ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ У РАЗІ ВІДНЕСЕННЯ ЙОГО ДО ПЕРЕЛІКУ РИЗИКОВИХ  ПЛАТНИКІВ

ПАМ’ЯТКА

ДЛЯ ПЛАТНИКА ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ У РАЗІ ВІДНЕСЕННЯ ЙОГО ДО ПЕРЕЛІКУ РИЗИКОВИХ  ПЛАТНИКІВ

У разі віднесення платника податку на додану вартість до переліку ризикових,  відповідно п. 8 «Критеріїв ризиковості платників податків» та як наслідок блокування реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних, першочергово необхідно надати «Повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності критеріям ризиковості» разом з документами на розгляд комісії ДПС  регіонального рівня на виключення з переліку ризикових.

Інформація та копії документів подаються платником ПДВ до ДПС регіонального рівня в електронній формі, засобами електронного зв’язку з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 р. № 557 із змінами.

Сформувати та направити Повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку за кодом форми  «J1314901» можна:

а) через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua

б) через офіційний веб-портал ДПС України за допомогою програмного забезпечення ДПС та будь-якого програмного забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату– за вибором платника самостійно на власний розсуд.

Перша квитанція, яку отримає платник після відправлення Повідомлення та додатків, підтвердить передачу документів в електронному вигляді. 

Друга квитанція визначить статус документу (Прийнято/Не прийнято).

Алгоритм дій платника визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року за № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

         Комісією ДПС регіонального рівня розглядається питання виключення з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, у разі:

— зясування всіх обставин;

— отримання пояснення від субєкта господарювання та інформації, що свідчить про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;

— отримання інформації та копій відповідних документів від платника, що свідчать про його невідповідність критеріям ризиковості.

          До Повідомлення додаємо необхідну кількість документів формату PDF або JPG.

Кількість документів відповідного формату, що додаються до Повідомлення, не повинна перевищувати 100 шт.

Розмір вкладень у форматі PDF або JPG не повинен перевищувати 2 Мб.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника ПДВ з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, можуть бути:

— договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

— договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

— первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

— розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

— документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;

— інші документи, що підтверджують невідповідність платника критеріям ризиковості платника податку.

Звертаємо увагу на необхідність підтвердження наявності власних або орендованих основних фондів та транспорту (наявність факту подачі                Форми 20-ОПП до органів ДПС за місцем обліку є обов’язковою).

Щодо завірених копій документів, то їх платнику податку не потрібно завіряти, так як такі документи подаються в сканованому вигляді у вигляді додатків до Повідомлення з накладанням на них кваліфікованого електронного цифрового підпису та електронної печатки.

За результатами розгляду Повідомлення та копій документів, впродовж семи робочих днів, Комісією регіонального рівня приймається Рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник отримує в електронному кабінеті у день його прийняття.

 Матеріали засідання Комісії контролюючого органу зберігаються десять років.

Наступник кроком для платника буде подання «Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо  податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено». Дії платника будуть аналогічними як і при подачі пакету документів до «Повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності критеріям ризиковості». При цьому  також застосовуючи принцип: «звідки, хто, де, кому, за допомогою чого», а також  додається «Таблиця даних платника податку» за встановленою формою додаток 5 до Порядку зупинення реєстрації податкової                      накладної/розрахунку коригувань в ЄРПН», що затверджений
Постановою кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165.

За результатами розгляду Таблиці даних платника податку з поясненнями Комісією регіонального рівня протягом п’яти робочих днів після її отримання приймається Рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику (додаток 6 Порядку зупинення реєстрації податкової  накладної/розрахунку коригувань в  ЄРПН», що затверджений

Постановою кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165.

Якщо ж реєстрацію ПН/РК  в ЄРПН зупинено з причин зазначених в п.1- 6 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, то платнику необхідно подати  тільки «Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо  податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено» та додати до нього копії всіх первинних документів, які підтверджують реальність здійснення операцій, а також «Таблицю даних платника податку» за встановленою формою додатком 5 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригувань в ЄРПН.

 Рішення комісії регіонального рівня можуть бути оскаржені:

— в адміністративному порядку

Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору. В такому разі скарга подається до ДПС України впродовж 10 робочих днів ( п.56.3 ст.56 ПКУ) з дня набрання чинності рішенням комісії контролюючого органу.  

 Якщо останній день строку оскарження припадає на вихідний, неробочий або святковий день, то скаргу можна подати в перший робочий день

— в судовому порядку

Термін звернення до суду становить 1 095 днів.

Рішення комісії центрального рівня може бути оскаржене тільки в судовому порядку.

Начальник Управління методології та роз’яснення податкового законодавства Генеральної дирекції ВГО АППУ Леся Кашпур

Поділитись новиною:
Останні новини
Схожі новини
Отримуйте кваліфіковану допомогу та захист, навчайтесь, поліпшуйте умови ведення вашого бізнесу та розвивайте свої бізнес-зв'язки разом із АППУ