо їх розташування. Олена Шуляк також озвучила свою позицію та позицію своїх деяких колег, яку вони схвалюють та яка стосується внесення змін до Податкового Кодексу України в сфері оподаткування поштових відправлень із-за кордону, вартість яких перевищує 150 Євро.
Під час обговорення питання трудових відносин, Голова Комітету Галина Третьякова закликала учасників долучатися до опрацювання Законопроєкту за №8341-Д, яким передбачено ведення бізнесу домогосподарствами та інших.
Зустріч відбулася конструктивно в форматі діалогу.
